×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Fuoristrada futet mes turmës dhe plagos 6 njerëz, momenti kur kalimtarët përpiqen ta ndalojnë (VIDEO)

Gjashtë persona mbetën të plagosur pasi një makinë u fut mes një turme me njerëz. Ngjarja e rëndë ndodhi në Harringay, në veri të Londrës, rreth orës 19:15.

Policia ka nisur kërkimet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar me makinën e copëtuar nga vendi i ngjarjes, edhe pse disa kalimtare janë përpjekur ta ndalojnë.

Në mediat britanike janë shpërndarë pamjet e momentit kur fuoristrada, me parakolp të dëmtuar nga përplasja, largohet nga vendngjarja.

Katër nga të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital, ndërsa dy të tjerët kanë marrë trajtim mjekësor në vendngjarje.

Hetuesit thonë se fillimisht po hetohet për një aksident trafiku, por nuk përjashtohet as pista e ndonjë sulmi të qëllimshëm.

Ngjarja vjen pak ditë pasi një djalë katër-vjeçar është në gjendje të rëndë për jetën pasi u përplas nga një makinë jashtë një stacioni të metrosë në jug të Londrës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

gif

Aleati sulmon ish-presidentin Trump: Mos e rizgjidhni, nëse fiton, do të hakmerret kundër individëve në media dhe gjykata

Aleati sulmon ish-presidentin Trump: Mos e rizgjidhni, nëse fiton, do të hakmerret kundër individëve në media dhe gjykata

Publikuar më 06.12.2023
Një aleat i ish-Presidentit Donald Trump, i cili ka punuar n...

Një aleat i ish-Presidentit Donald Trump, i cili ka punuar në Departamentin e Drejtësisë gjatë mandatit të ish-presidentit, tha të martën se nëse zoti Trump zgjidhet përsëri, administrata e tij do të hakmerret kundër individëve në media përmes padive kriminale ose civile. Kash Patel, i cili ka shërbyer edhe si shef i stafit në Departamentin […]

Lexo më shumë

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Publikuar më 30.11.2023
Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshil...

Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i cili u arratis nga Gjermania naziste në rininë e tij për t’u bërë një nga figurat më me ndikim dhe më kontrovers të politikës së jashtme në historinë amerikane, ka vdekur në moshën 100-vjeçare.  Kissinger vdiq të mërkurën (29 nëntor) në shtëpinë e […]

Lexo më shumë

Arrihet armëpushimi, Izraeli dhe Hamasi dakordësohen për lirimin e disa pengjeve dhe pauzë katërditore të luftimeve

Arrihet armëpushimi, Izraeli dhe Hamasi dakordësohen për lirimin e disa pengjeve dhe pauzë katërditore të luftimeve

Publikuar më 22.11.2023
Qeveria e Izraelit dhe Hamasi ranë dakord të mërkurën për nj...

Qeveria e Izraelit dhe Hamasi ranë dakord të mërkurën për një pauzë katërditore të luftime për të lejuar lirimin e 50 pengjeve të mbajtura në Gaza në këmbim të 150 palestinezëve të burgosur në Izrael dhe hyrjen e ndihmave humanitare në enklavën e rrethuar. Një deklaratë e publikuar nga zyra e kryeministrit thotë se 50 […]

Lexo më shumë

“I quani bastardë dhe joprofesionistë, sulmoni median”, gazetari nga Mali i Zi replikon me Ramën: Je si Erdogani dhe Gruevski

“I quani bastardë dhe joprofesionistë, sulmoni median”, gazetari nga Mali i Zi replikon me Ramën: Je si Erdogani dhe Gruevski

Publikuar më 15.11.2023
Ditën e sotme kreu i qeverisë Edi Rama ishte i pranishëm në ...

Ditën e sotme kreu i qeverisë Edi Rama ishte i pranishëm në Forumin e Medias për Europën Juglindore, ku pas fjalës së tij dhe pjesëtarëve të tjerë, gazetarë nga vendi dhe rajoni u kanë drejtuar pyetje. Një prej gazetarëve, i cili vinte nga Mali i Zi bëri një koment dhe më pas një pyetje ndaj […]

Lexo më shumë

Publikohet drafti i plotë i Statutit për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë

Publikohet drafti i plotë i Statutit për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë

Publikuar më 13.11.2023
Ish-inspektori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Int...

Ish-inspektori i Përgjithshëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Burim Ramadani, ka publikuar draftin e plotë të Bashkimit Evropian për Asociacionin, në versionin origjinal dhe të përkthyer në gjuhën shqipe. Ramadani ka thënë se ky draft është shumë i gjerë dhe i thellë, ndërsa ka shtuar se “Kosova duhet të fitojë diçka seriozisht të […]

Lexo më shumë

Beteja për Shtëpinë e Bardhë, Biden renditet pas Trump në pesë nga gjashtë shtetet më të rëndësishme për zgjedhjet

Beteja për Shtëpinë e Bardhë, Biden renditet pas Trump në pesë nga gjashtë shtetet më të rëndësishme për zgjedhjet

Publikuar më 05.11.2023
Presidenti demokrat Joe Biden renditet pas kandidatit kryesu...

Presidenti demokrat Joe Biden renditet pas kandidatit kryesues republikan Donald Trump në pesë nga gjashtë shtetet më të rëndësishme për betejën elektorale, një vit përpara mbajtjes së zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara. Sondazhet e publikuara të dielën duken si një reflektim i pakënaqësive në mesin e amerikanëve lidhur me moshën e Presidentit Biden apo gjendjen […]

Lexo më shumë

Ikja e Matthew Perry, si një kujtesë për fëmijët e brezit të viteve ’80 se tashmë janë të moshuar

Ikja e Matthew Perry, si një kujtesë për fëmijët e brezit të viteve ’80 se tashmë janë të moshuar

Publikuar më 01.11.2023
Është e vështirë të dish saktësisht se si të reagosh kur vde...

Është e vështirë të dish saktësisht se si të reagosh kur vdes një personazh i famshëm. Në shumë kuptime, ne nuk po vajtojmë vërtet një qenie njerëzore; po vajtojmë një rol, ose një shfaqje që na ka ndikuar në një farë mase. Nëse nuk i njohim ata personalisht, nuk ka të ngjarë të jemi të […]

Lexo më shumë

Kryeministrja italiane i jep fund martesës pas tradhëtisë së bashkëshortit: Me rëndësi është vetëm vajza jonë

Kryeministrja italiane i jep fund martesës pas tradhëtisë së bashkëshortit: Me rëndësi është vetëm vajza jonë

Publikuar më 21.10.2023
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni ka zbuluar se është n...

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni ka zbuluar se është ndarë nga partneri i saj Andrea Giumbruno. Meloni ka kaluar gati një dekadë me partnerin e saj ndërsa kanë një vajzë 7-vjeçare së bashku. Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministrja italiane përmes një statusi në rrjete sociale ku shkruan se i intereson vetëm vajza e saj. […]

Lexo më shumë