×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Opinion

Fëmijët nuk kanë nevojë për hipokrizi vetëm kur ndodhin krime!

Fëmijët nuk kanë nevojë për hipokrizi vetëm kur ndodhin krime!

Publikuar më 23.11.2021
Vladimir Dushniku Në Tiranë u organizua një marshim proteste...

Vladimir Dushniku Në Tiranë u organizua një marshim proteste për të sensibilizuar autoritetet në luftën kundër krimit, njelloj si kudo në boten e zhvilluar, por që në Shqipëri nuk mund të arrihet asgjë! I respektoj të gjithë bashkëqytetarët e mi, por gjykoj se këtë lloj reagimi duhet ta kishim bërë më herët me veten tonë, […]

Lexo më shumë

Berishizmi duhet çrrënjosur, qoftë edhe me dhunë

Berishizmi duhet çrrënjosur, qoftë edhe me dhunë

Publikuar më 10.11.2021
Arben Rrozhani Sali Berisha deklaroi se kishte mbledhur 4200...

Arben Rrozhani Sali Berisha deklaroi se kishte mbledhur 4200 firma përgjatë “Foltores” me përkrahësit e tij nëpër Shqipëri, duke tentuar haptazi rikthimin në krye të PD-së, ndërsa Lulzim Basha e ka thënë qartë vetë dhe përmes sejmenëve të SHQUP-it se zgjedhjet e reja për kryetar të PD-së janë në vitin 2025. Sot ambasadorja amerikane Yuri […]

Lexo më shumë

‘’Metarama’’, qeverisje virtuale nga kafazi kryeministror

‘’Metarama’’, qeverisje virtuale nga kafazi kryeministror

Publikuar më 10.11.2021
Pirro Naçi Mark Zuckerberg ndoshta ka bërë plagjiaturë…...

Pirro Naçi Mark Zuckerberg ndoshta ka bërë plagjiaturë… Pak ditë më parë prezantoi ‘’Metaverse’’ duke ndryshuar emrin e kompanisë. Meta, e quajti emrin e ri dhe e ka marë hua nga greqishtja e lashtë që tregon ecje përpara, përtej, në një të ardhme virtuale. Një botë e bukur virtualiteti që ke qejf ta jetosh…dhe sidomos […]

Lexo më shumë

Tri arsye pse jam kundër ndërtimit të HEC Skavica

Tri arsye pse jam kundër ndërtimit të HEC Skavica

Publikuar më 10.11.2021
Nga Ferzileta Gjika* Gjatë viteve të fundit, rezistenca e ko...

Nga Ferzileta Gjika* Gjatë viteve të fundit, rezistenca e komunitetit dibran ndaj ndërtimit të digës së madhe të Skavicës, është intensifikuar dhe është bërë gjithnjë e me e koordinuar. Në disa rajone, si në Fushe-Alie, Luzni, Kastriot etj., rezistenca lokale është bërë më e organizuar dhe më efektive. Në fakt, forcimi i lidhjeve ndërlokale kontribuon […]

Lexo më shumë

Ish-zëvendësministrja e Ramës: Akademi për barinjtë në kohën e robotikës

Ish-zëvendësministrja e Ramës: Akademi për barinjtë në kohën e robotikës

Publikuar më 06.11.2021
Irena Beqiraj Tek dëgjoja ministren e Bujqësisë që fliste pë...

Irena Beqiraj Tek dëgjoja ministren e Bujqësisë që fliste për ngritjen e një Akademie për Barinjtë, ku do të incentivoheshin të rinjte për t’u bërë barinj, mendova të ndaj këtë video e cila tregon për një fermë smart, e cila ndodhet vetëm 1 orë e 30 minuta larg Tiranës me avion, në Itali. Shumë njerëz me […]

Lexo më shumë

HABERET E BLLOKUT/ Rushaj, njeriu i përputhjes Basha-Rama

HABERET E BLLOKUT/ Rushaj, njeriu i përputhjes Basha-Rama

Publikuar më 01.11.2021
Arben Rrozhani Alfred Rushaj u bë protagonist në fundjavë pa...

Arben Rrozhani Alfred Rushaj u bë protagonist në fundjavë pasi iu zbulua një sms drejtuar deputetëve të PD-së që të votonin pro dhe më pas të abstenonin për eurobondin 700 milionë euro që do të marrë qeveria për të larë borxhin publik dhe për ca punë të tjera të qeverisë. Mesazhi ishte një orientim politik […]

Lexo më shumë

Media nën terror/ 4 gazetarë të vrarë dhe 900 të sulmuar, sa i mbron gazetarët BE-ja?

Media nën terror/ 4 gazetarë të vrarë dhe 900 të sulmuar, sa i mbron gazetarët BE-ja?

Publikuar më 30.10.2021
Marina Straus Kur Daphne Caruana Galizia u vra në një sulm m...

Marina Straus Kur Daphne Caruana Galizia u vra në një sulm me bombë me makinë më 16 tetor 2017, kjo shkaktoi shqetësim jo vetëm në Evropë, por në mbarë botën. Por, gazetarja malteze nuk është e vetmja që i është dashur të paguajë me jetën e saj për hulumtimet mbi korrupsionin dhe pastrimin e parave. […]

Lexo më shumë

HABERET E BLLOKUT/ “Mora vaksinën kineze për t’u dukur përpara Ramës dhe nuk pi dot një kafe në Vjenë”

HABERET E BLLOKUT/ “Mora vaksinën kineze për t’u dukur përpara Ramës dhe nuk pi dot një kafe në Vjenë”

Publikuar më 21.10.2021
Arben Rrozhani Shumica e vendeve të Europës Perëndimore nuk ...

Arben Rrozhani Shumica e vendeve të Europës Perëndimore nuk të lënë të hysh në bar-restorante apo qendra kulturore pa “Pasaportën jeshile”, që vërteton se je vaksinuar nga COVID-19. Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) deri më sot njeh vetëm vaksinat BionTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson&Johnson, por jo vaksinat kineze dhe atë ruse. Madje kjo e fundit, […]

Lexo më shumë