×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Aktualitet

COVID-19/ Ministria e Jashtme njofton të gjitha masat e reja në pikën kufitare të Kakavijës

COVID-19/ Ministria e Jashtme njofton të gjitha masat e reja në pikën kufitare të Kakavijës

Publikuar më 27.02.2021
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dhënë një njoft...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dhënë një njoftim zyrtar në lidhje me shtrëngimin e masave që Greqia ka bërë për parandalimin e përhapjes së COVID. Ministria njofton se në Pikën e Kalimit në Kakavijë duke filluar nga data 1 mars e deri më 15 mars pika kufitare do të jetë e hapur […]

Lexo më shumë

Kush është 30-vjeçari që humbi jetën një natë më parë në aksident te “Rruga e Kombit”

Kush është 30-vjeçari që humbi jetën një natë më parë në aksident te “Rruga e Kombit”

Publikuar më 27.02.2021
Armando Zef Gjoka (Xhaferri) ishte viktima e aksidentit trag...

Armando Zef Gjoka (Xhaferri) ishte viktima e aksidentit tragjik të ndodhur në aksin rrugor Milot-Rrëshen një natë më parë. Trupi i 30-vjeçarit qëndroi për afro 30 minuta i bllokuar dhe më pas u nxor nga ndërhyrja e zjarrfikëses pasi makina kishte pësuar tepër deformimi nga aksidenti tragjik. “Në aksin rrugor Milot-Rreshen , në afërsi të […]

Lexo më shumë

“Ruhet kollaj dhe të mbron”, ekspertët amerikanë mbështesin vaksinën me një dozë të kompanisë Johnson & Johnson

“Ruhet kollaj dhe të mbron”, ekspertët amerikanë mbështesin vaksinën me një dozë të kompanisë Johnson & Johnson

Publikuar më 27.02.2021
Një panel këshillimor ekspertësh i Administratës Amerikane t...

Një panel këshillimor ekspertësh i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) votoi të premten në favor të autorizimit të vaksinës me një dozë ndaj COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson për përdorim emergjence, duke e afruar atë një hap më pranë shpërndarjes në Shtetet e Bashkuara. FDA-ja ka të ngjarë të autorizojë vaksinën për […]

Lexo më shumë

Tritan Kalo reagon ashpër mbi situatën: Vendimet për pandeminë s’i merr Komiteti, por qeveria

Tritan Kalo reagon ashpër mbi situatën: Vendimet për pandeminë s’i merr Komiteti, por qeveria

Publikuar më 27.02.2021
Mjeku infeksionit, Tritan Kalo ka reaguar ashpër në lidhje m...

Mjeku infeksionit, Tritan Kalo ka reaguar ashpër në lidhje me situatën në vend. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Kalo shkruan se vendimet nuk i merr Komiteti Teknik i Ekspertëve, por qeveria, Kalo thotë se Komiteti i Ekspertëve vetëm sugjeron dhe më pas është qeveria që vendos se si do të veprojë. Më tej […]

Lexo më shumë

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet me qëllim ekstradimin në Maqedoni 34-vjeçari

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet me qëllim ekstradimin në Maqedoni 34-vjeçari

Publikuar më 27.02.2021
Një 34-vjeçar me inicialet Z.S, banues në Shkup, ka rënë në ...

Një 34-vjeçar me inicialet Z.S, banues në Shkup, ka rënë në prangat e policisë. Sipas informacionit zyrtar, 34-vjeçari është arrestuar në hyrje të pikës Kufitare të Morinës dhe gjatë verifikimit të të dhënave Z.S, kishte rezultuar person në kërkim ndërkombëtar , për shkak se Gjykata e Apelit në Shkup e ka dënuar me 2 vite […]

Lexo më shumë

Mjegulla e dendur pushton Ultësirën Perëndimore, ARRSH thirrje shoferëve

Mjegulla e dendur pushton Ultësirën Perëndimore, ARRSH thirrje shoferëve

Publikuar më 27.02.2021
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar për gjendjen e rrugëv...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar për gjendjen e rrugëve në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’, ARRSH u bën apel qytetarëve që të kujdesshëm në këto akse për shkak të prezencës së madhe të mjegullës. “Në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok ka prezencë të madhe mjegulle, e cila sjell vështirësi në qarkullimin e […]

Lexo më shumë

U infektua me COVID-19, Arkipeshkvi i Shkodrës dërgohet për kurim në Itali

U infektua me COVID-19, Arkipeshkvi i Shkodrës dërgohet për kurim në Itali

Publikuar më 27.02.2021
Arqipeshkvi i Shkodrës dhe njëkohësisht Presidenti i Konfere...

Arqipeshkvi i Shkodrës dhe njëkohësisht Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare Shkëlqesia e Tij Imzot Angelo Massafra, ka rezultuar pozitiv me Covid- 19 dhe do të dërgohet për kurim në Itali. Në njoftimin e shpërndarë për mediat nga zyra e Konferencës Ipeshkvore Shqiptare, thuhet se aktualisht gjendja shëndetësore e tij paraqitet e qëndrueshme, përpos disa simptomave […]

Lexo më shumë

“2 fëmijë në terapi intensive”, Eugena Tomini ngre alarmin: Janë ezauruar 75% e shtretërve

“2 fëmijë në terapi intensive”, Eugena Tomini ngre alarmin: Janë ezauruar 75% e shtretërve

Publikuar më 26.02.2021
Zëvendës-ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur pë...

Zëvendës-ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën e vështirë me Covid-19 që po kalon vendi ynë së fundmi. Tomini tregon se janë 2 raste fëmijësh në terapi intensive shkaktuar nga koronavirusi, ndërsa apelon që të mos neglizhohet asnjë shenjë e virusit. “Moshat pediatrike janë evidentuar si rrjedhojë e hetimit epidemiologjik pa shfaqur shenja […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...