×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

BOTA

Fakte tronditëse nga studimi i fundit- Pothuajse çdo njeri në Evropë thith ajër toksik, në Shqipëri niveli i ndotjes është dyfish më i lartë se limitet e OBSH-së

Fakte tronditëse nga studimi i fundit- Pothuajse çdo njeri në Evropë thith ajër toksik, në Shqipëri niveli i ndotjes është dyfish më i lartë se limitet e OBSH-së

Publikuar më 21.09.2023
Një investigim i The Guardian ka zbuluar se 98% e evropianëv...

Një investigim i The Guardian ka zbuluar se 98% e evropianëve thithin ajër të ndotur shumë të dëmshëm, i cili lidhet me 400.000 vdekje në vit. Evropa po përballet me një “krizë të rëndë të shëndetit publik”, me pothuajse të gjithë në të gjithë kontinentin që jetojnë në zona me nivele të rrezikshme të ndotjes […]

Lexo më shumë

Masakra me 6 të vrarë që u tha se ishin shqiptarë, viktimat shkuan në Greqi për t’u fshehur, lidhja me kryemafiozin turk

Masakra me 6 të vrarë që u tha se ishin shqiptarë, viktimat shkuan në Greqi për t’u fshehur, lidhja me kryemafiozin turk

Publikuar më 13.09.2023
Zbardhen të tjera detaje në lidhje me ekzekutimin e 6 shteta...

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me ekzekutimin e 6 shtetasve turq në Luca të Greqisë, për të cilët media greke tha fillimisht se ishin shqiptarë. Autoritetet kanë nisur një gjueti për kapjen e autorëve. 6 viktimat janë anëtarë të të ashtuquajturës mafia “Dalton”, të kryemafiozit turk Baris Boyun. Sipas informacioneve, personi i arratisur mësohet […]

Lexo më shumë

Vërshimi i lumit Pinio bllokon autostradën Athinë-Selanik. Orë dramatike për banorët në Trikala, Larisa dhe Kardhica, shkon në 11 numri i viktimave

Vërshimi i lumit Pinio bllokon autostradën Athinë-Selanik. Orë dramatike për banorët në Trikala, Larisa dhe Kardhica, shkon në 11 numri i viktimave

Publikuar më 09.09.2023
Greqia duket e ndarë në dy pjesë pas vërshimit të lumit Pini...

Greqia duket e ndarë në dy pjesë pas vërshimit të lumit Pinio jashtë shtratit paraditen e së shtunës. Që nga orët e para të mëngjesit është bllokuar autostrada Athinë-Selanik, nuk qarkullojnë linjat e autobusëve Athinë-Selanik, Larisa-Selanik, linja që mbulojnë rajone të shumta të vendit. Orë dramatike vijojnë të përjetojnë banorët e zonave Trikala, Larisa dhe […]

Lexo më shumë

Tërmeti katastrofik në Marok, shkon në 632 numri i të vdekurve, 329 të plagosur. Shumë të bllokuar nën rrënoja

Tërmeti katastrofik në Marok, shkon në 632 numri i të vdekurve, 329 të plagosur. Shumë të bllokuar nën rrënoja

Publikuar më 09.09.2023
Shkon në 632 numri i personave të vdekur pas një tërmeti të ...

Shkon në 632 numri i personave të vdekur pas një tërmeti të fuqishëm që goditi Marokun qendror, sipas një raporti paraprak nga ministria e brendshme e vendit. Tërmeti, me magnitudë 7 të shkallës Rihter bëri që njerëzit të dilnin në rrugë në Marrakesh dhe qytete të tjera. Shumë nga vdekjet u tha se ishin në zona […]

Lexo më shumë

“Thërriste Allahu Akbar”, 45-vjeçari shqiptar kthehet në hero, ndalon pasagjerin që tentoi të hapte derën e avionit (VIDEO)

“Thërriste Allahu Akbar”, 45-vjeçari shqiptar kthehet në hero, ndalon pasagjerin që tentoi të hapte derën e avionit (VIDEO)

Publikuar më 08.09.2023
Një 45-vjeçar me origjinë shqiptare është kthyer në hero, pa...

Një 45-vjeçar me origjinë shqiptare është kthyer në hero, pasi ndaloi një person i cili tentoi të hapte derën emergjente të avionit në një lartësi mbi 9 mijë metra, gjatë fluturimit nga Tel Avivi për në Londër. Victor Troboloni, ka rrëfyer për “The Sun” të gjithë ngjarjen. Ai ka treguar ishte nisur për të vizituar nënën […]

Lexo më shumë

“The Telegraph” akuzon trafikantët shqiptarë: Po fusin njerëz në Britani me pasaporta false

“The Telegraph” akuzon trafikantët shqiptarë: Po fusin njerëz në Britani me pasaporta false

Publikuar më 04.09.2023
Bandat po shesin pasaporta të rreme nëpërmjet “story” në Ins...

Bandat po shesin pasaporta të rreme nëpërmjet “story” në Instagram që fshihen automatikisht për të shmangur zbulimin. Është një investigimi i gazetës britanike “The Telegraph” që shkruan se kontrabandistët e njerëzve kanë sofistikuar mënyrat e tyre pas ashpërsimit të masave nga qeveria britanike. Më të përdorurat mbeten rrjetet sociale. Sipas gazetës trafikantët po ofrojnë pasaporta për 12500 […]

Lexo më shumë

Si u kthye në fantazëm brenda pak minutash, qyteti parajsë. Pamjet para dhe pas tragjedisë në ishullin e Havait

Si u kthye në fantazëm brenda pak minutash, qyteti parajsë. Pamjet para dhe pas tragjedisë në ishullin e Havait

Publikuar më 14.08.2023
Dikur qytet me një pamje fantastike, e ndërsa sot gjithçka ë...

Dikur qytet me një pamje fantastike, e ndërsa sot gjithçka është rrënuar! Lahaina është kthyer në një ‘vatër zjarri’, me rrënoja e tym në të gjitha anët. Deri më tani janë afro 100 të vdekur të konfirmuar prej autoriteteve zyrtare ndërkohë që qindra persona të tjerë rezultojnë të zhdukur. BBC shkruan se këto zjarre janë […]

Lexo më shumë

“Lëvizja e peshqirëve” në Greqi, populli kërkon të rimarrë plazhet e zaptuara nga privatët

“Lëvizja e peshqirëve” në Greqi, populli kërkon të rimarrë plazhet e zaptuara nga privatët

Publikuar më 08.08.2023
Një numër në rritje grekësh po dalin në rrugë për të kërkuar...

Një numër në rritje grekësh po dalin në rrugë për të kërkuar rikthimin e plazheve publike falas në vend, siç parashikohet në ligj. Një lëvizje protestë e nisur në ishullin grek të Rodosit është përhapur në veri të vendit me aktivistët e të ashtuquajturës “Lëvizja e peshqirëve” që protestojnë në Halkidiki për rikthimin e plazheve […]

Lexo më shumë
gif