×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Gjesti bujar, modelja Angela Martini financon ndërtimin e kompleksit sportiv në lagjen shkodrane

Shkolla 9-vjeçare “Ali Laçej” do të ketë një terren tërësisht të ri sportiv që do të jetë në funksion të nxënësve për zhvillimin e orëve të edukimit fizik, por edhe për komunitetin e zonës në orët e pasdrekës. 

Ky investim që i dhurohet Bashkisë Shkodër, vjen nga fondacioni i modeles shkodrane, por me banim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Angela Martini, e cila ka zgjedhur lagjen ku ka jetuar për të dhënë një shembull tejet pozitiv.

Angela Martini

Kompleksi sportiv shumëdimensional do të jetë ndër më modernet dhe me sistem ndriçimi për zhvillimin e lojërave edhe në orët e mbrëmjes.

“E falenderoj publikisht fondacionin Angela Martini se ka zgjedhur një nga lagjet ku është rritur dhe besoj se do t’i shërbejë jo vetëm shkollës Ali Laçej, por të gjithëve.

Falenderoj të gjithë ata që bënë të mundur që t’i jepet dicka komunitetit tonë. Dëshira jonë është t’i shërbejmë rinisë që të merret me sport”, tha Alban Hasani, përgjegjës i drejtorisë së kulturës, arsimit, rinisë dhe sporteve në Bashkinë Shkodër.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

gif

Kampet e refugjatëve në Lezhë, Këshilli i Ministrave në Itali i jep dritën jeshile ratifikimit të marrëveshjes me Shqipërinë

Kampet e refugjatëve në Lezhë, Këshilli i Ministrave në Itali i jep dritën jeshile ratifikimit të marrëveshjes me Shqipërinë

Publikuar më 05.12.2023
Këshilli i Ministrave në Itali i ka dhënë dritën jeshile rat...

Këshilli i Ministrave në Itali i ka dhënë dritën jeshile ratifikimit të Protokollit ndërmjet Romës dhe Tiranës që parashikon ndërtimin e dy strukturave (në portin e Shëngjinit dhe në zonën e Gjaderit) për menaxhimin e flukset migratore Marrëveshja Itali-Shqipëri Mbulimi financiar dhe rregullat e para zbatuese të protokollit ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë për menaxhimin e […]

Lexo më shumë

Masakroi për vdekje një mësuese në Britani, ja i dënuari i parë që do të vijë në Shqipëri nga 200 personat që do të transferohen

Masakroi për vdekje një mësuese në Britani, ja i dënuari i parë që do të vijë në Shqipëri nga 200 personat që do të transferohen

Publikuar më 29.11.2023
Koçi Selamaj, do të jetë një nga shqiptarët e dënuar me 36 v...

Koçi Selamaj, do të jetë një nga shqiptarët e dënuar me 36 vjet burg për vrasje, që do të transferohet për vuajtjen e dënimit në atdhe pas marrëveshjes së fundit mes Shqipërisë dhe Britanisë. Emri i tij u bë publik ditëve të fundit në një artikull të gjatë mbi marrëveshjen, nga gazeta britanike “Telegraph”. Gazeta […]

Lexo më shumë

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

Publikuar më 20.11.2023
OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj ...

OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman. Bordi e shkarkoi Altman të premten, duke thënë se kishte humbur besimin tek ai dhe emëroi shefen e teknologjisë së OpenAI, Mira Murati, si shefe të përkohshme ekzekutive. Por […]

Lexo më shumë

Marrëveshja me Britaninë për të sjellë të burgosurit shqiptarë, Londra jep 1.5 mln paund për minibusë dhe automjete elektrike për burgjet

Marrëveshja me Britaninë për të sjellë të burgosurit shqiptarë, Londra jep 1.5 mln paund për minibusë dhe automjete elektrike për burgjet

Publikuar më 19.11.2023
Tridhjetë e shtatë mikrobusë dhe automjete elektrike i janë ...

