×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

POLITIKË

‘Asfalti elektoral’ mbetet rrugëve pas zgjedhjeve të 14 majit

‘Asfalti elektoral’ mbetet rrugëve pas zgjedhjeve të 14 majit

Publikuar më 06.12.2023
Në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit, punëtorët e një ko...

Në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit, punëtorët e një kompanie ndërtimi u shfaqën nxitimthi në rrugën kryesore të fshatit Gjonme, rreth 11 kilometra larg Elbasanit, ku brenda një kohe të shkurtër bënë kanalizimet, vendosën pusetat dhe shtruan çakull mbi trase. Por me të mbaruar procesi zgjedhor, punëtorët u zhdukën dhe rruga 450 metra […]

Lexo më shumë

“Po e ktheni Shqipërinë në Ruandë”, opozita bllokon komisionin e Sigurisë, Flamur Noka i zë vendin Nasip Naços

“Po e ktheni Shqipërinë në Ruandë”, opozita bllokon komisionin e Sigurisë, Flamur Noka i zë vendin Nasip Naços

Publikuar më 06.12.2023
Në komisionin e sigurisë kombëtare është bllokuar mbledhja, ...

Në komisionin e sigurisë kombëtare është bllokuar mbledhja, ndërsa sot pritej të diskutohej marrëveshja me Italinë për emigrantët. Deputetët e Partisë Demokratike kanë bllokuar mbledhjen, duke bërë që kryetari i komisionit të mbyllë atë dhe ta zhvillojë online. Ndërkohë që kryetari i komisionit, Nasip Naço qëndronte në këmbë, në vend të tij ishte ulur deputeti […]

Lexo më shumë

Gjyqi ndaj Fredi Belerit merr një tjetër kthesë, prokurorët lexojnë dëshminë e të “arratisurit” nga Shqipëria

Gjyqi ndaj Fredi Belerit merr një tjetër kthesë, prokurorët lexojnë dëshminë e të “arratisurit” nga Shqipëria

Publikuar më 05.12.2023
Procesi gjyqësor ndaj Fredi Belerit, kryetarit të zgjedhur t...

Procesi gjyqësor ndaj Fredi Belerit, kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë i akuzuar për shitblerje të votës ka marrë një tjetër kthesë të fortë. Dy prokuroret e SPAK lexuan sot në seancën gjyqësore dëshminë e Abdyl Rames, vëllait të të infilirtuarit të policisë Arsen Rama. Abdyl Rama gjatë marrjes në pyetje më datë 12 maj […]

Lexo më shumë

Kampet e refugjatëve në Lezhë, Këshilli i Ministrave në Itali i jep dritën jeshile ratifikimit të marrëveshjes me Shqipërinë

Kampet e refugjatëve në Lezhë, Këshilli i Ministrave në Itali i jep dritën jeshile ratifikimit të marrëveshjes me Shqipërinë

Publikuar më 05.12.2023
Këshilli i Ministrave në Itali i ka dhënë dritën jeshile rat...

Këshilli i Ministrave në Itali i ka dhënë dritën jeshile ratifikimit të Protokollit ndërmjet Romës dhe Tiranës që parashikon ndërtimin e dy strukturave (në portin e Shëngjinit dhe në zonën e Gjaderit) për menaxhimin e flukset migratore Marrëveshja Itali-Shqipëri Mbulimi financiar dhe rregullat e para zbatuese të protokollit ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë për menaxhimin e […]

Lexo më shumë

Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar, mungojnë 15 deputetët e grupit të Bardhit

Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar, mungojnë 15 deputetët e grupit të Bardhit

Publikuar më 02.12.2023
Grupi i deputetëve të ish-kryeministrit Sali Berisha do të m...

Grupi i deputetëve të ish-kryeministrit Sali Berisha do të mbledhin sot Kuvendin Kombëtar. Takimi në fjalë do të nisë në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Ashtu siç edhe është larguar nga Berisha dhe mbështetës të tij, në këtë mbledhje do të bëhet votëbesimi i kryetarit të Partisë. Po ashtu, në rendin e ditës janë […]

Lexo më shumë

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Publikuar më 30.11.2023
Qeveria greke po përshkallëzon reagimet e saj ndaj Shqipëris...

Qeveria greke po përshkallëzon reagimet e saj ndaj Shqipërisë për shkak të mbajtjes në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gazeta greke “Protothema” shkruan se këtë të mërkurë në Këshillin e Përfaqësuesve të Përhershëm të Shteteve Anëtare të BE-së (COREPER), Greqia ka paraqitur shprehjen e një rezerve në lidhje me ecurinë e procesit të […]

Lexo më shumë

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Publikuar më 30.11.2023
Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshil...

Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i cili u arratis nga Gjermania naziste në rininë e tij për t’u bërë një nga figurat më me ndikim dhe më kontrovers të politikës së jashtme në historinë amerikane, ka vdekur në moshën 100-vjeçare.  Kissinger vdiq të mërkurën (29 nëntor) në shtëpinë e […]

Lexo më shumë

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Publikuar më 29.11.2023
Gjykata e Lartë rrëzon Alma Kaçin për ndryshimin e masës së ...

Gjykata e Lartë rrëzon Alma Kaçin për ndryshimin e masës së sigurisë.  Ajo do të vijojë të gjykohet nën masën e sigurisë arrest shtëpie. Më 25 nëntor Prokuroria e Posaçme iu drejtua  me kërkesë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, për dërgimin e çështjes në gjyq, në ngarkim […]

Lexo më shumë
gif