×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Për shumë vite ishte gruaja më e fuqishme në botë, por sot udhëton me klasin e lirë

Për shumë vite, ajo ka qenë një ndër gratë më të fuqishme në botë.

Por sot, ajo shfaqet si një qytetare e thjesht, që udhëton me klasin e lirë.

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, 68 vjeç, u fotografua duke fluturuar me të shoqin, Joachim Sauer drejt Spanjës.

Sipas BILD, ajo kaloi disa ditë pushime në një hotel me katër yje në Fuerteventura, ku nata kushton 162 euro.

“Kush mendon që një ish-kancelare fluturon më mirë se një gjerman i zakonshëm, gabohet,” shkruan BILD, duke theksuar se bileta e avionit ka kushtuar diku te 504 euro.

I vetmi ‘bonus’ ishte se ish-kancelarja u lejua të futet në bord e para.

Gjatë fluturimit ajo lexoi tabletin e saj, plotësoi disa fjalëkryqe dhe konsumoi një sanduiç dhe speca të kuq, që i kishte marrë me vete.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

gif

Një tjetër krizë bankare globale në horizont?

Një tjetër krizë bankare globale në horizont?

Publikuar më 25.03.2023
Rënia e ”Silicon Valley Bank” në SHBA dhe kriza pasuese në ”...

Rënia e ”Silicon Valley Bank” në SHBA dhe kriza pasuese në ”Credit Suisse” shkaktuan frikën e infektimit, por ndërsa qeveritë evropiane dhe institucionet financiare po monitorojnë nga afër situatën, nuk duket gjithçka e zymtë. Në fillimjavë, liderët politikë dhe financiarë evropianë lëvizën për të forcuar besimin e konsumatorëve pas krizës në ”Credit Suisse”, banka e […]

Lexo më shumë

Aleati i Putinit tregon në detaje se si mund të kapitullojë Rusia në Ukrainë

Aleati i Putinit tregon në detaje se si mund të kapitullojë Rusia në Ukrainë

Publikuar më 25.03.2023
Njeriu i parë i grupit mercenarë rus, Wagner, Yevgeny Prigoz...

Njeriu i parë i grupit mercenarë rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin tregon në detaje se si Ukraina planifikon ta rikthejë Krimenë. Ai është aq i sigurt për këtë saqë para kamerave ka shfaqur hartën e gadishullit të aneksuar në vitin 2014, duke shpjeguar se si do të sulmonte ushtria ukrainase. Prigozhin mund të ketë të drejtë, […]

Lexo më shumë

Drejtuesi i TikTok-ut përballet me ligjvënësit amerikanë, mes shqetësimeve për sigurinë e të dhënave personale nga Kina Komuniste

Drejtuesi i TikTok-ut përballet me ligjvënësit amerikanë, mes shqetësimeve për sigurinë e të dhënave personale nga Kina Komuniste

Publikuar më 24.03.2023
 Ligjvënësit amerikanë e pyetën gjerësisht dje drejtorin ekz...

 Ligjvënësit amerikanë e pyetën gjerësisht dje drejtorin ekzekutiv të platformës TikTok në lidhje me sigurinë e të dhënave dhe përmbajtjen e dëmshme, duke reaguar me spekticizëm gjatë një seance të tensionuar dëgjimore ndaj garancive që ai ofroi, se ky aplikacion shumë popullor i shpërndarjes së videove e ka përparësi sigurinë e përdoruesve dhe se për […]

Lexo më shumë

Francezët nuk pranojnë rritjen e moshës së daljes në pension 64 vjeç, mbi 1 milion dalin në sheshe, digjet bashkia e Bordosë

Francezët nuk pranojnë rritjen e moshës së daljes në pension 64 vjeç, mbi 1 milion dalin në sheshe, digjet bashkia e Bordosë

Publikuar më 24.03.2023
Mbi 1 milion njerëz protestuan në Francë, të enjten, kundër ...

Mbi 1 milion njerëz protestuan në Francë, të enjten, kundër reformave të pensioneve. Në Paris, disa protestues që po mbanin maska të zeza u përplasën me policinë, pasi sulmuan të paktën dy restorante, një supermarket dhe një bankë. Policia, e goditur nga kokteje molotovi dhe sende të forta, përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. […]

Lexo më shumë

Banda e vajzave torturon nxënësen 13-vjeçare, grushte e shkelma, i fikin cigare në fytyrë

Banda e vajzave torturon nxënësen 13-vjeçare, grushte e shkelma, i fikin cigare në fytyrë

Publikuar më 22.03.2023
Pothuajse një javë më parë, vrasja e tmerrshme e Luise 12 vj...

Pothuajse një javë më parë, vrasja e tmerrshme e Luise 12 vjeçare nga Freudenberg (NRW) tronditi të gjithë Gjermaninë. Ajo u godit me thikë nga dy shoqe, 12 dhe 13 vjeçe, në një pyll dhe do të varroset nesër, të mërkurën. Tani një video e re e dhunës dhe bullizmit mes fëmijëve po trondit internetin. […]

Lexo më shumë

Del dokumentari, misteri i avionit të pestë të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001

Del dokumentari, misteri i avionit të pestë të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001

Publikuar më 22.03.2023
Një dokumentar i ri ka ngritur pikëpyetje rreth të asht...

Një dokumentar i ri ka ngritur pikëpyetje rreth të ashtuquajturit “avioni i pestë” i 11 shtatorit. Siç dihet në sulmet ndaj SHBA u përdorën 4 avionë nga të cilët 2 goditën kullat binjake, njëri ra në në Pentagon dhe i fundit u rrëzua nga një kryengritje e pasagjerëve në Pensilvani. Dyshohet se ai do të godiste […]

Lexo më shumë

Policia amerikane në gatishmëri përpara arrestimit të mundshëm të Donald Trump

Policia amerikane në gatishmëri përpara arrestimit të mundshëm të Donald Trump

Publikuar më 21.03.2023
Policia në qytetet e mëdha amerikane po përgatitet për trazi...

Policia në qytetet e mëdha amerikane po përgatitet për trazira të mundshme në rast se ish-presidenti Donald Trump arrestohet këtë javë si pjesë e një hetimi për “paratë për heshtje”, shkruan BBC. Autoritetet zyrtare në Nju Jork, Uashington DC dhe Los Anxhelos po rrisin praninë e tyre për zbatimin e ligjit, për shkak se një […]

Lexo më shumë

Ekspozita e kryeministrit-piktor në Athinë dhe improvizimet e diplomacisë së brishtë

Ekspozita e kryeministrit-piktor në Athinë dhe improvizimet e diplomacisë së brishtë

Publikuar më 21.03.2023
Pirro Naçi ‘’Fru-fru dhe aromata’’. Një shprehje që e përdor...

Pirro Naçi ‘’Fru-fru dhe aromata’’. Një shprehje që e përdorin grekët. ‘’Vizatojnë’’ ata që premtojnë shumë, por në fakt nuk bënjë asgjë, vetëm fjalë e veprime të bujshme. Ndoshta ekspozita e Edi Ramës në Athinë një ditë më parë, mund të kishte një mijë e një të mira, mua të paktë më solli ndër mend […]

Lexo më shumë