×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

POLITIKË

Pasi mori bekimin e Gjykatës Kushtetuese, Kuvendi ratifikon marrëveshjen e emigrantëve me Italinë, votave të socialistëve iu bashkuan dhe ato të PDIU-së

Pasi mori bekimin e Gjykatës Kushtetuese, Kuvendi ratifikon marrëveshjen e emigrantëve me Italinë, votave të socialistëve iu bashkuan dhe ato të PDIU-së

Publikuar më 22.02.2024
Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 77 vota pro ratifikimin ...

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 77 vota pro ratifikimin e protokollit ndërmjet qeverisë shqiptare dhe asaj Italiane për ngritjen e një kampi emigrantësh në territorin shqiptar pasi kjo marrëveshje kaloi filtrin e Gjykatës Kushtetuese. Sipas këtij protokolli, Shqipëria pranon të vendosë në dispozicion të qeverisë italiane territorin e vet për të ngritur kampe të ngjashme me […]

Lexo më shumë

Shembja e rrugës Korçë-Ersekë, inxhinieri Nazarko: U ndryshua gjurma për t’i rritur vlerën projektit, është 5-fishuar! Nëse arnohet, s’ka garanci, duhet urë

Shembja e rrugës Korçë-Ersekë, inxhinieri Nazarko: U ndryshua gjurma për t’i rritur vlerën projektit, është 5-fishuar! Nëse arnohet, s’ka garanci, duhet urë

Publikuar më 22.02.2024
Shembja e një segmenti të rrugës Korçë-Ersekë ende pa u inau...

Shembja e një segmenti të rrugës Korçë-Ersekë ende pa u inauguruar ka nxitur reagime për cilësinë dhe sigurinë e ndërtimit të saj. Në Report Tv inxhinieri Romeo Nazarko, thotë se është ndryshuar gjurma me qëllim rritjen e kostos së projektit. Duke risjellë në vëmendje, projektin e vitit 2010, Nazarko tha se ndryshimi i tij në […]

Lexo më shumë

PS miraton me votat e saj projektligjin për zonat e mbrojtura, u hap rrugë ndërtimeve, ekspertët: I zhduk përfundimisht

PS miraton me votat e saj projektligjin për zonat e mbrojtura, u hap rrugë ndërtimeve, ekspertët: I zhduk përfundimisht

Publikuar më 22.02.2024
Kuvendi ka ratifikuar marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantë...

Kuvendi ka ratifikuar marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët. 77 deputetë kanë votuar pro, ku votave të mazhorancës iu shtuan edhe tre votat e PDIU. Ndërkohë që jashtë Kuvendit mbahet një protestë nga aktivistë kundër miratimit të projektligjit për zonat e mbrojtura, në Kuvend është miratuar, me 74 vota pro. Ndryshimet në “Ligjin për Zonat e Mbrojtura” […]

Lexo më shumë

PD bojkotoi seancën, PS tërheq projektligjin për Amnistinë Penale nga seanca e sotme parlamentare! Nuk siguroi dot 84 votat për ta kaluar në Kuvend

PD bojkotoi seancën, PS tërheq projektligjin për Amnistinë Penale nga seanca e sotme parlamentare! Nuk siguroi dot 84 votat për ta kaluar në Kuvend

Publikuar më 22.02.2024
Partia Socialiste ka tërhequr projektligjin për Amnistinë Pe...

Partia Socialiste ka tërhequr projektligjin për Amnistinë Penale nga seanca e sotme parlamentare, pasi nuk siguroi 84 votat e nevojshme për ta kaluar në Kuvend. Projektligji pritej të mos kalonte sot në seancën plenare pasi që të miratohet duhen 84 vota dhe aktualisht shumica socialiste nuk i ka. Kryetari demokrat, Lulzim Basha, njoftoi se Partia Demokratike […]

Lexo më shumë

Pas tatimit të profesioneve të lira shtrenjtohen deri në 100% tarifat e shërbimeve mjekësore dhe psikologëve, rritje paralajmërojnë edhe avokatët dhe kontabilistët

Pas tatimit të profesioneve të lira shtrenjtohen deri në 100% tarifat e shërbimeve mjekësore dhe psikologëve, rritje paralajmërojnë edhe avokatët dhe kontabilistët

Publikuar më 21.02.2024
Pas ndryshimit të taksimit për profesionet e lira rriten tar...

Pas ndryshimit të taksimit për profesionet e lira rriten tarifat për marrjen e shërbimit nga psikologët pranë gjykatave dhe për kontrollet mjekësore në klinikat private. Shtrenjtimi ka nisur të zbatohet në disa raste sporadike, por profesionet e tjera të lira, si avokatët dhe kontabilistët pohojnë se brenda vitit pritet të këtë ndryshimi masiv të tarifave […]

Lexo më shumë

Drafti do të kalojë nesër për votim në Kuvend/ Kriteret, kush përfiton dhe kush përjashtohet nga Amnistia Penale

Drafti do të kalojë nesër për votim në Kuvend/ Kriteret, kush përfiton dhe kush përjashtohet nga Amnistia Penale

Publikuar më 21.02.2024
Zbardhet drafti final i Amnistisë Penale, që pritet të kaloj...

Zbardhet drafti final i Amnistisë Penale, që pritet të kalojë për votim nesër në Kuvend. Media ka siguruar draftin, i cili tregon dhe përcakton qartë kriteret që do të ndiqen për të dënuarit që përfitojnë nga amnistia. Po ashtu në projektligj përcaktohen dhe kategoritë që përjashtohen dhe nuk përfitojnë nga amnistia. DRAFTI REPUBLIKA E SHQIPËRISË […]

Lexo më shumë

Pse u përça Gjykata Kushtetuese për marrëveshjen Rama-Meloni, për kampet e afrikanëve në Shqipëri

Pse u përça Gjykata Kushtetuese për marrëveshjen Rama-Meloni, për kampet e afrikanëve në Shqipëri

Publikuar më 20.02.2024
Për të kuptuar thelbin e përplasjes mes gjyqtarëve të Kushte...

Për të kuptuar thelbin e përplasjes mes gjyqtarëve të Kushtetueses, që u ndanë 5 me 4 për marëveshjen e refugjatëve Rama-Meloni (Protokolli për Migracionin) duhet marrë parasysh një detaj që zbulohet për herë të parë në arsyetimin e zbardhur këtë të hënë. Në datën 23 maj të vitit të kaluar ambasadorit italian Fabricio Bucci i drejtohet me […]

Lexo më shumë

Tensione në protestën e opozitës në Shqipëri, hidhen shishe molotovi drejt Kryeministrisë

Tensione në protestën e opozitës në Shqipëri, hidhen shishe molotovi drejt Kryeministrisë

Publikuar më 20.02.2024
Protestuesit e opozitës kanë hedhur shishe me molotov para k...

Protestuesit e opozitës kanë hedhur shishe me molotov para kryeministrisë menjëherë pas fjalimit të Sali Berishës. Kur dukej se gjithçka po shkonte qetësisht në protestën e thirrur nga opozita, disa protestues kanë hedhur gurë, tymuese dhe shishe me molotov drejt forcave të policisë që kanë krijuar një gardh para kryeministrisë. Një grup protestuesit janë përplasur […]

Lexo më shumë
gif