×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vajza i ndërroi jetë nga aksidenti i trenave në Greqi, nëna e 20-vjeçares shqiptare kërkon drejtësi

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale është shqetësim

Sinjalizohet ftohje e tregut të real estate, BIRN: Lejet e ndërtimit u tkurrën me 21%

Vrasja e 50-vjeçarit në Durrës, si ra alibia e fëmijëve të Pëllumb Metës për zhdukjen e babait të tyre

“Dua 60 mijë euro”/ Zbardhet dosja për Altin Çokun. Si e kërcënoi dentistin me fëmijën dhe i shkoi te kopshti. ‘Fiksimi’ i lindi në kafe

U padit nga qytetarët se u vodhi dhjetra milionë lekë, lirohet nga qelia noterja e burgosur

‘Mora në telefon shokët e punës dhe…’/ Blerina Meta flet për vrasjen e burrit, Pëllumb Meta: Ka shfaqur probleme të shëndetit mendor

Kolumbia përgatit mision për të marrë thesarin me “vlerë të pallogaritshme” nga anija legjendare spanjolle ‘San Jose’, e mbytur 3 shekuj më parë

‘Mijëra njerëz s’duan të drejtohen nga Berisha dhe Basha’, Dashamir Shehi: Lëvizja jonë do të krijohet pas zgjedhjeve

Tragjedi në La Mansh, mbytet gomonia me emigrantë të nisur nga brigjet franceze, së paku 3 të vdekur

 Sot në Tiranë Samiti për Ukrainën, Rama dhe Zelensky firmosin Traktatin e Miqësisë dhe Bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Ukrainës

Samiti në Londër, presidentja e BERZH: Shqipëria dhe rajoni duan 70 vite për të arritur standardet e jetesës së BE-së

Bosi shqiptar i kokainës me “shumicë” i dënuar me 14 vite burg në Britani nuk ia del t’i shmanget deportimit në Shqipëri

Motra e Pëllumb Metës: Nusja e vëllait ishte monstër! Kishte probleme psikologjike

‘Vajza më tha mos e kërko më babanë se e kam vrarë, djali mori motrën e shkuan në polici’, rrëfehet gruaja e Pëllumb Metës

Vajza i ndërroi jetë nga aksidenti i trenave në Greqi, nëna e 20-vjeçares shqiptare kërkon drejtësi

Vajza i ndërroi jetë nga aksidenti i trenave në Greqi, nëna e 20-vjeçares shqiptare kërkon drejtësi

Publikuar më 29.02.2024
Nëna e 20-vjeçares shqiptare Klaudia Lata, e cila vdiq një v...

Nëna e 20-vjeçares shqiptare Klaudia Lata, e cila vdiq një vit më parë kur dy trenat u përplasën në Tempi të Greqisë, kërkon drejtësi. Alma Lata thotë për mediat greke se e vetmja gjë që kërkon është që përgjegjësit e tragjedisë të gjykohen dhe të shpallen fajtorë për ngjarjen e rëndë. “Vajza ime bleu një […]

Lexo më shumë

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale është shqetësim

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale është shqetësim

Publikuar më 29.02.2024
Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikua...

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor ku vlerëson se Kosova dhe Shqipëria mbesin vende “pjesërisht të lira” pavarësisht përparimit në disa fusha për avancimin e të drejtave të njeriut dhe lirive të qytetarëve. Në raportin mbi “Lirinë në Botë”, Kosova këtë vit vlerësohet me 60 pikë nga 100 pikë maksimale, […]

Lexo më shumë

Sinjalizohet ftohje e tregut të real estate, BIRN: Lejet e ndërtimit u tkurrën me 21%

Sinjalizohet ftohje e tregut të real estate, BIRN: Lejet e ndërtimit u tkurrën me 21%

Publikuar më 29.02.2024
Kërkesa për leje ndërtimi në Shqipëri pësoi një reduktim të ...

