×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në 12 qarqet e vendit

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në 12 qarqet e vendit

Publikuar më 08.03.2021
Partia Demokratike ka publikuar listën e plotë të kandidatëv...

Partia Demokratike ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit. Ndërsa mbrëmja e sotme (ora 00:00) është afati i fundit për dorëzimin e këtyre listave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, tanimë kjo parti i ka përpiluar ato dhe pritet t’i dorëzojë zyrtarisht. Lista e qarkut te Tiranes do të […]

Lexo më shumë

Nisma Thurje depoziton në KQZ listën e kandidatëve për deputet

Nisma Thurje depoziton në KQZ listën e kandidatëve për deputet

Publikuar më 08.03.2021
Sot Nisma Thurje ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgje...

Sot Nisma Thurje ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e plotë me kandidatët e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Rudina Hajdari do të jetë kryesuese e listës në qarkun  Elbasanit, ashtu sikurse ka bërë me dije më herët. Në Tiranë lista kryesohet nga Pano Soko, i ndjekur në vend të dytë nga […]

Lexo më shumë

Tentohet të grabitet me armë një makinë që kryente transport parash në Kosovë, plagosen dy persona

Tentohet të grabitet me armë një makinë që kryente transport parash në Kosovë, plagosen dy persona

Publikuar më 08.03.2021
Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentativë-grabitj...

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një tentativë-grabitjeje të armatosur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, bëri të ditur Policia e Kosovës. “Bazuar në informacionet e para janë ngritur dyshimet se persona të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit që po kryente transportin e parave. Për pasojë, dy persona, pjesë e kompanisë që […]

Lexo më shumë

Skandali për maskat/ Jep dorëheqjen deputeti gjerman që u përdor nga Rama dhe Balla gjatë vizitës në Berlin

Skandali për maskat/ Jep dorëheqjen deputeti gjerman që u përdor nga Rama dhe Balla gjatë vizitës në Berlin

Publikuar më 08.03.2021
Një ligjvënës nga partia konservatore e kancelares Angela Me...

Një ligjvënës nga partia konservatore e kancelares Angela Merkel dha dorëheqjen të hënën mes kritikave në rritje për rolin e tij në marrëveshjet e diskutueshme të prokurimit të maskave. Në një deklaratë, Nikolas Loebel tha se ai ka paraqitur dorëheqjen e tij si ligjvënës me efekt të menjëhershëm në mënyrë që të shmangë dëmtimin e […]

Lexo më shumë

Këta janë emrat në 12 qarqet që do të jenë krye të listës në Partia Socialiste

Këta janë emrat në 12 qarqet që do të jenë krye të listës në Partia Socialiste

Publikuar më 08.03.2021
Në 12 qarqet e Shqipërisë, Partia Socialiste ka vendosur që ...

Në 12 qarqet e Shqipërisë, Partia Socialiste ka vendosur që në krye të listës të jenë gra përveç Dibrës dhe Fierit. Në një pjesë të këtyre qarqeve janë emra të rinj në Partinë Socialiste. Ndërkohë, Erion Braçe, i cili mban aktualisht postin e zv/kryeministrit dhe një nga figura më jetëgjata në këtë parti do të […]

Lexo më shumë

Edi Rama kalon në delir: Minimumi marrim 78 mandate, maksimumi 88

Edi Rama kalon në delir: Minimumi marrim 78 mandate, maksimumi 88

Publikuar më 08.03.2021
Kryeministri Rama ka nisur prezantimin e emrave te listes se...

Kryeministri Rama ka nisur prezantimin e emrave te listes se PS per zgjedhjet e 25 prillit. Gjate nje komunikimi per mediat ai ka thene se objektivi i PS është minimumi 78 mandate, maksimumi 88 mandate. Sipas tij këto  nuk janë numra filxhanesh! Objektivi minimal është që të mos biem nga kuotat e vitit 2017. Shkoder: […]

Lexo më shumë

Para, femra, jahte, ky është Alexis Kougias, “Avokat i djallit” shfaqet në skenë (Foto)

Para, femra, jahte, ky është Alexis Kougias, “Avokat i djallit” shfaqet në skenë (Foto)

Publikuar më 08.03.2021
Ai akuzohet se ka shijuar një famë të madhe të publicitetit,...

Ai akuzohet se ka shijuar një famë të madhe të publicitetit, për forcimin e argumenteve të tij mbrojtëse duke e kthyer funksionin e tij në një shfaqje komunikimi. Ai akuzohet se kudo që është ai ka errësirë, ai hedh topin në podium, ngre një perde tymi në ajrin e televizionit, kënaqet qëllimisht me sjellje manipuluese […]

Lexo më shumë

Ministria e Shëndetësisë: 683 raste të reja dhe 17 humbje jetë në 24 orët e fundit në vend

Ministria e Shëndetësisë: 683 raste të reja dhe 17 humbje jetë në 24 orët e fundit në vend

Publikuar më 08.03.2021
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel t...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19. Gjatë ditës së sotme janë kryer 612 vaksinime antiCovid […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...