×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

EXTRA

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndërrimi në një yll botëror të muzikës, Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

Nga mbijetesa në një familje abuzive, te tentativa për vetëvrasje dhe shndërrimi në një yll botëror të muzikës, Tina Turner, artistja që u shua si “Simply The Best”

Publikuar më 25.05.2023
Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekj...

Në intervistën e saj të fundit vetëm gjashtë javë para vdekjes së saj, Tina Turner tha se donte të mbahej mend si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”. Këngëtarja ikonike vdiq në shtëpinë e saj në Küsnach afër Cyrihut të Zvicrës, të mërkurën në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë dhe të paspecifikuar. Përfaqësuesit e […]

Lexo më shumë

Debati për Mozaikun e Muzeut, vendimi i vitit 1993, rrëfimi i bashkëautorit se si u hoqën simbolet me urdhër nga qeveria e PD-së

Debati për Mozaikun e Muzeut, vendimi i vitit 1993, rrëfimi i bashkëautorit se si u hoqën simbolet me urdhër nga qeveria e PD-së

Publikuar më 22.05.2023
Ditët e fundit është rindezur debati se përse në mozaikun ‘S...

Ditët e fundit është rindezur debati se përse në mozaikun ‘Shqipëria’ të Muzeut Historik, nuk janë simbolet komuniste. Report Tv zbulon se vendimi për heqjen e yjeve dhe librit të partisë nga mozaiku është marrë nga qeveria Meksi në vitin 1993, me president Sali Berishën, dhe se restaurimi i mundësuar nga Bashkimi Evropian nuk ka […]

Lexo më shumë

Nata e dytë e Eurovision, Albina dhe familja Kelmendi ngjiten sonte në skenën e “Liverpool Arena”. Sa janë shanset për kualifikimin e Shqipërisë

Nata e dytë e Eurovision, Albina dhe familja Kelmendi ngjiten sonte në skenën e “Liverpool Arena”. Sa janë shanset për kualifikimin e Shqipërisë

Publikuar më 11.05.2023
Sonte mbahet gjysmëfinalja e dytë e festivalit “Eurovision 2...

Sonte mbahet gjysmëfinalja e dytë e festivalit “Eurovision 2023”. 16 këngë do të konkurrojnë në spektaklin e mbrëmjes së sotme të transmetuar drejtpërdrejt nga Liverpool Arena në Mbretërinë e Bashkuar, në mesin e tyre edhe Shqipëria. Vetëm 10 prej shteteve përfaqësuese do të kualifikohen për në finalen e madhe të së shtunës, së 13 majit. […]

Lexo më shumë

Sot kurorëzimi i mbretit Charles III, detajet nga ceremonia madhështore në Londër

Sot kurorëzimi i mbretit Charles III, detajet nga ceremonia madhështore në Londër

Publikuar më 06.05.2023
Charles III do të kurorëzohet të shtunën si mbret i Mbretëri...

Charles III do të kurorëzohet të shtunën si mbret i Mbretërisë së Bashkuar, përmes një ceremonie solemne, që daton tash e mijëra vjet. Kurora e Shën Eduardit – një simbol i artë i monarkisë – do të vendoset në kokën e Charles III, në orën 11:00, për vetëm pak minuta, nën thirrjet “Zot, ruaje mbretin”. […]

Lexo më shumë

Si ta kuptoni nëse keni gurë në veshka

Si ta kuptoni nëse keni gurë në veshka

Publikuar më 01.05.2023
Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që fo...

Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që formohen në brendësi të veshkave. Prania e tyre mund të ndikojë çdo pjesë të traktit urinar. Gurët në veshka shkaktojnë një sërë simptomash siç janë: dhimbjet, vështirësia në urinim, të përziera e të vjella. Si mund të dallohet prania e gurëve në veshka? Shenjat treguese të […]

Lexo më shumë

Kërceu te varri i stërgjyshes, Megi Pojani: Video ishte bërë para 3 vitesh, ju kërkoj falje njerëzve që janë të ndjeshëm nga ai vend

Kërceu te varri i stërgjyshes, Megi Pojani: Video ishte bërë para 3 vitesh, ju kërkoj falje njerëzve që janë të ndjeshëm nga ai vend

Publikuar më 25.04.2023
Megi Pojani ka reaguar dhe njëherë për videon që bëri xhiron...

Megi Pojani ka reaguar dhe njëherë për videon që bëri xhiron e rrjetit ku shfaqej duke u tallur në varreza. Teksa ishte e ftuar mëmgjesin e sotëm “Wake Up”, moderatorja sqaroi dhe njëherë se videoja është filmuar rreth 3 vite më parë dhe nuk e di se kush e ka ripublikuar atë. Ajo shtoi se […]

Lexo më shumë

Moderatorja Megi Pojani filmohet duke kërcyer te varri i stërgjyshes: Po ku e di ajo se ça është instagrami, stërmbesa e saj it’s f*cking famous

Moderatorja Megi Pojani filmohet duke kërcyer te varri i stërgjyshes: Po ku e di ajo se ça është instagrami, stërmbesa e saj it’s f*cking famous

Publikuar më 24.04.2023
Moderatorja Megi Pojani me motrën e saj, kanë tejkaluar çdo ...

Moderatorja Megi Pojani me motrën e saj, kanë tejkaluar çdo imagjinatë, duke bërë një video në varreza. Nuk merret vesh mirë se çfarë janë duke bërë, por shihet qartë se si tallen, në vendin e fundit ku mund t’i shkojë njeriut për ta bërë një gjë të tillë. Në një moment, Megi shprehet se gjithsesi […]

Lexo më shumë

Mijëra besimtarë falin Namazin në sheshin “Skënderbej” me rastin e Fitër Bajramit, mesazhi i fortë i kreut të KMSH: Të frenojmë mpakjen e kombit

Mijëra besimtarë falin Namazin në sheshin “Skënderbej” me rastin e Fitër Bajramit, mesazhi i fortë i kreut të KMSH: Të frenojmë mpakjen e kombit

Publikuar më 21.04.2023
Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën sot në sheshin Skënder...

Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën sot në sheshin Skënderbej për faljen e Fitër Bajramit. Pas një muaji agjërim besimtarët myslimanë ashtu si në të gjithë botën kanë falur në orët e para të mëngjesit Namazin në sheshin Skënderbej duke shkëmbyer edhe urimet e para mes njëri tjetrit. Edhe këtë vit, ceremonia u zhvillua në sheshin […]

Lexo më shumë
gif