×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Meta reagon ashpër: Të hetohet Bashkia e Durrësit për shpërdorimin e miliona eurove, koha për drejtësi

Meta reagon ashpër: Të hetohet Bashkia e Durrësit për shpërdorimin e miliona eurove, koha për drejtësi

Publikuar më 28.09.2020
Presidenti i Republikës Ilir Meta në një status në rrjetin s...

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një status në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për situatën e ndërtimeve në qytetin e Durrësit. Ndërsa thekson se tashmë është “koha për drejtësi”, ai shkruan se transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit, është […]

Lexo më shumë

OBSH: Teste të shpejta për Covid-19 që nxjerrin rezultatin në 30 minuta, ja ku do shpërndahen

OBSH: Teste të shpejta për Covid-19 që nxjerrin rezultatin në 30 minuta, ja ku do shpërndahen

Publikuar më 28.09.2020
Testet për Covid-19 që e tregojnë rezultate në vend për 15 d...

Testet për Covid-19 që e tregojnë rezultate në vend për 15 deri në maksimumi 30 minuta do të mundësohen për të gjithë botën, duke shpëtuar potencialisht mijëra jetë dhe duke frenuar pandeminë në vendet e varfra dhe të pasura, citon The Guardian.  Afro 120 milion analiza të shpejta antigjeni nga dy kompani do të furnizojnë […]

Lexo më shumë

Emrat/ Komisioni i Posaçëm përzgjedh 53 kandidatët për organet drejtuese të KQZ-së

Emrat/ Komisioni i Posaçëm përzgjedh 53 kandidatët për organet drejtuese të KQZ-së

Publikuar më 28.09.2020
Ditën e sotme në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është zhvi...

Ditën e sotme në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është zhvilluar mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm Parlamentar, ngritur me Vendimin nr. 50/2020 të Kuvendit për shqyrtimin dhe përzgjedhjen e kandidaturave për organet drejtuese të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Mësohet se të pranishëm në mbledhje ishin kryetari i Komisionit, Damian Gjiknuri, anëtarët e komisionit  Adnor Shameti, Alket […]

Lexo më shumë

Marrëveshja e 5 qershorit/ Soreca thirrje palëve: Diskutoni sëbashku për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Marrëveshja e 5 qershorit/ Soreca thirrje palëve: Diskutoni sëbashku për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Publikuar më 28.09.2020
Pas apelit të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila i bënte...

Pas apelit të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila i bënte thirrje palëve politike që të respektonin marrëveshjen e firmosur me 5 qershor, ka reaguar edhe ambasadori i BE-së, Luiggi Soreca. Përmes një shënimi në facebook, Soreca njësoj si Kim kërkon respektimin e marrëveshjes dhe apeloi palët që të diskutojnë së bashku në Këshillin Politik […]

Lexo më shumë

Historike apo jo? Greqia dhe SHBA japin mesazhe konfuze për të ardhmen e Maqedonisë së Veriut

Historike apo jo? Greqia dhe SHBA japin mesazhe konfuze për të ardhmen e Maqedonisë së Veriut

Publikuar më 28.09.2020
Një deklaratë e përbashkët e nënshkruar të hënën (28 shtator...

Një deklaratë e përbashkët e nënshkruar të hënën (28 shtator) midis SHBA dhe Greqisë, gjatë një vizite nga Sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo, ka dërguar mesazhe konfuze nëse Uashingtoni dhe Athina e konsiderojnë historike ose jo marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë së Veriut (Marrëveshja e Prespës). Deklarata fillestare SHBA-Greqi [e paraqitur […]

Lexo më shumë

“Kullën e Sahatit të Tiranës do ta spostojnë”, aktivisti nxjerr foton shokuese të 25-katëshit që firmosi Rama

“Kullën e Sahatit të Tiranës do ta spostojnë”, aktivisti nxjerr foton shokuese të 25-katëshit që firmosi Rama

Publikuar më 28.09.2020
Pedagogu dhe aktivisti i shoqërisë civile Ervin Goci, që luf...

Pedagogu dhe aktivisti i shoqërisë civile Ervin Goci, që luftoi deri në fund kundër shembjes së ndërtesës së Teatrit Kombëtar, postoi sot një foto tjetër nga lart të kullës që po ngrihet pas ndërtesës së bashkisë së Tiranës dhe puthitur me Kullën e Sahatit të Tiranës. ‘Do ta përsëris çdo ditë që Sahatin e Tiranës […]

Lexo më shumë

Paralajmëron Merkel: Gjermania rrezikon të ketë mbi 19 mijë raste ditore me coronavirus

Paralajmëron Merkel: Gjermania rrezikon të ketë mbi 19 mijë raste ditore me coronavirus

Publikuar më 28.09.2020
Kancelarja gjermane paralajmëroi se gjithçka po shkon drejt ...

Kancelarja gjermane paralajmëroi se gjithçka po shkon drejt një mesatare ditore prej mbi 19 mijë personave të infektuar me COVID-19. “Nëse vazhdojmë kështu, me këtë trend, atëherë do të kemi 19,200 infeksione në ditë”, paralajmëroi Angela Merkel. Ajo tha se duhet të merren masa kundër pikave të nxehta lokale, përndryshe Gjermania do të kishte numra […]

Lexo më shumë

Pa tampon dhe drejt hapjes totale, njihuni me shtetin që po ‘sfidon’ rregullat e pandemisë

Pa tampon dhe drejt hapjes totale, njihuni me shtetin që po ‘sfidon’ rregullat e pandemisë

Publikuar më 28.09.2020
Teksa shumë shtete kanë nisur të shtrëngojnë masat, pas rrit...

Teksa shumë shtete kanë nisur të shtrëngojnë masat, pas rritjes së numrave të të infektuar me Covid-19, Maqedonia e Veriut po vepron ndryshe. Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut është rekomanduar heqja e tamponit për qytetarët nga vendet e rajonit. “Ne mendojmë se është interes rajonal dhe ndër […]

Lexo më shumë