×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shemsi Prençi nuk njeh primaret në Kamëz: Në lista ka më shumë anëtarë të PS-së se PD-së

IKMT hedh në erë “Prestige Resort”, Irfan Hysenbelliu: Sulm mediatik dhe personal i Ramës, por nuk më demoralizon

Berisha, mesazh ndërkombëtarëve për protestën e 6 dhjetorit: Rama paguan miliona për të paraqitur një Shqipëri që nuk ekziston

Gramshi s’ka më njerëz, po zbrazet dita-ditës dhe kthehen vetëm për festa

“Do të mbys”/ Shënimet e fundit të Sokol Halilit para se të vetëvritej, tregon bisedën me ish-gruan: E qëllova në gjoks, e më pas në kokë

Shqiptarët kërkojnë azil për “skllavëri moderne”, britanikët: Do të deportohen direkt drejt Shqipërisë

Pikëpyetjet e investimit 2 miliardë euro në Portin e Durrësit!

Zvicra përzuri Serbinë nga Botërori, sërish shqiptarët, sërish Xhaka dhe Shaqiri

Euro dhe thasë me pleh si bashkish doganierëve për kokainën që u ruajt në Kombinat, djali i Çervanakut: Jam shumë lart, më vdektë plaka!

Mashtrimi 2.4 mld euro nga ‘call center’-at, media spanjolle: Urdhër-arrest për pronarin e lidhur me qeverinë shqiptare, këshilltar i Ministrisë së Mbrojtjes

“Daily Mail” reportazh në qytetin e Hasit: “Londra e Vogël” e Shqipërisë që jeton me paratë e emigrantëve në Angli

Mashtrimi 2.4 miliardë euro nga call-centerat në Shqipëri, media spanjolle: Pronari ka lidhje të nivelit të lartë me qeverinë

Zbardhen përgjimet e Viktor Çervanakut për 430 kg kokainë: Ka sjellë çuni një maune me pleh

Zbardhet vrasja e Briken Sanajt te “Kodra e diellit”, në Tiranë, në kërkim autori dhe 2 bashkëpunëtorët

U qëllua me dy plumba pas koke, ja kush është shqiptari i ekzekutuar në Gjermani

Shemsi Prençi nuk njeh primaret në Kamëz: Në lista ka më shumë anëtarë të PS-së se PD-së

Shemsi Prençi nuk njeh primaret në Kamëz: Në lista ka më shumë anëtarë të PS-së se PD-së

Publikuar më 04.12.2022
Shemsi Prençi, kandidat në Primaret për bashkinë e Kamzës ka...

Shemsi Prençi, kandidat në Primaret për bashkinë e Kamzës ka deklaruar mosnjohjen e procesit zgjedhor që po zhvillohet ditën e sotme në strukturat e PD-së. Përmes një deklarate për mediat, Prençi thotë se në listat zgjedhore të Primareve ka më shumë anëtarë të PS-së  se të PD-së. Duke vijuar arsyetimin e tij përmes kësaj deklarate, Prençi thotë […]

Lexo më shumë

IKMT hedh në erë “Prestige Resort”, Irfan Hysenbelliu: Sulm mediatik dhe personal i Ramës, por nuk më demoralizon

IKMT hedh në erë “Prestige Resort”, Irfan Hysenbelliu: Sulm mediatik dhe personal i Ramës, por nuk më demoralizon

Publikuar më 04.12.2022
Përfundoi me një shpërthim shumë të fuqishëm këtë të diel, a...

Përfundoi me një shpërthim shumë të fuqishëm këtë të diel, aksioni i qeverisë mbi “Prestige Resort”. Plot 70 kilogram eksploziv iu vunë hotelit 7 katësh. Inspektoriati njoftoi se kishte hapur 730 vrima në trupin e 7 katëshit dhe kishte shtruar 4 000 metra linear fitil, për të lidhur 70 kilogramët e eksplozivit dhe për këtë […]

Lexo më shumë

Dha dorëheqjen, kreu i PD në Kuçovë: Bashkinë ia falën Partisë së Lirisë

Dha dorëheqjen, kreu i PD në Kuçovë: Bashkinë ia falën Partisë së Lirisë

Publikuar më 04.12.2022
Shtatë kandidatë janë tërhequr nga procesi i primareve në Pa...

