×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

KRONIKË

Debate të ashpra në KLP për mandatin e kryetarit Alfred Balla që u shkarkua nga Vettingu, Nurihan Seiti e mbron fort, Sokol Stojani kërkon që ai të mos kryejë asnjë akt administrativ

Debate të ashpra në KLP për mandatin e kryetarit Alfred Balla që u shkarkua nga Vettingu, Nurihan Seiti e mbron fort, Sokol Stojani kërkon që ai të mos kryejë asnjë akt administrativ

Publikuar më 27.05.2024
Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë është ndërprerë...

Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë është ndërprerë mes debateve të forta të anëtarëve, ku po diskutohej për afatin e mandatit të kryetarit Alfred Balla. Ky i fundit është përjashtuar me një vendim të vettingut pak ditë më parë, për 15 vite nga sistemi i drejtësisë. Balla thotë se vendimi i Kolegjit të Posaçëm […]

Lexo më shumë

“Nëse më ndodh diçka, këtë letër jepja Francescës”/ Vetëvrasje apo eliminim? Gjendet i pajetë bashkëshorti i eurodeputetes

“Nëse më ndodh diçka, këtë letër jepja Francescës”/ Vetëvrasje apo eliminim? Gjendet i pajetë bashkëshorti i eurodeputetes

Publikuar më 26.05.2024
Angelo Onorato, një arkitekt 55-vjeçar, pronar i një dyqani ...

Angelo Onorato, një arkitekt 55-vjeçar, pronar i një dyqani mobiliesh dhe bashkëshorti i eurodeputetes italiane kristiandemokrate Francesca Donato, u gjet i vdekur në Palermo. Mediat italiane raportojnë se trupi u gjet në makinën e tij në zonën e Via Ugo La Malfa, ndërsa në qafë kishte një shirit plastik. Mediat italiane raportojnë se Onorato, një […]

Lexo më shumë

“Kur të vish…”, policja i dha fund jetës me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri. Zbulohet mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja

“Kur të vish…”, policja i dha fund jetës me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri. Zbulohet mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja

Publikuar më 25.05.2024
Detaje të reja janë zbuluar nga vetëvrasja e efektives së po...

Detaje të reja janë zbuluar nga vetëvrasja e efektives së policisë, Aldorjana Loshi, pasditen e djeshme në kryeqytet. Media raportoi rreth mesazhit të dërguar për herë të fundit nga e reja, përpara se të ndërmerrte aktin e rëndë. “Kur të vish derën po ta lë të hapur, zoti të ruajt”, i ka shkruar policja 28-vjeçarit […]

Lexo më shumë

Lihet në burg babai i akuzuar për inçest, por 15-vjeçarja rezulton e virgjër: Denoncimin e bëra se im atë s’më jepte telefonin

Lihet në burg babai i akuzuar për inçest, por 15-vjeçarja rezulton e virgjër: Denoncimin e bëra se im atë s’më jepte telefonin

Publikuar më 24.05.2024
Vajza 15 vjecare, e cila akuzoi babanë për përdhunim del nga...

Vajza 15 vjecare, e cila akuzoi babanë për përdhunim del nga ekzaminimi mjeko ligjor e pa abuzuar seksualisht. Lajmi konfirmohet nga Balkanweb. Vajza deklaroi në gjykatë se: Babai më kishte marrë telefonin, ndaj e denoncova. Gënjeva se nuk më jepte telefonin babai. Gjykata nuk i ka dhënë urdhër mbrojtje vajzës dhe nënës, por ai Bledar […]

Lexo më shumë

Goditi me thikë gruan, zbulohet e shkuara kriminale e 52-vjeçarit që ishte dënuar me 13 vite burg për vrasjen e burrit të të dashurës

Goditi me thikë gruan, zbulohet e shkuara kriminale e 52-vjeçarit që ishte dënuar me 13 vite burg për vrasjen e burrit të të dashurës

Publikuar më 23.05.2024
Detaje të reja dalin ngjarja e rëndë në Tiranë, ku burri ka ...

Detaje të reja dalin ngjarja e rëndë në Tiranë, ku burri ka goditur disa herë me thikë gruan e tij. Autori i dyshuar i ngjarjes është Jakup Shahu, i cili dyshohet se për shkaqe xhelozie ka goditur me thikë në qafë dhe trup disa herë gruan e tij, 46-vjeçaren me iniciale E. Sh., duke i shkaktuar […]

Lexo më shumë

Trafikoi nusen e djalit në Itali për prostitucion, dënohet me 17 vite burg vjehrra nga Berati

Trafikoi nusen e djalit në Itali për prostitucion, dënohet me 17 vite burg vjehrra nga Berati

Publikuar më 21.05.2024
Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksion...

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat përfundoi hetimin për procedimin penal nr.221 të vitit 2018 dhe kërkoi dënimin me 22 vite burg të të pandehurës D.Sh për veprën penale ‘Trafikimi i personave të rritur’, parashikuar nga neni a/4 i Kodit Penal. Në përfundim të gjykimit dhe pas analizës në […]

Lexo më shumë

GJKKO rrëzon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për revokimin e ‘arrestit shtëpiak’. SPAK: Ish-kryeministri shkeli masën, futi në banesë ish-eurodeputetin dhe gazetarët italianë

GJKKO rrëzon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për revokimin e ‘arrestit shtëpiak’. SPAK: Ish-kryeministri shkeli masën, futi në banesë ish-eurodeputetin dhe gazetarët italianë

Publikuar më 21.05.2024
GJKKO ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Berisha dhe Ma...

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Berisha dhe Malltezit për revokimin e masës ‘arrest në shtëpi’. Po ashtu GJKKO nuk pranoi kërkesën për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka. Në seancën e sotme, prokurorët e SPAK kanë paraqitur pretendimin se Berisha ka shkelur masën e sigurisë ‘arrest në shtëpi’ duke futur në banesë dhe kontaktuar me […]

Lexo më shumë

Operacion në Lezhë, Vlorë, Nikël e Durrës, SPAK lëshon 50 urdhër-arreste për shumë emra të njohur

Operacion në Lezhë, Vlorë, Nikël e Durrës, SPAK lëshon 50 urdhër-arreste për shumë emra të njohur

Publikuar më 17.05.2024
Një operacion ka nisur me urdhër të SPAK, pasi janë lëshuar ...

Një operacion ka nisur me urdhër të SPAK, pasi janë lëshuar 50 urdhër-arreste, për kapjen e kontigjentëve të krimit. Aksioni ka nisur në orën 03:00 të mëngjesit të sotëm, ndërkohë që konsiderohet si operacioni më i madh i ndërmarrë nga Prokuroria e Posaçme për goditjen e grupeve kriminale. Mësohet se ka pasur urdhër-arreste për pjesëtarë […]

Lexo më shumë
gif