×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ronaldo në krye të formacionit të “dështakëve” të Katar 2022
Ronaldo

Para se të fillonte Kupa e Botës Katar 2022, Kristiano Ronaldo u mendua se do të ishte deçiziv me Portugalinë e tij, ku luzitanët shiheshin edhe si favoritë.

Por, nuk ndodhi kështu dhe ky Botëror ishte për t’u harruar për Kristiano Ronaldon, dhe në fakt, i fundit. Tekniku i kombëtares së luzitanëve, Santos, e aktivizoi vetëm tre herë si titullar në grupe yllin portugez, ndërsa dy ndeshjet me eliminim direkt ai e ka nisur nga stoli dhe ka shënuar vetëm një gol.

Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për rivalin e tij Leo Mesi, ku ylli argjentinas ngriti në qiell trofeun më të rëndësishëm të karrierës së tij me Argjentinën, Kupën e Botës, ku shënoi 7 gola dhe asistoi 3 herë.

Platforma e njohur e botës së sportit, “Sofascore”, ka përfshirë Kristiano Ronaldon në formacionin më të dobët të Kupës së Botës 2022.

Gjithashtu, brenda këtij formacioni mund të ishin pa frikë edhe dy lojtarët dhe trajneri i Serbisë.

Formacioni me lojtarët më të dobët të Botërorit

Mendy (Senegal); Dest (SHBA), Glik (Poloni), Diallo (Senegal), Bereszynski (Poloni); Leckie (Australi), Hwang (Kore e Jugut), Irvine (Australi), Vargas (Zvicër); Ronaldo (Portugali) dhe Martinez (Argjentinë).

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Garat në Austri, Lara Colturi e bën Shqipërinë kampione bote në ski

Garat në Austri, Lara Colturi e bën Shqipërinë kampione bote në ski

Publikuar më 20.01.2023
Në eventin për garën e Kupës së Botës në ski që po zhvillohe...

Në eventin për garën e Kupës së Botës në ski që po zhvillohet në Austri, skiatorja Lara Colturi e cila përfaqëson Shqipërinë, ka zënë vendin e parë duke marrë titullin e lartë të kampiones së botës për të reja. Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për Laurën dhe për Shqipërinë, ku tashmë vendi ynë përfaqësohet […]

Lexo më shumë

Firmoset marrëveshja për futjen e futbollit në shkolla, Duka: Sporti largon të rinjtë nga veset

Firmoset marrëveshja për futjen e futbollit në shkolla, Duka: Sporti largon të rinjtë nga veset

Publikuar më 16.01.2023
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, në bashkëpunim ...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, në bashkëpunim me kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, kanë nënshkruar marrëveshjen mes dy institucioneve për futjen e futbollit në shkolla. Tri pikat kryesore do jenë, në krijimin e ekipeve të futbollit në shkollat 9-vjeçare, baza materiale dhe trajnimi i mësuesve. Duka në fjalën e tij […]

Lexo më shumë

“Ai miu i kanaleve dhe xhuxhi hormonal”, zbulohen bisedat poshtëruese ndaj Messit nga ish-drejtuesit e Barcelonës

“Ai miu i kanaleve dhe xhuxhi hormonal”, zbulohen bisedat poshtëruese ndaj Messit nga ish-drejtuesit e Barcelonës

Publikuar më 12.01.2023
Sulme të ashpra, ofendime të vërteta drejtuar Lionel Messit ...

Sulme të ashpra, ofendime të vërteta drejtuar Lionel Messit nga ish-drejtuesit e Barcelonës. Kjo është ajo që del nga disa biseda të përgjuara nga policia katalanase dhe të publikuara nga “Sport”, që datojnë në fillim të vitit 2021, kur argjentinasi po hynte në muajt e fundit të kontratës me katalanasit. Shtatë herë fituesi i Topit […]

Lexo më shumë

Vdekja e “mbretit” të futbollit, Pele, Brazili shpall tri ditë zie

Vdekja e “mbretit” të futbollit, Pele, Brazili shpall tri ditë zie

Publikuar më 30.12.2022
Brazili ka shpallur tri ditë zie pas vdekjes së yllit të fut...

Brazili ka shpallur tri ditë zie pas vdekjes së yllit të futbollit Pele. 82-vjeçari, futbollisti që fitoi tre herë Kupën e Botës, vdiq të enjten pas një beteje të gjatë me kancerin e zorrës së trashë. Nderimet do të bëhen në fushën e stadiumit të Santos, klubi ku ai i filloi të luante kur ishte […]

Lexo më shumë

FIFA “emëron” Messin më të mirin e historisë dhe fshin postimin, shpërthejnë polemikat

FIFA “emëron” Messin më të mirin e historisë dhe fshin postimin, shpërthejnë polemikat

Publikuar më 22.12.2022
Fitorja e Kupës së Botës nga Argjentina, për shumë tifozë, i...

Fitorja e Kupës së Botës nga Argjentina, për shumë tifozë, i ka vendosur vulën debatit mbi lojtarin më të mirë të historisë. Shumë mendojnë se tashmë që fitoi titullin e vetëm që i mungonte, Leo Messi është njëshi pa asnjë diskutim. Por, ajo që nuk pritej, ishte që një organizëm zyrtar si FIFA të prononcohej […]

Lexo më shumë

Motra e Ronaldos komplimenton Argjentinën dhe Mbappe. Injoron rivalin e madh, Messi

Motra e Ronaldos komplimenton Argjentinën dhe Mbappe. Injoron rivalin e madh, Messi

Publikuar më 20.12.2022
Lionel Messi apo Maradona? Nata e 18 dhjetorit në Lusail dër...

Lionel Messi apo Maradona? Nata e 18 dhjetorit në Lusail dërgoi në histori mesinë, që kreu vullnetin e D10 në tokë. Futbolli, i cili është një fe pagane, festoi fitoren e Argjentinës në Kupën e Botës. Messi ka fituar gjithçka që mundet në nivel klubesh dhe kombëtare (përfshirë Olimpiadën). “Palmaresi” i tij është mbresëlënës, thjesht i […]

Lexo më shumë