×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

POLITIKË

PD denoncon ndryshimin e tarifave për ujin: Rritja e çmimit po kalon në heshtje, qytetarët e paguajnë dy herë

PD denoncon ndryshimin e tarifave për ujin: Rritja e çmimit po kalon në heshtje, qytetarët e paguajnë dy herë

Publikuar më 03.10.2023
Partia Demokratike denoncoi rritjen e çmimit të ujit për qyt...

Partia Demokratike denoncoi rritjen e çmimit të ujit për qytetarët. Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat tha se uji, sipas saj është “reflektimi më i mirë i keqadministrimit, abuzimit dhe korrupsionit të politikëbërjes.” Karabina shprehet se qytetarët, “jo vetëm e paguajnë dy herë ujin, por përballen edhe me rritjen abuzive të […]

Lexo më shumë

“Nuk ka dritë në fund të tunelit” për Rrugën e Arbrit, BIRN: Qeveria nuk e di kur përfundon projekti

“Nuk ka dritë në fund të tunelit” për Rrugën e Arbrit, BIRN: Qeveria nuk e di kur përfundon projekti

Publikuar më 03.10.2023
Në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve, zv.ministrj...

Në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve, zv.ministrja e Infrastrukturës dhe kreu i ARRSH-së lanë të kuptohej se nuk e dinin se kur do të përfundonte tuneli i Murrizit, ndërsa iu shmangën përgjigjes për vazhdimësinë e kontratës koncesionare për rrugën e Arbrit. Dy zyrtarë të lartë të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë pranuan të […]

Lexo më shumë

Ministria e Turizmit: 660 mijë italianë erdhën në Shqipëri deri në gusht, të dytët pas Kosovës

Ministria e Turizmit: 660 mijë italianë erdhën në Shqipëri deri në gusht, të dytët pas Kosovës

Publikuar më 03.10.2023
Italianët janë kthyer në grupin e dytë të turistëve që vizit...

Italianët janë kthyer në grupin e dytë të turistëve që vizituan më shumë Shqipërinë këtë vit duke regjistruar një numër prej rreth 660 mijë vizitorë deri në fund të gushtit. Në raport me një vit më parë italianet u rritën me 50 për qind në janar-gusht duke përbërë kështu 9.1 për qind të totalit. Të […]

Lexo më shumë

Emërime nepotike në Bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja punëson djalin e tezes, dhëndrin, krushkën në poste kyçe

Emërime nepotike në Bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja punëson djalin e tezes, dhëndrin, krushkën në poste kyçe

Publikuar më 27.09.2023
Kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës, Fisnik Qosja, i zgjedhu...

Kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës, Fisnik Qosja, i zgjedhur në 14 maj 2023, ka bërë disa emërime të njerëzve të afërt. Ai ka punësuar disa kushërinj, bashkëshorten e dajës, burrin e kushërirës së parë, krushkën. Dhe, të gjithë në poste kyçe, si në marrëdhëniet me publikun, në urbanistikë, te kabineti apo te prokurimet. Qytetarët […]

Lexo më shumë

TEC-et lundruese “Tigri1” dhe “Tigri3”, një vit “gjumë“ në Vlorë, shqiptarët paguajnë qindra milionë dollarë për energjinë që s’e marrin

TEC-et lundruese “Tigri1” dhe “Tigri3”, një vit “gjumë“ në Vlorë, shqiptarët paguajnë qindra milionë dollarë për energjinë që s’e marrin

Publikuar më 27.09.2023
Një vit pas ardhjes së tyre në Vlorë, dy anijet lundruese të...

Një vit pas ardhjes së tyre në Vlorë, dy anijet lundruese të prodhimit të energjisë “Tigri1” dhe “Tigri3” rezultojnë me një listë kostosh të majme por me 0 ditë pune. 7,8 milionë USD kanë firuar nga buxheti i KESH-it vetëm për depozitimin e lëndës djegëse për termocentralin. Korporatës do t’i duhet të paguajë edhe 68 […]

Lexo më shumë

Aeroporti i Kukësit s’ka më fluturime, humbja në vitin 2022 shkon rreth 1.5 milionë euro

Aeroporti i Kukësit s’ka më fluturime, humbja në vitin 2022 shkon rreth 1.5 milionë euro

Publikuar më 27.09.2023
Në aeroportin e Kukësit nuk po kryen më fluturime. Këtë mund...

Në aeroportin e Kukësit nuk po kryen më fluturime. Këtë mund ta konfirmosh qartësisht nga faqja e internetit e vetë këtij aeroporti ku nisjet dhe mbërritjet rezultojnë pa asnjë fluturim si në ditën aktuale edhe për të nesërmen. Kjo është një situatë ekstremisht e ndryshme në raport me aeroportin e Tiranës ku si efekt i […]

Lexo më shumë

Profil, fytyrat e panjohura të Radoiçiçit, që akuzohet se i priu terroristëve serbë

Profil, fytyrat e panjohura të Radoiçiçit, që akuzohet se i priu terroristëve serbë

Publikuar më 27.09.2023
Brenda Milan Radoiçiçit, njeriut që akuzohet nga autoritetet...

Brenda Milan Radoiçiçit, njeriut që akuzohet nga autoritetet kosovare, se qëndronte në krye të sulmit të 24 shtatorit në Banjskë, nga ku mbeti i vrarë një polic kosovar, fshihen njëkohësisht shumë fytyra. Edhe biznesmen i madh edhe bandit kontrabandist; edhe zv/kryetar i partisë Lista Serbska edhe i dyshuar për vrasjen e politikanit Oliver Ivanoviç; edhe […]

Lexo më shumë

Rrëfimi i pelegrines serbe në manastirin e Banjskës në veri të Kosovës: Kudo kishte njerëz me uniforma

Rrëfimi i pelegrines serbe në manastirin e Banjskës në veri të Kosovës: Kudo kishte njerëz me uniforma

Publikuar më 27.09.2023
“Sigurisht që isha e frikësuar, por ne mbështetëm njëri-tjet...

“Sigurisht që isha e frikësuar, por ne mbështetëm njëri-tjetrin. Ishim mjaft të shqetësuar, ishim të trishtuar. Atë natë fjetëm në dysheme, sepse nuk mund të ngjiteshim lart, për shkak të lëvizjeve që kishte atje”. Ky është rrëfimi i një prej besimtareve ortodokse që natën e së dielës u ndodh në Manastirin e Banjskës dhe që mbrëmjen […]

Lexo më shumë
gif