×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Showbiz

Fotot nudo në internet kanë lënë një traumë mendore të pashlyeshme, thotë aktorja e njohur Jennifer Lawrence

Fotot nudo në internet kanë lënë një traumë mendore të pashlyeshme, thotë aktorja e njohur Jennifer Lawrence

Publikuar më 28.11.2021
Aktorja amerikane Jennifer Lawrence ka dhënë një intervistë ...

Aktorja amerikane Jennifer Lawrence ka dhënë një intervistë për revistën ‘Vanity Fair’ për numrin e dhjetorit. Deklaratat e saj janë bërë virale. Më e sinqertë se kurrë, pa hezituar të flasë për dobësitë e saj dhe çfarë e shqetëson, ylli i Hollivudit shpjegon pse vendosi të largohej nga aktrimi për dy vjet. Njëkohësisht ajo i […]

Lexo më shumë

‘Bukuria është kur je vetvetja’, mesazhi i fundit për femrat i artistes Hueyda El Saied, sëmundja e mori në moshë të re

‘Bukuria është kur je vetvetja’, mesazhi i fundit për femrat i artistes Hueyda El Saied, sëmundja e mori në moshë të re

Publikuar më 23.11.2021
Artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied është ndarë nga j...

Artisja e njohur shqiptare Hueyda El Saied është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare. Mësohet se vuante nga një sëmundje e rëndë prej kohësh. Hueyda ka qenë një personazh shumë i dashur dhe karizmatik për të gjithë shqiptarët. Artistja është ndarë nga jeta mëngjesin e ditës së sotme. Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksemburg […]

Lexo më shumë

Fjalimi që na bëri krenarë, Dua Lipa ishte zëri i çdo shqiptari (VIDEO)

Fjalimi që na bëri krenarë, Dua Lipa ishte zëri i çdo shqiptari (VIDEO)

Publikuar më 13.11.2021
Këngëtarja shqiptare, me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, mbrëm...

Këngëtarja shqiptare, me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, mbrëmjen e të mërkurës ishte prezente në Këshillin Atlantik me një sërë personalitetesh të famshme.  E shoqëruar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në Distinguished Leadership Awards, ajo u nderua me çmimin “Artistja e shquar e vitit 2021”. Pasi pranoi çmimin, ylli shqiptar nuk ka munguar me një fjalim […]

Lexo më shumë

Pas 13 vjetësh kujdestari nga i ati, Britney Spears është e lirë: Do të qaj

Pas 13 vjetësh kujdestari nga i ati, Britney Spears është e lirë: Do të qaj

Publikuar më 13.11.2021
Pas 13 vjetësh, këngëtarja Britney Spears është më në fund e...

Pas 13 vjetësh, këngëtarja Britney Spears është më në fund e lirë nga kujdestaria e babait të saj. Ajo e ka përshkruar përfundimin e marrëveshjes ligjore që kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj për 13 vjet si “ditën më të mirë ndonjëherë”. “Mendoj se do të qaj.”- u tha ajo 35 milionë ndjekësve të saj në […]

Lexo më shumë

Përse nuk komentoni edhe burrat me thinja? Aktorja e “Sex and the city” shpërthen ndaj komenteve negative

Përse nuk komentoni edhe burrat me thinja? Aktorja e “Sex and the city” shpërthen ndaj komenteve negative

Publikuar më 10.11.2021
Pak kohë më parë në ribashkimin e tyre, aktoret e serialit t...

Pak kohë më parë në ribashkimin e tyre, aktoret e serialit të njohur “Sex and the city”, u shfaqën pas shumë vitesh me flokë të thinjur. Stili i tyre ishte i padiskutueshëm dhe në fotografitë që u publikuan nga media të ndryshme, por vëmendjen e morën pikërisht flokët e tyre të palyera! Për këtë arsye dhe […]

Lexo më shumë

U shua një vit më parë nga COVID, Pëllumb Kulla për Koço Devolen: Sa zili ta kemi ikjen!

U shua një vit më parë nga COVID, Pëllumb Kulla për Koço Devolen: Sa zili ta kemi ikjen!

Publikuar më 08.11.2021
Pëllumb Kulla Si sot një vit më parë, na la Koço Devole! Bot...

Pëllumb Kulla Si sot një vit më parë, na la Koço Devole! Bota na është varfëruar… Na ike në prag të një Vitit të Ri… Lajmi na hidhëroi, na nxiu, na ngrysi. Ky ishte vetëm reagimi i parë, se më pas ne, me të kujtuar çaste të bukur nga jeta me ty, nisëm të qeshnim […]

Lexo më shumë

Rrëzohet aeroplani, këngëtarja e famshme vdes në moshën 26-vjeçare

Rrëzohet aeroplani, këngëtarja e famshme vdes në moshën 26-vjeçare

Publikuar më 06.11.2021
Marilia Mendonça, njëra nga këngëtaret më të popullarizuara ...

Marilia Mendonça, njëra nga këngëtaret më të popullarizuara në Brazil, ka vdekur në moshën 26-vjeçare nga rrëzimi i aeroplanit me të cilin po fluturonte, thanë zyrtarët. Katër persona tjerë, përfshirë dajën e saj, producentin e saj dhe dy anëtarë të ekuipazhit, gjithashtu vdiqën në aksidentin që ndodhi në një zonë rurale të rajonit juglindor brazilian, Minas […]

Lexo më shumë

Legjenda e filmit, Kirk Douglas “përpjekje për përdhunimin” e Natalie Wood kur ajo ishte e mitur, detaje nga libri i motrës së viktimës

Legjenda e filmit, Kirk Douglas “përpjekje për përdhunimin” e Natalie Wood kur ajo ishte e mitur, detaje nga libri i motrës së viktimës

Publikuar më 05.11.2021
Ai e sulmoi për ta përdhunuar. Ai kishte dy herë moshën e sa...

Ai e sulmoi për ta përdhunuar. Ai kishte dy herë moshën e saj dhe nuk hezitoi t’i tregonte impulset e tij seksuale një adoleshenteje. Sulmi seksual ka ndodhur në një hotel në Los Angeles. Në kujtimet e saj që do të publikohen javën e ardhshme, motra e vogël e aktores së paharrueshme, Natalie Wood, Lana, […]

Lexo më shumë