Shtatë kandidatë janë tërhequr nga procesi i primareve në Partinë Demokratike, dorëheqje që Sali Berisha i ka quajtur si mundësi të “lirisë së shprehjes”. Kandidatët që janë tërhequr nga gara janë Feride Rrahmana në Tropojë, Erjon Iljazi në Lushnje, Dritan Cani në Belsh, Kodhel Çala në Gramsh, Arben Miza në Devoll dhe Denis Hidri e […]

Lexo më shumë

“Gara është e njëanshme dhe e favorizuar nga lart”, kandidatja e Tropojës tërhiqet nga primaret

“Gara është e njëanshme dhe e favorizuar nga lart”, kandidatja e Tropojës tërhiqet nga primaret

Publikuar më 04.12.2022
Feride Rrahmanaj, kandidate e Primareve për Bashkinë e Tropo...

Feride Rrahmanaj, kandidate e Primareve për Bashkinë e Tropojës është tërhequr nga gara vetëm pak orë para se të niste procesi i votimit, ku do zgjidhet kandidati përfundimtar që do garojë në zgjedhjet lokale të 2023. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan se ka vendosur të dorëhiqet nga Primaret pasi sipas […]

Lexo më shumë

Vrau të dashurën në gjumë, statuset e shqiptarit në rrjetet sociale: Dje mendova të bëja një çmenduri

Vrau të dashurën në gjumë, statuset e shqiptarit në rrjetet sociale: Dje mendova të bëja një çmenduri

Publikuar më 04.12.2022
Qamil Taja, 25-vjeçari shqiptar që vrau të dashurën e tij Kr...

Qamil Taja, 25-vjeçari shqiptar që vrau të dashurën e tij Krisjana Brakaj në Greqi ishte mjaft aktiv në rrjetet sociale. Shpesh herë ai bënte shkrime kushtuar dashurisë apo vuajtjeve që vijnë prej saj. Taja kishte bërë një status në rrjete sociale pasi t’i merrte jetën bashkëjetueses së tij, Krisjana Brakaj. “Kisha një dobësi, dashurova”, shkroi […]

Lexo më shumë

Ja kush është 19-vjeçarja që u vra me dy plumba në kokë nga i dashuri shqiptar në Greqi

Ja kush është 19-vjeçarja që u vra me dy plumba në kokë nga i dashuri shqiptar në Greqi

Publikuar më 03.12.2022
Personat që shihni në foton e siguruar nga mediat e huaja, j...

Personat që shihni në foton e siguruar nga mediat e huaja, janë Qamil Tarja dhe viktima Kristjana Brakaj. Kristjana u vra sot në Greqi nga partneri i saj 23 vjeç me argumentin se ishte xheloz. Të dy ishin me origjinë shqiptare. I riu shqiptar pasi e qëlloi të renë me dy plumba në kokë, rrëfeu […]

Lexo më shumë

Berisha, mesazh ndërkombëtarëve për protestën e 6 dhjetorit: Rama paguan miliona për të paraqitur një Shqipëri që nuk ekziston

Berisha, mesazh ndërkombëtarëve për protestën e 6 dhjetorit: Rama paguan miliona për të paraqitur një Shqipëri që nuk ekziston

Publikuar më 03.12.2022
Lideri i opozitës Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për t...

Lideri i opozitës Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik Tok”. Në këtë postim sqarohen sipas tij arsyet e protestës së opozitës pikërisht në 6 dhjetor. Në video, Berisha thotë që arsyeja kryesore e protestës në të njëjtën ditë me Samitin BE-Ballkani Perëndimor është shpopullimi që […]

Lexo më shumë

Vrau me armë të dashurën dhe më pas dorëzua në polici, ja autori 23-vjeçar shqiptar

Vrau me armë të dashurën dhe më pas dorëzua në polici, ja autori 23-vjeçar shqiptar

Publikuar më 03.12.2022
Mediat greke kanë publikuar foton e 23-vjeçarit shqiptar Qam...

Mediat greke kanë publikuar foton e 23-vjeçarit shqiptar Qamil Taja, i cili vrau me armë të dashurën e tij 19-vjeçare, e cila ishte shqiptare. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën ku çifti jetonte në Kaminia, Pire. Mësohet se autori e qëlloi të dashurën me dy plumba në kokë dhe më pas u dorëzua në Polici. Çifti […]

Lexo më shumë
gif