×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

EKONOMI

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë tregon në Kuvend parapaskenat e sulmeve personale ndaj tij: Qëndrimi për udhëzimin e tarifave të Përmbaruesve Privat, arsyeja e kallëzimeve

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë tregon në Kuvend parapaskenat e sulmeve personale ndaj tij: Qëndrimi për udhëzimin e tarifave të Përmbaruesve Privat, arsyeja e kallëzimeve

Publikuar më 20.07.2024
Raportimi në Kuvend i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ...

Raportimi në Kuvend i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka nxjerr një pah disa nga arsyet pse ky i fundit është sulmuar personalisht dhe kallëzuar nga Shoqata e Përmbaruesve Privat. Gent Sejko është pyetur nga deputetja e PS-së, Pranvera Resulaj për një vendim të vitit 2017 i miratuar nga Gazment Bardhi asokohe, ministër […]

Lexo më shumë

Mashtrimi me mikrokreditë, gjendet i vdekur njëri prej drejtuesve të shoqërisë, 45-vjeçari dyshohet se u hodh nga pallati në ndërtim

Mashtrimi me mikrokreditë, gjendet i vdekur njëri prej drejtuesve të shoqërisë, 45-vjeçari dyshohet se u hodh nga pallati në ndërtim

Publikuar më 20.07.2024
Pas skandalit me mikrokreditë, raportohet se ka kryer vetëvr...

Pas skandalit me mikrokreditë, raportohet se ka kryer vetëvrasje, shtetasi Olsi Ibro. Ai ishte në kërkim, si i dyshuar për skandalin për mashtrimet me mikrokreditë. Sipas informacioneve, Ibro, i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga një pallat në Tiranë. Deri para pak kohësh ai kontrollonte bashkë me bashkëshorten e tij, Elda Ibro, institucionin e […]

Lexo më shumë

Projektligji për rivlerësimin e pronave, sugjerohet shtyrje afatesh, ja kur pritet të hyjë në fuqi

Projektligji për rivlerësimin e pronave, sugjerohet shtyrje afatesh, ja kur pritet të hyjë në fuqi

Publikuar më 20.07.2024
Projektligji për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme për ...

Projektligji për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme për qytetarët dhe bizneset me një normë më të ulët tatimore nga sa është përcaktuar në ligj, është prezantuar dhe diskutuar në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë. “Në bazë të kontekstit të ri të çmimit të referencave që kanë ndryshuar në Tiranë dhe hartës së re të referencave që […]

Lexo më shumë

Silvana Begaj: Skandali i Onkologjikut dhe jo vetëm..

Silvana Begaj: Skandali i Onkologjikut dhe jo vetëm..

Publikuar më 18.07.2024
Nga Silvana Begaj (Fatkeqësisht ky shkrim nuk i adresohet ku...

Nga Silvana Begaj (Fatkeqësisht ky shkrim nuk i adresohet kurrsesi vetëm spitalit Onkologjik, por spitaleve shtetërorë në Tiranë dhe rrethe) Do të doja të thoja se kanceri është sëmundja që do vëmendjen dhe mirësinë e familjes, shoqërisë dhe profesionistëve për të qenë gati të sfidosh vdekjen, por nuk e them dot!Pangopësia e të betuarve të […]

Lexo më shumë

UNESCO kundër projekteve infrastrukturore në Liqenin e Ohrit: Përmirësojeni deri në shkurt 2025 ose e shpallim në rrezik

UNESCO kundër projekteve infrastrukturore në Liqenin e Ohrit: Përmirësojeni deri në shkurt 2025 ose e shpallim në rrezik

Publikuar më 15.07.2024
Pasuria natyrore e kulturore e liqenit të Ohrit, pjesë e Pas...

Pasuria natyrore e kulturore e liqenit të Ohrit, pjesë e Pasurisë botërore të Unescos, mund të shpallet zonë në rrezik! Në një raport të përgatitur për mbledhjen e përvitshme që mbahet në datat 21-31 korrik në Indi, UNESCO vëren se nevoja urgjente për adresimin e problemeve të gjetura nga vizita e tyre, kërkon mobilizim për […]

Lexo më shumë

Dyshimet për vjedhjen e mbi 50 tonë metaleve në Kombinatin e Poliçanit, Bledi Çuçi pyetet mbi 1 orë në Prokurorinë e Beratit, socialisti: Njohja ime me Erjon Zylyftarin

Dyshimet për vjedhjen e mbi 50 tonë metaleve në Kombinatin e Poliçanit, Bledi Çuçi pyetet mbi 1 orë në Prokurorinë e Beratit, socialisti: Njohja ime me Erjon Zylyftarin

Publikuar më 15.07.2024
Ish-ministri i Brendshëm, njëherësh kreu i Grupit Parlamenta...

Ish-ministri i Brendshëm, njëherësh kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Bledi Çuçi, u thirr sot për të dëshmuar në Prokurorinë e Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, si person në dijeni për të dhënë shpjegime në lidhje me vjedhjen e një sasie të konsiderueshme metalesh në Kombinatin Mekanik të Poliçanit. Çështja që është regjistruar si procedim penal në […]

Lexo më shumë

Edi Rama reagon për Onkologjikun: Të bësh pazar për t’i grabitur të sëmurit me kancer, krim kundër njerëzimit! Janë 5 maskarenj të pashpirt, do ta marrin dënimin maksimal nga Zoti

Edi Rama reagon për Onkologjikun: Të bësh pazar për t’i grabitur të sëmurit me kancer, krim kundër njerëzimit! Janë 5 maskarenj të pashpirt, do ta marrin dënimin maksimal nga Zoti

Publikuar më 01.07.2024
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e kësaj të hëne ...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e kësaj të hëne të gjithë shefat e shërbimeve të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Ky takim i kreut të qeverisë me bluzat e bardha ka ardhur vetëm disa ditë pas zbërthimit të skemës kriminale se si mjekët e Spitalit Onkologjik bënin pazar me jetën e pacientëve të sëmurë […]

Lexo më shumë

Të dhënat e Censit 2023/ Mosha mesatare u rrit me 7 vite, ndërsa madhësia e familjes u tkurr, dy qarqet me rënien më të madhe të popullsisë

Të dhënat e Censit 2023/ Mosha mesatare u rrit me 7 vite, ndërsa madhësia e familjes u tkurr, dy qarqet me rënien më të madhe të popullsisë

Publikuar më 30.06.2024
Popullsia e vendit ra me 420 mijë persona ndërmjet censeve 2...

Popullsia e vendit ra me 420 mijë persona ndërmjet censeve 2011-2023, teksa mosha mesatare e popullsisë arriti në 42.5 vite, duke u plakur me 7 vjet nga 2011-a. Rënia më e madhe e popullsisë në përqindje ka ndodhur në Shkodër dhe Kukës, teksa popullsia Tiranës, gjatë kësaj periudhe, është shtuar me vetëm 1.2%. Rreth 91% […]

Lexo më shumë
gif
car rental tirana real estate saranda