×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Extra

Shtatë mënyra për të zvogëluar mbeturinat e ushqimit (dhe parave)

Shtatë mënyra për të zvogëluar mbeturinat e ushqimit (dhe parave)

Publikuar më 10.04.2021
Është e vërtetë që shumë prej blerjeve që bëjmë në vend që t...

Është e vërtetë që shumë prej blerjeve që bëjmë në vend që të përfundojnë në stomak, përfundojnë – për fat të keq – në plehra. Ne nuk e bëjmë atë me qëllim. Kur shkojmë në supermarket, të gjitha blerjet tona duken të arsyeshme dhe të nevojshme. Por në praktikë diçka nuk është në rregull. Hedhja […]

Lexo më shumë

F1/ Konfliktet brenda pilotëve të njohur, Verstappen i mori punën por edhe gruan e tij!

F1/ Konfliktet brenda pilotëve të njohur, Verstappen i mori punën por edhe gruan e tij!

Publikuar më 10.04.2021
Kjo pasi holandezi i Red Bull Racing shoqërohet me probleme ...

Kjo pasi holandezi i Red Bull Racing shoqërohet me probleme si në karrierë ashtu edhe në jetën personale të rusit, i cili për disa javë i përket ‘Alpine F1’, duke pasur rolin e drejtuesit rezervë dhe udhëzuesit të zhvillimit. Por le të shohim së pari pjesën konkurruese. Kursi i tyre ishte i ngjashëm: anëtarët e […]

Lexo më shumë

Profesori i sëmundjeve infektive: Gratë dhe ato nën moshën 40 vjeç kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga efekte anësore

Profesori i sëmundjeve infektive: Gratë dhe ato nën moshën 40 vjeç kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga efekte anësore

Publikuar më 10.04.2021
Gratë dhe ato nën moshën 40 vjeçe rrezikojnë më shumë të pre...

Gratë dhe ato nën moshën 40 vjeçe rrezikojnë më shumë të preken nga efektet anësore pas vaksinimit. Siç shpjegon një profesor i sëmundjeve infektive në Universitetin Vanderbitt, mbetet të shihet nëse estrogjeni ka lidhje të drejtpërdrejtë me fillimin e simptomave pas dozimit të koronavirusit. Dr. William Schaffner shpjegon se të rinjtë vuajnë nga më shumë […]

Lexo më shumë

Rrëfimi i pabesueshëm i basketbollistit më të ‘fortë’, Dennis Rodman: Kam flirtuar me Ivanka Trump, ajo më pas…

Rrëfimi i pabesueshëm i basketbollistit më të ‘fortë’, Dennis Rodman: Kam flirtuar me Ivanka Trump, ajo më pas…

Publikuar më 09.04.2021
Ylli i basketbollit amerikan, ose siç njihet “Krimbi&#...

Ylli i basketbollit amerikan, ose siç njihet “Krimbi” i NBA, Dennis Rodman, ka një nga jetët më të trazuara jashtë dyshemesë, me një numër mbresëlënës të grave në krah, duke përfshirë Annie Bakes, Madonna, Carmen Electra dhe Michelle Moyer. Sidoqoftë, ish-shoku i çuditshëm i Michael Jordan zbuloi një tjetër lidhje dashurie! Në veçanti, në një […]

Lexo më shumë

Tetë simptoma që nuk duhet t’i injoroni edhe nëse keni kaluar Covid-19!

Tetë simptoma që nuk duhet t’i injoroni edhe nëse keni kaluar Covid-19!

Publikuar më 09.04.2021
Nëse dikush ka qenë i infektuar me koronavirus ose nuk ka qe...

Nëse dikush ka qenë i infektuar me koronavirus ose nuk ka qenë kurrë i sëmurë, ekspertët shpjegojnë se ekzistojnë disa simptoma të vazhdueshme që mund të zbulojnë nëse dikush ka qenë i sëmurë në muajt e fundit. Tre simptomat kryesore të COVID-19 janë kollë e vazhdueshme, ethe dhe humbje e shijes dhe erës. Ka, megjithatë, […]

Lexo më shumë

“Pushtuesi” lakuriq në ndeshjen Granada-United është një humanist 37-vjeçar që studioi për Kimi

“Pushtuesi” lakuriq në ndeshjen Granada-United është një humanist 37-vjeçar që studioi për Kimi

Publikuar më 09.04.2021
Granada priti Manchester United të enjten mbrëma në një datë...

Granada priti Manchester United të enjten mbrëma në një datë tjetër me historinë e saj për çerekfinalet e Europa League, por kësaj radhe me një person të zhveshur që pushtoi fushën në minutat e para të ndeshjes. E panjohur për publikun e gjerë. Sigurisht që nuk është e panjohur për banorët e qytetit të Andaluzisë. […]

Lexo më shumë

Nëna e tij ishte me probleme mendore, kurrë nuk e foli gjuhën greke/ Si Princi Philip shpëtoi Monarkinë Britanike

Nëna e tij ishte me probleme mendore, kurrë nuk e foli gjuhën greke/ Si Princi Philip shpëtoi Monarkinë Britanike

Publikuar më 09.04.2021
Personazhet qendrorë në telenovelën ‘Shtëpia e Windsor’ rral...

Personazhet qendrorë në telenovelën ‘Shtëpia e Windsor’ rrallë janë aq interesantë për njerëzit që martohen. Anëtarët kryesorë të familjes, të lindur për privilegjet, janë të kushtëzuar. Janë burrat dhe gratë që vijnë, të cilët mbështeten për të sjellë ndryshimin. Dhe shumë më parë se Meghan ose Diana të ishin yjet e “Familjes”, ishte Princi Philip […]

Lexo më shumë

OKB-ja e shqetësuar për fatin e Princeshës së Dubait

OKB-ja e shqetësuar për fatin e Princeshës së Dubait

Publikuar më 09.04.2021
Organizata e Kombeve të Bashkuara ka shprehur “shqetësimin e...

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka shprehur “shqetësimin e thellë” për fatin e Princeshës Latifa të Dubait, pasi kanë kaluar dy muaj që kur ka kërkuar nga Emiratet e Bashkuara Arabe të tregojë prova se ajo është akoma gjallë. Në shkurt, Zyra e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut kërkoi prova në lidhje […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...