×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

SHOWBIZ

Apartament, dyqan, garazh dhe 1 mijë euro në muaj, zbardhet divorci mes Elia Zaharisë e Leka Zogut

Apartament, dyqan, garazh dhe 1 mijë euro në muaj, zbardhet divorci mes Elia Zaharisë e Leka Zogut

Publikuar më 09.05.2024
Marrëdhënia mes Leka Zogu II dhe Elia Zaharias tashmë ka mar...

Marrëdhënia mes Leka Zogu II dhe Elia Zaharias tashmë ka marrë fund edhe zyrtarisht pasi gjykata ka vendosur zgjidhjen e martesës së tyre të lidhur në vitin 2016 ne një ceremoni madhështore. Sipas gjykatës zgjidhja e martesës është e dakordësuar nga të dy, por gjithsesi do të duhen 15 ditë që ky vendim të marrë […]

Lexo më shumë

Ky film, nuk ja ngop kot!       

Ky film, nuk ja ngop kot!       

Publikuar më 16.04.2024
Kur përmendim NGOP, të paktë janë ata që nuk e njohin, madje...

Kur përmendim NGOP, të paktë janë ata që nuk e njohin, madje shumicës në mënyrë të natyrshme i vjen për të qeshur. Ngop ështe një media online e kthyer në një fenomen, me gati gjysmë milioni ndjekës në rrjetin social Instagram, dhe miliona klikime në youtube.   Është e njëjta media që në periudhën e […]

Lexo më shumë

Qeveria përgatit vendimin, taksë 15 për qind për blogerët, personazhet e TikTok-ut e Instagramit apo ata që fitojnë nga Airbnb e ‘Google’ në Shqipëri

Qeveria përgatit vendimin, taksë 15 për qind për blogerët, personazhet e TikTok-ut e Instagramit apo ata që fitojnë nga Airbnb e ‘Google’ në Shqipëri

Publikuar më 22.09.2023
Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare...

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare Booking dhe AirBnB apo bonuset dhe përfitimet e përmuajshme të dëmshmpërblimit nga vendimet gjyqësore për shkurtim të vendit të punës do të konsiderohen si të ardhura nga punësimi dhe do të jenë pjesë e bazës tatimore mbi të cilën llogaritet tatimi mbi pagat. Si tatim mbi pagën do […]

Lexo më shumë

Të kujtojmë së bashku artistin Astrit Qerimi: Faleminderit që na ke edukuar me këngët e tua

Të kujtojmë së bashku artistin Astrit Qerimi: Faleminderit që na ke edukuar me këngët e tua

Publikuar më 31.05.2023
Olsi Sherifi Këngëtari i mirënjohur Astrit Qerimi është ndar...

Olsi Sherifi Këngëtari i mirënjohur Astrit Qerimi është ndarë nga jeta, në datën 6 maj, ditën e festës pagane Erdelezit, kur të gjithë Romët festonin në shtëpinë e tyre me këngë dhe valle. Erdhi krejt papritur lajmi i hidhur që Astriti është ndarë nga jeta. Edhe pse dukej e pabesueshme, por u vërtetua pas disa […]

Lexo më shumë

Luizëria si dëshmi e degradimit dhe e injorancës së shoqërisë

Luizëria si dëshmi e degradimit dhe e injorancës së shoqërisë

Publikuar më 22.02.2023
Mentor Kikia Duke qenë se këto ditë më duhet ta kaloj kohën ...

Mentor Kikia Duke qenë se këto ditë më duhet ta kaloj kohën në shtëpi për aryse shëndetësore, kam luksin të humbas kohë edhe duke lexuar e dëgjuar për mënyrën se si e humbasin kohën qindra mijëra shqiptarë. Po flas për një fenomen që unë po e emërtoj si Luizeri. Bëhet fjalë për eksperimentin social BBVIP. […]

Lexo më shumë

Shuhet në moshën 85-vjeçare Mimika Luca, aktorja e madhe e skenës shqiptare!

Shuhet në moshën 85-vjeçare Mimika Luca, aktorja e madhe e skenës shqiptare!

Publikuar më 21.02.2023
Ka ndërruar jetë mesditën e sotme Mimika Luca, aktorja e mad...

Ka ndërruar jetë mesditën e sotme Mimika Luca, aktorja e madhe e skenës shqiptare.  Aktorja e njohur ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 85 vjeçare. Ajo u lind në Gjirokastër më 24 dhjetor të vitit 1937 dhe në moshë shumë të re interpretoi në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit, si balerinë. Për njëmbëdhjetë […]

Lexo më shumë

Shokuese në BBV/ Femra të zhveshura e kamera që fokuson të pasmet, regjisori Çuli: Injoranca dhe rrugaçëria janë ulur këmbëkryq në shtëpitë tona

Shokuese në BBV/ Femra të zhveshura e kamera që fokuson të pasmet, regjisori Çuli: Injoranca dhe rrugaçëria janë ulur këmbëkryq në shtëpitë tona

Publikuar më 07.01.2023
Regjisori Hervin Çuli ka reaguar në rrjetet sociale i revolt...

Regjisori Hervin Çuli ka reaguar në rrjetet sociale i revoltuar lidhur me “Big Brother Vip”, duke e quajtur “një format vulgar”. Çuli “shpërthen” në reagimin e tij kur thotë se me këto programe “injoranca dhe fatkeqësisht rrugaçëria janë ulur këmbëkryq në shtëpitë tona”. Regjisori i referohet pamjeve të transmetuara nga festa e organizuar në “Big […]

Lexo më shumë

Gjesti bujar, modelja Angela Martini financon ndërtimin e kompleksit sportiv në lagjen shkodrane

Gjesti bujar, modelja Angela Martini financon ndërtimin e kompleksit sportiv në lagjen shkodrane

Publikuar më 06.01.2023
Shkolla 9-vjeçare “Ali Laçej” do të ketë një terren tërësish...

Shkolla 9-vjeçare “Ali Laçej” do të ketë një terren tërësisht të ri sportiv që do të jetë në funksion të nxënësve për zhvillimin e orëve të edukimit fizik, por edhe për komunitetin e zonës në orët e pasdrekës.  Ky investim që i dhurohet Bashkisë Shkodër, vjen nga fondacioni i modeles shkodrane, por me banim në […]

Lexo më shumë
gif
car rental tirana real estate saranda