×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

FIFA “emëron” Messin më të mirin e historisë dhe fshin postimin, shpërthejnë polemikat
Messi me kupën e Botërorit

Fitorja e Kupës së Botës nga Argjentina, për shumë tifozë, i ka vendosur vulën debatit mbi lojtarin më të mirë të historisë. Shumë mendojnë se tashmë që fitoi titullin e vetëm që i mungonte, Leo Messi është njëshi pa asnjë diskutim.

Por, ajo që nuk pritej, ishte që një organizëm zyrtar si FIFA të prononcohej në këtë debat, por është pikërisht kjo që ka ndodhur. Llogaria zyrtare e Kupës së Botës FIFA (@FIFAWorldCup) postoi mbrëmjen e djeshme në Twitter se debati është i mbyllur tashmë dhe GOAT-i është pikërisht Leo Messi.

Menjëherë, ky postim u “përmbyt” nga komentet. Tifozët e Messit e mbështesnin, ndërsa të tjerët e quajtën mungesë paanshmërie nga FIFA, që, sipas tyre, nuk po tregonte respekt ndaj emrave si Pele apo Maradona. Pak orë më vonë, FIFA e fshiu postimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Tirana-Beshiktash, tifozët përplasen edhe pas ndeshjes, përgjaken rrugët e kryeqytetit

Tirana-Beshiktash, tifozët përplasen edhe pas ndeshjes, përgjaken rrugët e kryeqytetit

Publikuar më 04.08.2023
Më shumë se sa eliminimi i Tiranës, kjo ishte e pritshme, aj...

Më shumë se sa eliminimi i Tiranës, kjo ishte e pritshme, ajo që la një shije jo të mirë ishte kaosi dhe dhuna që shoqëroi këtë sfidë, para dhe pas përfundimit. Në “Air Albania”, Tirana-Beshiktash nisi me 15 minuta vonesë, madje rrezikoi të mos luhej pasi tifozët e dy ekipeve prodhuan kaos. Flakandë dhe mjete […]

Lexo më shumë

“Kjo është arritja ime e parë madhore në futboll”, rrëfehet ‘Këpuca e Artë’ Valentina Troka: Asgjë nuk ka qenë e lehtë për mua

“Kjo është arritja ime e parë madhore në futboll”, rrëfehet ‘Këpuca e Artë’ Valentina Troka: Asgjë nuk ka qenë e lehtë për mua

Publikuar më 05.07.2023
Është vetëm 20 vjeçe, por me shumë punë dhe sakrificë ia ka ...

Është vetëm 20 vjeçe, por me shumë punë dhe sakrificë ia ka dalë të shpallet ‘Këpuca e Artë’ për edicionin 2022-2023 në futbollin e vajzave. Valentina Troka e nisi futbollin ashtu sikurse shumica e futbollistëve të mëdhenj, në lagjet e qytetit të saj, duke ëndërruar që një ditë të bëhet profesioniste në këtë lojë. Nuk […]

Lexo më shumë

“Samba” kuqezi, Shqipëria dhuron show në Ishujt Faroe, ndizet ëndrra “Euro2024”

“Samba” kuqezi, Shqipëria dhuron show në Ishujt Faroe, ndizet ëndrra “Euro2024”

Publikuar më 21.06.2023
Një Shqipëri e bukur, një ekipin me lëvizje “Samba”, një eki...

Një Shqipëri e bukur, një ekipin me lëvizje “Samba”, një ekip sulmues si rrallë herë dhuroi një paraqitje fantastike përballë Ishuj Faroe. Sigurisht emri i rivalit ul pak euforinë, fundja bëhet fjalë për një ekip modest, por e tillë ishte dhe Moldavia, por këta të fundit thyen Poloninë me përmbysje. Shqipëria rikthehet të bëj dy […]

Lexo më shumë

Ndubuisi Francis Eneh: Jam mbrojtës i fortë që shënon gola

Ndubuisi Francis Eneh: Jam mbrojtës i fortë që shënon gola

Publikuar më 20.06.2023
Ndubuisi Francis Eneh, mbrojtësi i artë i Apolonisë e mbron ...

