×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Emigrantët

U sulmuan nga maskat me armë, kush janë 3 shqiptarët që u kapën me 300 mijë paund drogë në Angli

U sulmuan nga maskat me armë, kush janë 3 shqiptarët që u kapën me 300 mijë paund drogë në Angli

Publikuar më 10.09.2022
Mediat britanike kanë dhënë detaje nga arresti dhe burgosja ...

Mediat britanike kanë dhënë detaje nga arresti dhe burgosja e 3 shqiptarëve. Ata u vunë në pranga pasi u sulmuan nga persona të armatosur dhe maskuar në 27 shkurt të këtij viti. Glen Xhaferri, 26 vjeç, Redjon Murati, 28 vjeç dhe Anis Plaku, 29 vjeç u paraqitën në spital pasi u dhunuan. Policia nisi hetimet dhe […]

Lexo më shumë

Vrasja e biznesmenit shqiptar në Greqi, hetuesit: Pronari i hotelit, kriminel gjakftohtë

Vrasja e biznesmenit shqiptar në Greqi, hetuesit: Pronari i hotelit, kriminel gjakftohtë

Publikuar më 08.09.2022
Autori i vrasjes së biznesmenit shqiptar në ishullin Rodos t...

Autori i vrasjes së biznesmenit shqiptar në ishullin Rodos të Greqisë e ka kryer krimin me gjakftohtësi. Mediat greke kanë zbuluar të tjera detaje mbi rrethanat e ngjarjes. Në urdhrin e fletë-arrestit për autorin, hetuesit kanë përcaktuar se krimi është kryer “në gjendje të qetë shpirtërore”. “Më datë 28.08.2022, së bashku me të bashkakuzuarit (…), […]

Lexo më shumë

Grekët deklaruan se e mbytën me litar, del ekspertiza për biznesmenin shqiptar: Vdiq nga goditjet në kokë

Grekët deklaruan se e mbytën me litar, del ekspertiza për biznesmenin shqiptar: Vdiq nga goditjet në kokë

Publikuar më 07.09.2022
Vdekja e biznesmenit 46-vjeçar me origjinë shqiptare, baba i...

Vdekja e biznesmenit 46-vjeçar me origjinë shqiptare, baba i tre fëmijëve të mitur, nga Rodosi, i cili u gjet i pajetë mëngjesin e 6 shtatorit, në zonën mes Psinthos dhe Afandos, i atribuohet dy goditjeve të forta në kokë.Si nga deklarimet e hotelierit 53-vjeçar dhe djalit të tij, ashtu edhe nga konstatimet e autoriteteve, fillimisht rezultoi se vdekja […]

Lexo më shumë

Italiani dyshohet se vrau 40-vjeçarin shqiptar, e qëlloi në kokë dhe i dogji trupin

Italiani dyshohet se vrau 40-vjeçarin shqiptar, e qëlloi në kokë dhe i dogji trupin

Publikuar më 07.09.2022
Një 40-vjeçar shqiptar me origjinë nga Kosova është vrarë të...

Një 40-vjeçar shqiptar me origjinë nga Kosova është vrarë të shtunën në një zonë pranë Breshias. Sipas mediave italiane Nexhat Rama është sulmuar nga mbrapa nga autori i cili e ka qëlluar me një plumb në kokë, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Më pas autori i identitikuar si Cristiano Mossali e ka ngarkuar trupin e shqiptarit […]

Lexo më shumë

Pamjet dramatike, shqiptarët kërkojnë ndihmë pasi iu mbush gomonia me ujë në mes të detit (VIDEO)

Pamjet dramatike, shqiptarët kërkojnë ndihmë pasi iu mbush gomonia me ujë në mes të detit (VIDEO)

Publikuar më 07.09.2022
Një grup shqiptarësh që kërkojnë të ardhmen në Britaninë e M...

Një grup shqiptarësh që kërkojnë të ardhmen në Britaninë e Madhe kanë mbetur të bllokuar në mes të Oqeanit. Videoja e publikuar nga Mariglend Doçi, kandidat për kryetarin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, tregon shqiptarët e bllokuar në gomonen e përmbytur nga uji. Me sy të lirë mund të numërosh mbi dhjetë shqiptarë që kanë […]

Lexo më shumë

‘E mbyta me litar, më ndihmoi edhe djali’/ Pronari grek i hotelit pranon vrasjen e biznesmenit shqiptar: Duhet t’i paguaja 30 mijë euro

‘E mbyta me litar, më ndihmoi edhe djali’/ Pronari grek i hotelit pranon vrasjen e biznesmenit shqiptar: Duhet t’i paguaja 30 mijë euro

Publikuar më 06.09.2022
Një pronar hoteli ka rrëfyer se e  ka vrarë ai,  46-vjeçarin...

Një pronar hoteli ka rrëfyer se e  ka vrarë ai,  46-vjeçarin shqiptar Xhani Topalli, babanë e tre fëmijëve, për shkak të një mosmarrëveshjeje financiare midis tyre. Kishte mbetur pa zgjidhje, zhdukja e papritur e ndërtuesit Topalli nga Rodos, derisa një hotelier 53-vjeçar tregoi se e kishte vrarë dhe se ku e kishte lënë trupin e tij. […]

Lexo më shumë

Gjendet i vdekur biznesmeni shqiptar i ndërtimit, media greke: E vrau një pronar hoteli

Gjendet i vdekur biznesmeni shqiptar i ndërtimit, media greke: E vrau një pronar hoteli

Publikuar më 06.09.2022
Pas 9 ditësh i zhdukur, biznesmeni shqiptar Xhani Topalli ës...

Pas 9 ditësh i zhdukur, biznesmeni shqiptar Xhani Topalli është gjetur i pajetë në ishullin grek Rodos. Sipas medieve greke, biznesmeni  shqiptar është vrarë nga një pronar hoteli në Rodos. Xhani Topalli, një 46-vjeçar shqiptar, babai i tre fëmijëve ishte zhdukur në ishullin e Rodosit në Greqi që prej mbrëmjes të së dielës, 9 ditë më […]

Lexo më shumë

I dënuari për trafikun e klandestinëve: Shqiptarët kanë paguar deri 28 mijë paund për të shkuar në Angli

I dënuari për trafikun e klandestinëve: Shqiptarët kanë paguar deri 28 mijë paund për të shkuar në Angli

Publikuar më 05.09.2022
Fari Lleshi është një ish-i dënuar në Angli për trafikim qën...

Fari Lleshi është një ish-i dënuar në Angli për trafikim qëniesh njerëzore me kamiona. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai tregoi se administronte një faqe “Shqiptarët në Londër” dhe shumë shqiptarë paguanin deri në 28 mijë paund për të shkuar në Angli. Lleshi ka treguar shumë detaje rreth largimit të shqiptarëve si me kamiona […]

Lexo më shumë
gif