×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

POLITIKË

Gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Më jepte dhurata deri në 1 mijë dollarë, përdorte makinat e FBI për të bërë seks

Gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Më jepte dhurata deri në 1 mijë dollarë, përdorte makinat e FBI për të bërë seks

Publikuar më 28.01.2023
Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit...

Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit të Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, dyshohet se u dorëzua në Byro nga ish-dashnori i tij, Allison Guerriero, pasi ai i dha fund lidhjes së tyre dhe zbuloi se nuk do ta linte gruan e tij për të. Gjatë kohës së saj me McGonigal, Guerriero zbuloi një […]

Lexo më shumë

“McGonigal” bëhet rast politik në SHBA, çfarë do të ndodhë me Edi Ramën që i dha kosto demokratëve të Biden?

“McGonigal” bëhet rast politik në SHBA, çfarë do të ndodhë me Edi Ramën që i dha kosto demokratëve të Biden?

Publikuar më 28.01.2023
Mediat amerikane e përcollën me nota bombastike lajmin e arr...

Mediat amerikane e përcollën me nota bombastike lajmin e arrestimit të Charles McGonigal, ish-shef i kundërzbulimit në FBI. Por në raportimet e mëtejshme gazetareske, tema ka kaluar nga një thriller spiunazhi në një përplasje politike mes demokratëve dhe republikanëve. Spekulimet po bëhen ndaj familjarëve të presidentit amerikan Joe Biden dhe Partisë Demokratike të SHBA.Së pari […]

Lexo më shumë

Berisha: Protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e Edi Ramës, është një kriminel ndërkombëtar

Berisha: Protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e Edi Ramës, është një kriminel ndërkombëtar

Publikuar më 27.01.2023
Kryetari i PD Sali Berisha ka paralajmëruar se opozita do të...

Kryetari i PD Sali Berisha ka paralajmëruar se opozita do të nisë atë që ai e quajti “betejën finale”, me protesta të qendrueshme deri në rrëzimin e pushtetit të kryeministrit Edi Rama. Berisha nuk saktësoi nëse do të shkojnë në zgjedhjet e 14 majit duke e njohur Ramën si kryeministër. Por tha se pas skandalit të […]

Lexo më shumë

Njohja e Berishës me Agron Nezën, 13 vite më parë u takuan 2 orë për lobime në SHBA, Ridvan Bode dhe një avokat amerikan ishin në tavolinë

Njohja e Berishës me Agron Nezën, 13 vite më parë u takuan 2 orë për lobime në SHBA, Ridvan Bode dhe një avokat amerikan ishin në tavolinë

Publikuar më 27.01.2023
Sali Berisha ka mohuar fort këto ditë njohjen e tij me Agron...

Sali Berisha ka mohuar fort këto ditë njohjen e tij me Agron Nezën, ‘Personi A’ në dosjen e famshme të ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, tashmë nën akuzë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  Ndonëse në rrjet ekziston foto dhe një deklaratë e Agron Nezës, Berisha edhe sot ka insistuar se nuk e njeh. […]

Lexo më shumë

“McGonigal hetohet vetëm për konflikt interesi në marrjen e borxhit nga miku i tij”, Rama: S’ka asnjë lidhje me mua dhe me qeverinë shqiptare

“McGonigal hetohet vetëm për konflikt interesi në marrjen e borxhit nga miku i tij”, Rama: S’ka asnjë lidhje me mua dhe me qeverinë shqiptare

Publikuar më 27.01.2023
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me çështjen McGoniga...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me çështjen McGonigal. Rama thotë se hetimi për çështjen e McGonigal është zhvilluar në SHBA dhe se konkluzioni i tij nuk ka lidhje as me të dhe as me qeverinë shqiptare. Rama deklaron se “zyrtari i lartë i FBI-së hetohet vetëm për konflikt interesi në marrjen e borxhit nga […]

Lexo më shumë

Berisha bllokon foltoren dhe akuzon PS-në: Damiani, zëdhënës i interesave ruse në Shqipëri, McGonigal është vegla anti-opozitë e Ramës

Berisha bllokon foltoren dhe akuzon PS-në: Damiani, zëdhënës i interesave ruse në Shqipëri, McGonigal është vegla anti-opozitë e Ramës

Publikuar më 26.01.2023
Arrestimi i Charles McGonigal, ish-drejtori i Kundërzbulimit...

Arrestimi i Charles McGonigal, ish-drejtori i Kundërzbulimit të FBI është bërë objekt debati sot në sallën e Kuvendit, duke bllokluar foltoren bashkë me deputetët që e mbështesin, pas të cilës kryetarja e Kuvendit e përjashtoi nga seanca. Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka lëshuar një lumë me akuza në drejtim të Ramës, se i ka […]

Lexo më shumë

VOA zbardh lidhjet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI-së me Shqipërinë, takimet me Ramën përmes Dorian Duçkës dhe Agron Nezës

VOA zbardh lidhjet e ish-zyrtarit të arrestuar të FBI-së me Shqipërinë, takimet me Ramën përmes Dorian Duçkës dhe Agron Nezës

Publikuar më 25.01.2023
Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së,...

Të mërkurën, ish zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, arrestuar të shtunën nga autoritetet amerikane, pritet të dalë para gjykatës në Uashington për t’u shprehur nëse i pranon apo jo akuzat se ka marrë para nga një ish punonjës i shërbimeve inteligjente shqiptare dhe për lidhjet e tij me zyrtarë të tjerë […]

Lexo më shumë

Ish-zyrtarit të lartë të FBI-së që u arrestua në Nju Jork iu dha medalja “Mirënjohja e Tropojës”

Ish-zyrtarit të lartë të FBI-së që u arrestua në Nju Jork iu dha medalja “Mirënjohja e Tropojës”

Publikuar më 25.01.2023
Ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, i cili u ar...

Ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, i cili u arrestua një ditë më parë me akuzën për bashkëpunim me një oligark rus dhe për fshehje të marrjes së parave nga një punonjës i shërbimeve të inteligjencës shqiptare në vitin 2017 është vlerësuar me medaljen “Mirënjohja e Tropojës” në vitin 2021. Kjo është bërë publike […]

Lexo më shumë
gif