Ndubuisi Francis Eneh, mbrojtësi i artë i Apolonisë e mbron portën e skuadrës së tij dhe shënon gola pothuaj në çdo ndeshje. Francis iu bashkua klubit 1.5 vjet më parë, por ai është rritur si lojtar në çdo komponentë duke kaluar nga U19 tek Skuadra e parë. Punëtor dhe i sjellshëm, i zgjuar dhe me […]

Lexo më shumë

Kupa e Greqisë në Tiranë? Grekët “çmenden” në rrjetet sociale dhe e kundërshtojnë

Kupa e Greqisë në Tiranë? Grekët “çmenden” në rrjetet sociale dhe e kundërshtojnë

Publikuar më 11.05.2023
Kupa e Greqisë mes AEK dhe PAOK ka shumë gjasa që të mbahet ...

Kupa e Greqisë mes AEK dhe PAOK ka shumë gjasa që të mbahet në statdiumin “Air Albania” në Tiranë. Derbi konsiderohet si një ndeshje me një rrezikshmëri relativisht të lartë dhe policia greke nuk ka marrë përsipër ta organizojë jo në Athinë, por në asnjë qytet tjetër, e për këtë arsye mund të zhvillohet në […]

Lexo më shumë

Trajneri goditi me shpullë sportistet 18-vjeçare, federata i hoqi licencën dhe e përjashtoi përjetë, vajzat e mbrojnë: Ishte një mënyrë për të na nxehur për ndeshjen (VIDEO)

Trajneri goditi me shpullë sportistet 18-vjeçare, federata i hoqi licencën dhe e përjashtoi përjetë, vajzat e mbrojnë: Ishte një mënyrë për të na nxehur për ndeshjen (VIDEO)

Publikuar më 06.05.2023
 Ndeshja e moshave U-18 në volejboll mes Skënderbeut dh...

 Ndeshja e moshave U-18 në volejboll mes Skënderbeut dhe Dinamos nuk ka qenë e qetë për vajzat korçare. Trajneri i Skënderbeut, Romeo Xega ka goditur me shpullë një nga volejbollistet e tij, në kohën kur ishte duke dhënë udhëzime për vijimin e lojës. Pamjet po bëjnë xhiron e medieve, teksa një ngjarje e tillë e […]

Lexo më shumë

Serjan Repaj: Apolonia i hap dyert çdo talenti të ri

Serjan Repaj: Apolonia i hap dyert çdo talenti të ri

Publikuar më 25.04.2023
Serjan Repaj është lojtar profesionist i vërtetë i Skuadrës ...

Serjan Repaj është lojtar profesionist i vërtetë i Skuadrës së I-rë të Apolonisë, me cilësi të shkëlqyera në organizim: i shpejtë, i mirë në lojën në ajër dhe i fortë në lojën një kundër një. Lojtar dhe djalë shembullor si në ndeshje e sidomos në stërvitje, civil dhe mjaft i paqëm, Serjani na dha një […]

Lexo më shumë

E turpshme në basketbollin e femrave, vajzat e Tiranës dhe të Partizanit kapen prej flokësh dhe zihen me grushta pas derbit (VIDEO)

E turpshme në basketbollin e femrave, vajzat e Tiranës dhe të Partizanit kapen prej flokësh dhe zihen me grushta pas derbit (VIDEO)

Publikuar më 20.04.2023
Një ngjarje e pazakontë në pallatin e sportit “Asllan Rusi”,...

Një ngjarje e pazakontë në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, menjëherë pas bilbilit që sinjalizoi fundin e ndeshjes. Pas disa “fërkimeve” gjatë lojës, Antoinette Bannister e Partizanit dhe Ebi Dishnica e Tiranës u bënë protagoniste të një sherri, ku nuk munguan as grushtet, por as shqelmat e një djaloshi të futur në parket, i cili […]

Lexo më shumë