×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

Publikuar më 27.02.2021
Një 63 vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur ...

Një 63 vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur me thikë djalin e tij. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti çasti mes tyre. 63-vjeçari me inicialet G.V ka qenë edhe më parë i dënuar për ‘Vjedhje’. Njoftimi i policisë: G. V., 63 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” pasi […]

Lexo më shumë

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet me qëllim ekstradimin në Maqedoni 34-vjeçari

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet me qëllim ekstradimin në Maqedoni 34-vjeçari

Publikuar më 27.02.2021
Një 34-vjeçar me inicialet Z.S, banues në Shkup, ka rënë në ...

Një 34-vjeçar me inicialet Z.S, banues në Shkup, ka rënë në prangat e policisë. Sipas informacionit zyrtar, 34-vjeçari është arrestuar në hyrje të pikës Kufitare të Morinës dhe gjatë verifikimit të të dhënave Z.S, kishte rezultuar person në kërkim ndërkombëtar , për shkak se Gjykata e Apelit në Shkup e ka dënuar me 2 vite […]

Lexo më shumë

Përgjaket e premtja/ Aksident me pasojë vdekje në Rrugën e Kombit

Përgjaket e premtja/ Aksident me pasojë vdekje në Rrugën e Kombit

Publikuar më 26.02.2021
Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të...

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premte në “Rrugën e Kombit”, në afërsi të qytetit të Rrëshenit. Fillimisht trajleri është përplasur me një makinë tp BMW, ndërkohë që në aksident është përfshirë edhe një mjet i tretë. Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i BMW, A.Gj., i cili ishte i […]

Lexo më shumë

Aksident në Elbasan, “Benz-i” përplaset me fuoristradën

Aksident në Elbasan, “Benz-i” përplaset me fuoristradën

Publikuar më 26.02.2021
Një aksident automobilistik ka ndodhur në Elbasan mbrëmjen e...

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Elbasan mbrëmjen e sotme. Dy mjete janë përplasur mes tyre në vendin e njohur si “Fusha e Loparit” pranë shkollës “Jorgji Dilo”. Një mjet tip Mercedes që drejtohej nga një vajzë është përplasur me një mjet tjetër tip fuoristradë. Paraprakisht dyshohet se shkak i përplasjes të jetë bërë shpejtësia […]

Lexo më shumë

Përplasen makinat në autostradën Tiranë-Durrës, plagosen drejtuesit e mjeteve

Përplasen makinat në autostradën Tiranë-Durrës, plagosen drejtuesit e mjeteve

Publikuar më 26.02.2021
Një aksident është regjistruar pasditen e kësaj të premte  n...

Një aksident është regjistruar pasditen e kësaj të premte  në autostradën Durrës-Tiranë, në rrugë dytësore. Policia njofton se është përplasur mjeti me drejtues A. T,  me mjetin me drejtues R. K., 50 vjeç. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar të dy drejtuesit e mjeteve të cilit ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor […]

Lexo më shumë

Porositi atentatin në Kamëz, gjykata jep masën për “të fortin” e rrugës “Myslym Shyri”

Porositi atentatin në Kamëz, gjykata jep masën për “të fortin” e rrugës “Myslym Shyri”

Publikuar më 26.02.2021
  Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë për Gj...

  Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë për Gjergj Cukalin, i cili u arrestua si i dyshuari kryesorë për atentatin e ndodhur në Kamëz disa ditë më parë. Mësohet se trupi gjykues ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg” për Gjergj Cukalin, i cili njihet ndryshe si “i forti” i rrugës “Myslym […]

Lexo më shumë

Ekzekutimi i bosit të drogës në Tiranë/ Autori i veshur sport dhe me fytyrë të mbuluar. Ja çfarë regjistruan kamerat e sigurisë

Ekzekutimi i bosit të drogës në Tiranë/ Autori i veshur sport dhe me fytyrë të mbuluar. Ja çfarë regjistruan kamerat e sigurisë

Publikuar më 26.02.2021
Detaje të reja dalin në dritë nga atentati që ndodhi një dit...

Detaje të reja dalin në dritë nga atentati që ndodhi një ditë më parë në qendër të Tiranës, ku mbeti i vrarë 65-vjeçari Behar Sofia. Ngjarja ndodhi mëngjesin e djeshëm në Rrugën e Elbasanit, pranë Piramidës. Sipas ‘BalkanWeb’, nga analizimi i pamjeve të kamerave të sigurisë rezulton se atentatori e ka pritur tek dera e […]

Lexo më shumë

“Behari doli të pinte kafe, do blinte diçka dhe do kthehej në banesë”, flasin familjarët e biznesmenit të ekzekutuar, policia zbërthen telefonin e viktimës

“Behari doli të pinte kafe, do blinte diçka dhe do kthehej në banesë”, flasin familjarët e biznesmenit të ekzekutuar, policia zbërthen telefonin e viktimës

Publikuar më 26.02.2021
Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth vrasjes së Behar S...

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth vrasjes së Behar Sofisë, i cili u ekzekutua me dy plumba mëngjesin e djeshëm pranë Piramidës, në kryeqytet. Veç kontrolleve të shumta në vendin e ngjarjes, sekuestrimit të kamerave të sigurisë të bizneseve, dhe marrjes së celularit, policia ka marrë në pyetje edhe familjarët e viktimës. Fanikjarët […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...