×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Hapja e ambienteve të brendshme të bareve dhe restoranteve/ Eugena Tomini tregon a do përdorin maskë klientët

Hapja e ambienteve të brendshme të bareve dhe restoranteve/ Eugena Tomini tregon a do përdorin maskë klientët

Publikuar më 28.09.2020
Mbajtja e maskës është e detyrueshme në të gjitha mjediset e...

Mbajtja e maskës është e detyrueshme në të gjitha mjediset e mbyllura, por nuk do të jetë e tillë për klientët që do të frekuentojnë baret dhe restorantet prej 1 tetorit. Epidemiologia Eugena Tomini shprehet se vetëm për këto subjekte ky element do t’i lihet në dorë klientit, ndërsa për personelin që servir është një […]

Lexo më shumë

Qeveritë Shqipëri-Kosovë pritet të takohen në Tiranë, ora dhe dita kur do mbahet mbledhja

Qeveritë Shqipëri-Kosovë pritet të takohen në Tiranë, ora dhe dita kur do mbahet mbledhja

Publikuar më 28.09.2020
Dy qeveritë ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës pritet të tak...

Dy qeveritë ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës pritet të takohen pas disa ditësh, në Tiranë. News 24 raporton se takimi mes tyre do të mbahet në 2 tetor, ora 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Nuk dihen ende më shumë detaje në lidhje me takimin, apo diskutimet. Takimi në fakt ishte planifikuar të mbahej në […]

Lexo më shumë

Berat/ Ja 10 emrat që vijojnë garën për deputet

Berat/ Ja 10 emrat që vijojnë garën për deputet

Publikuar më 28.09.2020
Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve pe...

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve per deputete në Degën e Partisë Demokratike Berat. Votimi ka nxjerre 10 kandidatet, qe do te vijojne pjesen tjeter te procesit perzgjedhes. Permes nje shenimi ne rrjetet sociale, dega e PD, ka shprehur mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë. […]

Lexo më shumë

U plagos në aksidentin e ambulancës me BMW-në, ndërron jetë pas 7 ditësh ‘luftë’ në spital 57-vjeçarja

U plagos në aksidentin e ambulancës me BMW-në, ndërron jetë pas 7 ditësh ‘luftë’ në spital 57-vjeçarja

Publikuar më 28.09.2020
Ndërron jetë 57-vjeçarja A.R, mamia e cila punonte në matern...

Ndërron jetë 57-vjeçarja A.R, mamia e cila punonte në maternitetin e Sarandes. Ajo u plagos rëndë një javë më parë pas një aksidenti të ambulancës së Sarandës e cila u përplas me një fuoristradë BMW X5, mesnatën e datës 21 shtatorit. 57 vjecarja luftoi për jetën për rreth 7 ditë në spitalin e Traumës në […]

Lexo më shumë

Grabitja e radhës/ Pronat e Gardës së Republikës tek Liqeni i kalojnë Bashkisë Tiranë, gati kullat e tjera?

Grabitja e radhës/ Pronat e Gardës së Republikës tek Liqeni i kalojnë Bashkisë Tiranë, gati kullat e tjera?

Publikuar më 28.09.2020
Një sipërfaqe toke në pronësi të gardës së Republikës i ka k...

Një sipërfaqe toke në pronësi të gardës së Republikës i ka kaluar tashmë në administrim ndërmarrjes industriale nr.1 Tiranë. Me vendim qeverie i botuar në fletoren zyrtare, e që mban firmën e zv kryeministrit Erion Braçe kjo sipërfaqe toke tashmë kalon në pronësinë e bashkisë Tiranë në funksion të zbatimit të projekteve të mëtejshme. Në […]

Lexo më shumë

Reagimi kunër Ramës/ PPE: Ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor, kundër vendimit të KE për çeljen e negociatave

Reagimi kunër Ramës/ PPE: Ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor, kundër vendimit të KE për çeljen e negociatave

Publikuar më 28.09.2020
Anëtarët e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane...

Anëtarët e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane (PPE) përmes një video-konference kanë diskutuar ditën e sotme për situatën politike në Shqipëri, Bjellorusi dhe armiqësitë në Nago-Karabak. Bëhet e ditur se Partia Popullore Europiane mbështet plotësisht udhërrëfyesin e Shqipërisë drejt integrimit në BE, që përfshinë zgjedhjet e lira dhe të ndershme si një kusht themelor. Po ashtu […]

Lexo më shumë

Macron do takohet në Lituani me shefen e opozitës Bjelloruse

Macron do takohet në Lituani me shefen e opozitës Bjelloruse

Publikuar më 28.09.2020
Presidenti francez Emmanuel Macron do të takojë udhëheqësin ...

Presidenti francez Emmanuel Macron do të takojë udhëheqësin e opozitës Bjelloruse Svetlana Tikhanovskaya në Lituani të martën, sipas një zyrtari të Elysée. Macron arriti të hënën në Vilnius, kryeqyteti lituanez, për të filluar një vizitë rajonale tre-ditore. Tikhanovskaya u arratis në Lituani pas zgjedhjeve të diskutueshme presidenciale Bjelloruse në gusht, në të cilat ajo qëndroi […]

Lexo më shumë

Gjetje befasuese/ Ja dy sinjalet e para që tregojnë se jeni të prekur me COVID-19

Gjetje befasuese/ Ja dy sinjalet e para që tregojnë se jeni të prekur me COVID-19

Publikuar më 28.09.2020
Të gjitha mediat kanë qenë të zëna me kërkime se cilat janë ...

Të gjitha mediat kanë qenë të zëna me kërkime se cilat janë simptomat e hershme të COVID-19, pasi ky informacion është thelbësor për të na ndihmuar të gjithëve të ndalojmë përhapjen e virusit në muajt e ardhshëm. Nëse mund të zbulojmë raste të bazuara në simptoma më shpejt, njerëzit do të jenë në gjendje të […]

Lexo më shumë