×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sport

Dokumentari për Michael Schumacher/ Corina e përlotur: Ai nuk donte të bënte ski atë ditë të vitit 2013

Dokumentari për Michael Schumacher/ Corina e përlotur: Ai nuk donte të bënte ski atë ditë të vitit 2013

Publikuar më 15.09.2021
Me lot në sy, Corina Schumacher, gruaja e legjendës së Formu...

Me lot në sy, Corina Schumacher, gruaja e legjendës së Formula 1, hap zemrën pas lëndimit të rëndë të Michael Schumacher në 2013, në dokumentarin e ri që shfaqet sot në Netflix. Gruaja që i qëndroi pranë Schumacher që në momentin e parë pas lëndimit të rëndë në Alpet Franceze nëntë vjet më parë, nuk […]

Lexo më shumë

Barcelona/ Pas Messit, po largohen edhe sponsorët

Barcelona/ Pas Messit, po largohen edhe sponsorët

Publikuar më 14.09.2021
Dikur kompanitë kandidate që donin të bëheshin sponsorë të B...

Dikur kompanitë kandidate që donin të bëheshin sponsorë të Barcelonës u vendosën në një listë pritjeje për vite pasi emri i markës së blaugrana ishte një nga më të fuqishmit në botë. Vitet e fundit, megjithatë, katalanasit kanë arritur (kryesisht për shkak të ish -presidentit të tyre, Josep Maria Bartomeu) të njollosin imazhin e tyre […]

Lexo më shumë

Legjenda e futbollit, Pelé doli nga njësia e kujdesit intensiv

Legjenda e futbollit, Pelé doli nga njësia e kujdesit intensiv

Publikuar më 13.09.2021
Lajm i mirë për “Mbretin” e futbollit Pele. Tash...

Lajm i mirë për “Mbretin” e futbollit Pele. Tashmë legjendari doli nga njësia e kujdesit intensiv, ku po shërohet nga operacioni i zorrës së trashë dhe do të qëndrojë në spital për ndjekje të mëtejshme. Mjekët thanë se 80-vjeçari Pelé kishte kontakt të shkëlqyer me mjedisin dhe organet e tij vitale ishin “normale”, tha Spitali […]

Lexo më shumë

“Më mungon çdo ditë”/ Gruaja e legjendës Michael Schumacher flet për dokumentarin në Netflix: Michael është ndryshe, por ai është këtu (Video)

“Më mungon çdo ditë”/ Gruaja e legjendës Michael Schumacher flet për dokumentarin në Netflix: Michael është ndryshe, por ai është këtu (Video)

Publikuar më 08.09.2021
Tetë vjet pas aksidentit të Mikael Schumacher duke bërë ski ...

Tetë vjet pas aksidentit të Mikael Schumacher duke bërë ski në vendpushimin dimëror francez Meribel, gruaja e tij, Corinna, flet për një dokumentari që do të shfaqet në Netflix më 15 shtator. Që nga dhjetori 2013, burri i saj, shtat herë kampion bote, ka qenë jashtë vëmendjes. Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher është e ndërlikuar […]

Lexo më shumë

Ronaldo kthehet në qendrën stërvitore të United pas 12 vjetësh

Ronaldo kthehet në qendrën stërvitore të United pas 12 vjetësh

Publikuar më 07.09.2021
Momenti i madh i kthimit zyrtar të Cristiano Ronaldos në sta...

Momenti i madh i kthimit zyrtar të Cristiano Ronaldos në stadiumet e Premier League po afron. Ylli portugez, pas karantinës pesë-ditore në të cilën u vendos, u takua me trajnerin e djajve të kuq, Ole Gunnar Solskier, i cili e udhëhoqi atë në “Carringtonin” e famshëm, qendrën stërvitore të ekipit. Atje ai shpalosi udhëtimin e […]

Lexo më shumë

Të gjithë tifozët mbeten të shqetësuar, Pelé ka qenë në spital për një javë

Të gjithë tifozët mbeten të shqetësuar, Pelé ka qenë në spital për një javë

Publikuar më 06.09.2021
Gjendja e tij shëndetësore nuk ka qenë në nivelin më të mirë...

Gjendja e tij shëndetësore nuk ka qenë në nivelin më të mirë vitet e fundit dhe ai shpesh është shtruar në spital, por këtë herë ai nxitoi për të qetësuar fansat e tij. “Djema, mos u shqetësoni, nuk më ra të fikët dhe jam në gjendje të mirë. Shkova në spital për teste të standardizuara […]

Lexo më shumë

Fqinjët kundërshtojnë ndërtimin e banesës së re të Xherdan Shaqirit në Zvicër: Cilësia jonë e jetës do të dëmtohet (Fakte dhe intervista)

Fqinjët kundërshtojnë ndërtimin e banesës së re të Xherdan Shaqirit në Zvicër: Cilësia jonë e jetës do të dëmtohet (Fakte dhe intervista)

Publikuar më 06.09.2021
Telashe për Xherdan Shaqirin. Mediat zvicerane shkruajnë se ...

Telashe për Xherdan Shaqirin. Mediat zvicerane shkruajnë se futbollisti i njohur po has në kundërshtime e pakënaqësi për ndërtimin e vilës së tij 270 metra katrorë në Rheinfelden AG, bashki në kantonin Aargau në Zvicër. Projekti i ri që është parashikuar po has në kundërshtimin e fqinjëve. Ata nuk janë kundër Shaqirit por kundër projektit […]

Lexo më shumë

“Duhet të bllokojmë çdo sulm të tyre”, Etrit Berisha pozitiv në prag të ndeshjes me Poloninë: Kemi mundësitë që…

“Duhet të bllokojmë çdo sulm të tyre”, Etrit Berisha pozitiv në prag të ndeshjes me Poloninë: Kemi mundësitë që…

Publikuar më 01.09.2021
Etrit Berisha ka komentuar ndeshjen kundër Polonisë e vlefsh...

Etrit Berisha ka komentuar ndeshjen kundër Polonisë e vlefshme për eliminatoret në Kampionatin Botëror “Qatar 2020”. Kapiteni i Kombëtares shqiptare, ka thënë ndër të tjera se Shqipëria i ka mundësitë për të surprizuar kombëtaren polake edhe me një paraqitje pozitive dhe se deklaron që Polonia ka Levandovskin, por edhe Kombëtarja shqiptare ka lojtarë të rëndësishëm: […]

Lexo më shumë