Tridhjetë e shtatë mikrobusë dhe automjete elektrike i janë dhënë Shqipërisë nga qeveria britanike me një kosto prej 1.5 milionë paund, si pjesë e një marrëveshjeje të fundit për kthimin e të burgosurve shqiptarë, raporton The Independent. Marrëveshja, e shpallur në maj, do të bëjë që 200 shtetas shqiptarë të burgosur në Angli dhe Uells […]

Lexo më shumë

Shifra shqetësuese/ “18% me valixhe gati”, 31% e shqiptarëve duan të emigrojnë, niveli më i larti në Ballkan

Shifra shqetësuese/ “18% me valixhe gati”, 31% e shqiptarëve duan të emigrojnë, niveli më i larti në Ballkan

Publikuar më 16.11.2023
Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor, sidomos Shqipëria duhet të...

Ekonomitë e Ballkanit Perëndimor, sidomos Shqipëria duhet të alarmohet nga potencialet e larta të popullatës që kërkon të emigrojë në mënyrë të përhershme, duke sinjalizuar një rreth vicioz të një krize demografike, ekonomike dhe politike, tha Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), pas analizës së rezultateve të anketës së Barometrit të Sigurisë për vitin 2023. Rezultatet […]

Lexo më shumë

Kryebashkiaku i Fushë Arrëzit i kandiduar nga Berisha çon letër Ramës: Sillini këtu emigrantët afrikanë!

Kryebashkiaku i Fushë Arrëzit i kandiduar nga Berisha çon letër Ramës: Sillini këtu emigrantët afrikanë!

Publikuar më 14.11.2023
Prej ditësh, në Shqipëri temë e ditës është marrëveshja e Ed...

Prej ditësh, në Shqipëri temë e ditës është marrëveshja e Edi Ramës me kryeministren italiane për hapjen e kampeve të refugjatëve afrikanë në Lezhë. Marrëveshja ka shkaktuar shumë debate. Por me sa duket jo të gjithë janë kundër. Një prej tyre ëshstë edhe kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, Hil Curri. Ai i ka bërë një letër […]

Lexo më shumë

Arrestimi i Dritan Rexhepit, mediat në Ekuador: Shqiptari krijoi lidhje deri në qarqet më të larta të politikës vendase

Arrestimi i Dritan Rexhepit, mediat në Ekuador: Shqiptari krijoi lidhje deri në qarqet më të larta të politikës vendase

Publikuar më 12.11.2023
Dy vjet pasi një gjykatës në Ekuador i dha Dritan Rexhepit l...

Dy vjet pasi një gjykatës në Ekuador i dha Dritan Rexhepit lirimin e parakohshëm dhe më shumë se një vit pasi nuk autoritetet nuk e dinin vendndodhjen e tij, pasi ai nuk respektoi masat e vendosura për lirimin, emri i shqiptarit u bë sërish aktual. Autoritetet turke raportuan se Rexhepi, kreu i grupit narkokriminal të […]

Lexo më shumë

Ish-ministri Sandër Lleshaj kundër marrëveshjes së Edi Ramës për refugjatët e Italisë: “Qendrat e mikpritjes”, impotencë politike dhe intelektuale! Kjo sfidë s’mund të zgjidhet me hile

Ish-ministri Sandër Lleshaj kundër marrëveshjes së Edi Ramës për refugjatët e Italisë: “Qendrat e mikpritjes”, impotencë politike dhe intelektuale! Kjo sfidë s’mund të zgjidhet me hile

Publikuar më 09.11.2023
Sandër Lleshaj Nuk e di se e kujt është ideja e ngritjes së ...

Sandër Lleshaj Nuk e di se e kujt është ideja e ngritjes së kampeve të pritjes së refugjatëve jashtë territorit të BE, si rruga për të zgjidhur sfidën më të madhe me të cilën përballet Europa në këtë shekull. Ndoshta është më mirë që kjo ide, kaq e mjerë si në aspektin politik, ashtu edhe […]

Lexo më shumë