×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kronikë

“I çau fytin fëmijës 7 vjeçe para se të ikte nga parku”/ Gjykata liron nga akuzat shqiptaren skizofrene

“I çau fytin fëmijës 7 vjeçe para se të ikte nga parku”/ Gjykata liron nga akuzat shqiptaren skizofrene

Publikuar më 04.12.2020
Një skizofrene paranojake që pranoi se i preu fytin një vajz...

Një skizofrene paranojake që pranoi se i preu fytin një vajze shtatë vjeçare në një park është liruar nga akuzat pasi prokuroria nuk ofroi prova të tjera dhe tërhoqi akuzën. E.S, 30-vjeçarja që kishte pranuar vrasjen e Emily Jones për shkak të përgjegjësisë së zvogëluar, ishte në gjyq pasi u deklarua e pafajshme për vrasjen. […]

Lexo më shumë

OFL zbarkon në Veri të vendit, ju kërkon deklarim pasurie 6 të “fortëve” (Emrat)

OFL zbarkon në Veri të vendit, ju kërkon deklarim pasurie 6 të “fortëve” (Emrat)

Publikuar më 04.12.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Lavdrim Pepkolaj, banues në Kukës, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim; […]

Lexo më shumë

“I zura pritë për ta trembur”, flet autori që plagosi Hilë Gjinin para fëmijëve në Lezhë

“I zura pritë për ta trembur”, flet autori që plagosi Hilë Gjinin para fëmijëve në Lezhë

Publikuar më 04.12.2020
Gjykata ka vendosur të lërë në burg Gjergji Gjinin, autorin ...

Gjykata ka vendosur të lërë në burg Gjergji Gjinin, autorin e plagosjes së Hilë Gjinit. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së martës kur Hilë Gjini po përcillte fëmijët për në shkollë dhe mori dy plumba në bark. Hila ka qenë në makinë së bashku me 4 fëmijët e tij kur i ka dalë para Gjergji me […]

Lexo më shumë

Dyshimet për veprimtari kriminale, sekuestrohen 1.5 milion euro në pronësi të 49-vjeçares nga Fieri

Dyshimet për veprimtari kriminale, sekuestrohen 1.5 milion euro në pronësi të 49-vjeçares nga Fieri

Publikuar më 04.12.2020
Policia e Fierit ka vënë në sekuestro 1.5 milion euro pasuri...

Policia e Fierit ka vënë në sekuestro 1.5 milion euro pasuri në pronësi të shtetases R. H.,(Z)., 49 vjeçe. Sekuestrimi i kësaj pasurie është bërë pasi dyshohet se rrjedhin nga veprimtaria kriminale e subjektit. “Nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Dalin pamjet e ekzekutimit të 47 vjeçarit shqiptar në Brazil

VIDEO/ Dalin pamjet e ekzekutimit të 47 vjeçarit shqiptar në Brazil

Publikuar më 03.12.2020
Mediat lokale braziliane kanë publikuar pamjet e kamerave të...

Mediat lokale braziliane kanë publikuar pamjet e kamerave të sigurisë të vrasjes së 47 vjeçarit shqiptar, Ilir Zelka. Ai u qëllua për vdekje në një restorant teksa po hante mëngjesin. Autori i krimit erdhi në vendin e ngjarjes me një motor dhe e qëlloi atë me disa plumba dhe më pas u largua nga vendi […]

Lexo më shumë

Gjykata e Korçës shpall moskopetencën për përllogaritjen e viteve të Zani Caushit, avokati: Do të shkoj deri në Strasburg

Gjykata e Korçës shpall moskopetencën për përllogaritjen e viteve të Zani Caushit, avokati: Do të shkoj deri në Strasburg

Publikuar më 03.12.2020
Gjykata e Korçës ka shpallur moskompetencë për përllogaritje...

Gjykata e Korçës ka shpallur moskompetencë për përllogaritjen e viteve që ka vuajtur në burg Zani Caushin. Avokati i Zani Caushit ka zbuluar se tashmë që Gjykata shpalli moskompetencë çështja do të shkojë në Gjykatën e Strasburgut. Zani Caushi ka kërkuar një përllogaritje të viteve që ka vuajtur në burg me pretendimin se i ka […]

Lexo më shumë

Grabitje me pasoje vdekjen dhe drogë, kush janë 3 të dënuarit që OFL ju kërkon deklarim pasurie brenda 48 orëve (Emrat)

Grabitje me pasoje vdekjen dhe drogë, kush janë 3 të dënuarit që OFL ju kërkon deklarim pasurie brenda 48 orëve (Emrat)

Publikuar më 03.12.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Elton (Isa) Ferizi, banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”; Ilir […]

Lexo më shumë

Qendra e masazhit ishte kthyer në vatër prostitucioni, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari i saj në Tiranë

Qendra e masazhit ishte kthyer në vatër prostitucioni, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari i saj në Tiranë

Publikuar më 03.12.2020
Një tjetër qendër masazhi e kthyer në vatër prostitucioni ka...

Një tjetër qendër masazhi e kthyer në vatër prostitucioni ka rënë në gjurmët e policisë në Tiranë, në zonën e Don Boskos. Uniformat blu njoftuan se në bazë të provave të grumbulluara, si rezultat e një pune disamujore, u kap dhe u vu në pranga menaxheri i qendrës së masazhit,  shtetasi K. Sh., 28 vjeç, […]

Lexo më shumë