Kërkesa për leje ndërtimi në Shqipëri pësoi një reduktim të dukshëm gjatë vitit 2023, veçanërisht në segmentin e ndërtesave për banim. Lajmi bëhet i ditur nga statistikat e lejeve të ndërtimit të publikuara nga INSTAT të mërkurën. Vlera totale e lejeve të ndërtimit, llogaritur në bazë të kostos së ndërtimit dhe metrave katrorë të projekteve të miratuara, ra në […]

Lexo më shumë

Vrasja e 50-vjeçarit në Durrës, si ra alibia e fëmijëve të Pëllumb Metës për zhdukjen e babait të tyre

Vrasja e 50-vjeçarit në Durrës, si ra alibia e fëmijëve të Pëllumb Metës për zhdukjen e babait të tyre

Publikuar më 28.02.2024
Edhe pse Pëllumb Meta ishte kallëzuar i humbur nga familjarë...

Edhe pse Pëllumb Meta ishte kallëzuar i humbur nga familjarët, dyshimet e menjëhershme të grupit hetues u ndalën te pista e vrasjes dhe për këtë u urdhërua një kontroll i imtësishëm i kamerave në zonën rreth shtëpisë dhe në fshat. Kontroll i cili rezultoi surprizues, pasi do të ishin këto kamera që do të rrëzonin […]

Lexo më shumë

“Dua 60 mijë euro”/ Zbardhet dosja për Altin Çokun. Si e kërcënoi dentistin me fëmijën dhe i shkoi te kopshti. ‘Fiksimi’ i lindi në kafe

“Dua 60 mijë euro”/ Zbardhet dosja për Altin Çokun. Si e kërcënoi dentistin me fëmijën dhe i shkoi te kopshti. ‘Fiksimi’ i lindi në kafe

Publikuar më 28.02.2024
Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala i është rikthyer ...

Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala i është rikthyer këtë të mërkurë historisë së Altin Çoku, i cili u bë shkak për vetëvrasjen e një 27-vjeçareje, nënë e një fëmije. Dokumentari: Ajo u bë viktima e fundit e një sulmi, të përbindshëm dhe të një helmi që sot prodhojnë rrjetet sociale, dhe midis tyre edhe […]

Lexo më shumë

U padit nga qytetarët se u vodhi dhjetra milionë lekë, lirohet nga qelia noterja e burgosur

U padit nga qytetarët se u vodhi dhjetra milionë lekë, lirohet nga qelia noterja e burgosur

Publikuar më 28.02.2024
Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë në arrest sht...

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë në arrest shtëpie në ngarkim të noteres Rezarta Koçi, e dënuar nga Gjykata e Shkallës së parë për akuzat e “Vjedhjes duke shpërdoruar detyrën” dhe “Falsifikimit të dokumenteve”. Sipas njoftimit të gjykatës së Apelit, është pranuar kërkesa e avokatit të noteres, e cila u shpall fajtore në […]

Lexo më shumë

‘Mora në telefon shokët e punës dhe…’/ Blerina Meta flet për vrasjen e burrit, Pëllumb Meta: Ka shfaqur probleme të shëndetit mendor

‘Mora në telefon shokët e punës dhe…’/ Blerina Meta flet për vrasjen e burrit, Pëllumb Meta: Ka shfaqur probleme të shëndetit mendor

Publikuar më 28.02.2024
Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala në News 24, ka tr...

Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala në News 24, ka trajtuar mbrëmjen e sotme rastin e vrasjes së Pëllumb Metës në Shinavlash të Durrësit nga fëmijët e tij. Hetuesit e ngjarjes kanë marrë në pyetje edhe bashkëshorten e viktimës, Blerina Meta. Dokumentari: Duket se i tyre ishte një betim, një fjalë nderi të cilin vetëm […]

Lexo më shumë

Kolumbia përgatit mision për të marrë thesarin me “vlerë të pallogaritshme” nga anija legjendare spanjolle ‘San Jose’, e mbytur 3 shekuj më parë

Kolumbia përgatit mision për të marrë thesarin me “vlerë të pallogaritshme” nga anija legjendare spanjolle ‘San Jose’, e mbytur 3 shekuj më parë

Publikuar më 28.02.2024
Qeveria e Kolumbisë njoftoi të premten (23/2) misionin për t...

Qeveria e Kolumbisë njoftoi të premten (23/2) misionin për të hequr sendet me “vlerë të pallogaritshme” nga rrënojat legjendare të anijes San Jose që u mbyt në vitin 1708 ndërsa mbante ar, argjend dhe smerald që vlerësohen të vlejnë miliarda dollarë. Mbytja, e cila ndodhi 316 vjet më parë, u zbulua në vitin 2015, megjithëse […]

Lexo më shumë
gif