×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

EKONOMI

“Nëse doni pronën keni Vangjel Tavon, po deshët sherr keni Vangjel Dulen”/ Rama u premton himariotëve: Brenda vitit jepen certifikatat e 4 mijë shtëpive të trashëguara. Reagon ashpër Omonia

“Nëse doni pronën keni Vangjel Tavon, po deshët sherr keni Vangjel Dulen”/ Rama u premton himariotëve: Brenda vitit jepen certifikatat e 4 mijë shtëpive të trashëguara. Reagon ashpër Omonia

Publikuar më 24.05.2024
Kryeministri Edi Rama ka gëzuar sot himariotët, ndërsa theks...

Kryeministri Edi Rama ka gëzuar sot himariotët, ndërsa theksoi se brenda vitit në Himarë do të jepen certifikatat e 4 mijë shtëpive të trashëguara. Mes batutash, Rama vlerësoi kontributin e Vangjel Tavos, ndërsa shigjetoi Vangjel Dulen. “Aplikoni për të marrë pronën dhe bëjeni aplikimin si duhet, na keni në ndihmë, por pa aplikime, me fjalë […]

Lexo më shumë

Përdorën skema shtrënguese të kredi-marrjes, prokuroria procedon penalisht 9 zyrtarëve që mashtronin shqiptarët me mikrokreditë

Përdorën skema shtrënguese të kredi-marrjes, prokuroria procedon penalisht 9 zyrtarëve që mashtronin shqiptarët me mikrokreditë

Publikuar më 23.05.2024
Prokuroria e Tiranës ka dhënë masat e sigurisë “arrest me bu...

Prokuroria e Tiranës ka dhënë masat e sigurisë “arrest me burg” dhe “arrest shtëpie” për nëntë persona, që akuzohen për mashtrim me mikrokreditë. Sipas organit të akuzës, subjektet Micro Credit Albania, ADCA, SHP Zig, FS, FLASH si dhe përmbaruesit e tyre, rezultojnë se kanë marrë nga banka “ProCredit” 3999 kredi të konsideruara të këqija dhe […]

Lexo më shumë

Drejt përfundimit ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, por kalimi do të jetë me pagesë 2.1 euro për mjet

Drejt përfundimit ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, por kalimi do të jetë me pagesë 2.1 euro për mjet

Publikuar më 20.05.2024
Autostrada e re Thumanë-Kashar, është drejt përfundimit, nga...

Autostrada e re Thumanë-Kashar, është drejt përfundimit, nga 21 kilometra në total, deri më tani janë asfaltuar 18 kilometra. Autostrada e kategorisë A, me shpejtësi të lejuar deri në 140 kilometra në orë, përfundon me 30 qershor 2024, dhe pritet të lehtësoj ndjeshëm trafikun sidomos në sezonin turistik, për shkak të fluksit të turistëve që […]

Lexo më shumë

Shkon në Kuvend nisma për tatim 3% të shtëpive, kur nis procesi i rivlerësimit të pronës dhe sa do të paguajnë qytetarët

Shkon në Kuvend nisma për tatim 3% të shtëpive, kur nis procesi i rivlerësimit të pronës dhe sa do të paguajnë qytetarët

Publikuar më 20.05.2024
Një nismë e PS-së ditët e fundit u jep mundësinë qytetarëve ...

Një nismë e PS-së ditët e fundit u jep mundësinë qytetarëve të kryejnë procesin e rivlerësimit me 3% tatim. Pjesë e këtij procesi do të jenë banesat që janë në proces legalizimi si dhe që disponojnë një kontratë sipërmarrjeje, por që jetojnë në pallate ende të palegalizuara. Nisma e socialistëve synon të përfshijë të gjitha […]

Lexo më shumë

Marrëveshja për pensionet me Italinë/ Gjiknuri: Përfitojnë mbi 500 mijë shqiptarë, u arrit gjatë qeverisjes së Ramës

Marrëveshja për pensionet me Italinë/ Gjiknuri: Përfitojnë mbi 500 mijë shqiptarë, u arrit gjatë qeverisjes së Ramës

Publikuar më 16.05.2024
Deputeti i PS-së Damian Gjiknuri, në fjalën e tij në parlame...

Deputeti i PS-së Damian Gjiknuri, në fjalën e tij në parlament ka komentuar marrëveshjen për pensionet mes Shqipërisë dhe Italisë. Gjiknuri theksoi se nga marrëveshja me pensionet mes dy vendeve përfitojnë mbi 500 mijë shqiptarë. Ai tha se marrëveshja u arrit gjatë qeverisjes së Ramës, pasi ai intensifikoi raporet me Melonin dhe qeveritë e tjera […]

Lexo më shumë

Rama kritikon tatimorët dhe inspektorët: Nuk do të ketë më karikatura që do shfaqen në dyert e bizneseve për të marrë “kafe”

Rama kritikon tatimorët dhe inspektorët: Nuk do të ketë më karikatura që do shfaqen në dyert e bizneseve për të marrë “kafe”

Publikuar më 14.05.2024
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij nga “Shtëpia e Biznesi...

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij nga “Shtëpia e Biznesit” tek Piramida, deklaroi se shteti shqiptar do të bëjë më shumë kundër korrupsionit. Rama theksoi se bizneset do të klasifikohen, duke nënkuptuar se bizneset të cilat në mënyrë të qëndrueshme do të rezultojnë korrekte në raport me shtetin, nuk do kontrollohen. Ai tha se […]

Lexo më shumë

Meloni sulmon investigimin e RAI 3 dhe mbron Ramës: U linçua pse po ndihmon Italinë! Pas debateve, televizioni italian anuloi mbrëmë pjesën e dytë të dokumentarit

Meloni sulmon investigimin e RAI 3 dhe mbron Ramës: U linçua pse po ndihmon Italinë! Pas debateve, televizioni italian anuloi mbrëmë pjesën e dytë të dokumentarit

Publikuar më 29.04.2024
Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni i ka dalë në mbrojten...

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni i ka dalë në mbrojten homologut të saj shqiptar, Edi Rama në lidhje me reportazhin e realizuar një javë më parë nga televizioni Rai3. Në një takim partiak në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet për parlamentin europian, Meloni tha se Edi Rama u linçua vetëm sepse ndihmojë qeverinë e […]

Lexo më shumë

Investigimi në RAI3 për marrëveshjen mbi emigrantët, drejtori i emisionit “Report” dhe Rama përplasen në distancë për përgjigjet e Engjëll Agaçit

Investigimi në RAI3 për marrëveshjen mbi emigrantët, drejtori i emisionit “Report” dhe Rama përplasen në distancë për përgjigjet e Engjëll Agaçit

Publikuar më 25.04.2024
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur drejtorit të emisio...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur drejtorit të emisionit “Report” në televizionin italian “RAI3” në lidhje me një investigim që është bërë për Shqipërinë, konkretisht për kampet e refugjatëve që do të ngrihen në vendin tonë, sipas marrëveshjes Itali-Shqipëri. Në përgjigje të Sigfrido Ranucci, Rama thote se “eshtë për të ardhur keq që nuk keni […]

Lexo më shumë
gif