×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Situatë e rëndë në Serbi, s’ka vend në spitale për të sëmurët me Covid

Situatë e rëndë në Serbi, s’ka vend në spitale për të sëmurët me Covid

Publikuar më 10.07.2020
Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga sëmundja...

Në Serbi gjatë 24 orëve janë shënuar 18 viktima nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri. Lajmin e bëri të ditur kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, e cila e quajti të premten, si ditën më të rëndë që nga fillimi i pandemisë. “Deri më tani situata më kritike është në Beograd, pastaj Kragujevc dhe […]

Lexo më shumë

Zbulohet mesazhi i MASR për pedagogët e universiteteve publike: Mos penalizoni studentët me rezultate më të ulëta për shkak të situatës

Zbulohet mesazhi i MASR për pedagogët e universiteteve publike: Mos penalizoni studentët me rezultate më të ulëta për shkak të situatës

Publikuar më 10.07.2020
Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë iu kërkon pedagogëve ...

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë iu kërkon pedagogëve të mos penalizojnë studentët me rezultate shumë më të ulëta se në provimet e mëparshme për shkak të situatës nga COVID-19 dhe mënyrës së re të zhvillimit të mësimit. Në një e-mail dërguar pedagogëve, MASR kujton rekomandimet e UNESCO, OECD, UNICEF që të kihet një kujdes […]

Lexo më shumë

Studimi britanik/ Mbipesha, rrezik për të prekurit me COVID – 19

Studimi britanik/ Mbipesha, rrezik për të prekurit me COVID – 19

Publikuar më 10.07.2020
Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipe...

Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipesha është faktor risku për personat që preken me koronavirus. Të dhënat në revistën “Obeziteti” tregojnë se 75% e personave në terapi intensive janë mbipeshë. Informacionëet e deritanishme nxjerrin në pah faktin se komplikacionet e mëdha lidhen me peshën e lartë të individëve. Krahas kësaj, personat me kilogramë […]

Lexo më shumë

Tjetër lëkundje tërmeti ndjehet në Shqipëri, ja epiqendra

Tjetër lëkundje tërmeti ndjehet në Shqipëri, ja epiqendra

Publikuar më 10.07.2020
Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar ditën e sotme ...

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar ditën e sotme në Shqipëri. Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet janë ndjerë rreth orës 15:43 dhe ka qenë i magnitudës 3.4 ballë. Ashtu siç raporton edhe IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra bë Perëndim të Kamenicës në Korçë dhe ishte […]

Lexo më shumë

Pasuria e Jeff Bezos thyen rekordet e historisë

Pasuria e Jeff Bezos thyen rekordet e historisë

Publikuar më 10.07.2020
Njeriu më i pasur në botë sapo është bërë më i pasur sesa ka...

Njeriu më i pasur në botë sapo është bërë më i pasur sesa ka qenë ndonjë tjetër në histori, vetëm një vit pasi dorëzoi një pjesë të pasurisë së tij në divorcin më të shtrenjtë në histori. Jeff Bezos, themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Amazon, zotëron një vlerë neto që u rrit në 171.6 miliardë […]

Lexo më shumë

Video-përgjimi në prag të zgjedhjeve/ Zoran Zaev ofendon shqiptarët: “A nuk vlejnë as për…..

Video-përgjimi në prag të zgjedhjeve/ Zoran Zaev ofendon shqiptarët: “A nuk vlejnë as për…..

Publikuar më 10.07.2020
Ish-kryeministrit të Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetarit...

Ish-kryeministrit të Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i është bërë publike një përgjim ku dëgjohej duke ofenduar shqiptarët. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi. Biseda kryesore është për vota. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”. Më pas, “X”-i i thotë ish-kryeministrit se […]

Lexo më shumë

Po transportonte ilegalisht 9 sirianë në Malin e Zi, arrestohet 21-vjeçari nga Tirana (DETAJE)

Po transportonte ilegalisht 9 sirianë në Malin e Zi, arrestohet 21-vjeçari nga Tirana (DETAJE)

Publikuar më 10.07.2020
Policia e Elbasanit, në kuadër të operacionit të koduar “Men...

Policia e Elbasanit, në kuadër të operacionit të koduar “Mengel”, ka arritur që të arrestojë një 21-vjeçar i cili po tentonte kontrabandimin në mënyrë ilegale kalim-kufirin për 9 shtetas sirianë. Policia ka bërë me dije se ka arrestuar shtetasin R.M, 21-vjeç, i cili kundrejt fitimit 400-500 euro për person i premtonte 9 shtetasve sirianë që […]

Lexo më shumë

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

Publikuar më 10.07.2020
Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisio...

Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit e Republikës Ilir Meta. Komisioni hetimor do të hetojë vendimin e presidentit Meta për zgjedhjet e 30 qershorit si dhe emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gjithashtu, komisioni do të shqyrtojë edhe provat e administruara dhe opinionin e […]

Lexo më shumë