×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dhunoi 15-vjeçarin te Liqeni Artificial, dërgohet në gjyq njëri prej policëve

Dhunoi 15-vjeçarin te Liqeni Artificial, dërgohet në gjyq njëri prej policëve

Publikuar më 22.01.2021
Një prej policëve që dhunoi 15-vjeçarin Sarandi Çobo, gjatë ...

Një prej policëve që dhunoi 15-vjeçarin Sarandi Çobo, gjatë kohës së karantinës është dërguar në gjyqi. Vendimi u dha nga gjyqtarja Migena Laska, për veprimtari arbitrare. Ndërkaq, nuk është pranuar kërkesa e avokatit të viktimës për plagosje të lehtë. Kujtojmë që ngjarja ndodhi në muajin maj të 2020, ku i mituri u dhunua me pretendimin […]

Lexo më shumë

Skandal në Itali, punonjësve të kujdesit shëndetësor ju injektohet ujë fiziologjik në vend të vaksinës

Skandal në Itali, punonjësve të kujdesit shëndetësor ju injektohet ujë fiziologjik në vend të vaksinës

Publikuar më 22.01.2021
Një skandal me vaksinimin është regjistruar në Itali. Mediat...

Një skandal me vaksinimin është regjistruar në Itali. Mediat vendase raportojnë se më Trento, disa personave iu është injektuar ujë fiziologjik në vend të vaksinës. Sipas “TG Com24” disa punonjësve të kujdesit shëndetësor iu është injektuar ujë fiziologjik në vend të vakinës Pfizer. Ngjarja e rëndë ndodhi në spitalin Rovereto. Nuk dihet se cilët prej […]

Lexo më shumë

Tragjike në Itali, vajza 10-vjeçare mbytet pasi bëri një sfidë ekstreme në Tik Tok

Tragjike në Itali, vajza 10-vjeçare mbytet pasi bëri një sfidë ekstreme në Tik Tok

Publikuar më 22.01.2021
Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Palermo t...

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Palermo të Italisë. Mediat vendase raportojnë se një 10-vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një sfide në rrjetin social Tik-Tok. Vogëlushja përfundoi në koma pas një lojë të tmerrshme gjatë një testi ekstrem të mbytjes. Pavarësisht përpjekjeve të bëra nga mjekët, nuk kishte asgjë për të […]

Lexo më shumë

Aksion në Nikël, kontrolle në 7 banesat e të “fortëve”, policia publikon pamjet (Emrat-Video)

Aksion në Nikël, kontrolle në 7 banesat e të “fortëve”, policia publikon pamjet (Emrat-Video)

Publikuar më 22.01.2021
Një aksion, për kontrolle në funksion të procedimit penal të...

Një aksion, për kontrolle në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK ndaj një grupi të strukturuar kriminal, është zhvilluar në Nikël. Mësohet se kontrollet janë bërë për sigurimin e provave që do t’i shërbejnë hetimit, të zhvilluara në zbatim të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë Kundër Korrupsionit dhe Krimit […]

Lexo më shumë

E do spitalin e Fierit të ndërtuar para zgjedhjeve, Rama presion inxhinierit turk në kantierin e ndërtimit

E do spitalin e Fierit të ndërtuar para zgjedhjeve, Rama presion inxhinierit turk në kantierin e ndërtimit

Publikuar më 22.01.2021
Kreu i qeverisë ka shkuar sërish në Fier këtë të premte, ku ...

Kreu i qeverisë ka shkuar sërish në Fier këtë të premte, ku duket se kanë nisur punimet për spitalin e ri. I shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe ajo e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Gjatë inspektimeve, Rama u kërkoi inxhinierëve që të mbarojnë punimet për 3 muaj, kohë e cila përkon me zgjedhjet e […]

Lexo më shumë

“Pfizer” do të furnizojë me vaksina COVAX, pjesë e programit edhe Shqipëria!

“Pfizer” do të furnizojë me vaksina COVAX, pjesë e programit edhe Shqipëria!

Publikuar më 22.01.2021
Kompania amerikane, “Pfizer” dhe ajo gjermane, “BioNTech” ka...

Kompania amerikane, “Pfizer” dhe ajo gjermane, “BioNTech” kanë rënë dakord që të furnizojnë me vaksinat e tyre kundër koronavirusit programin COVAX të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, kanë thënë dy burime që janë në njohuri të kësaj marrëveshjeje, shkruan Reuters. Programi COVAX i OBSH-së ka për qëllim shpërndarjen e vaksinave kundër sëmundjes COVID-19, te shtetet e […]

Lexo më shumë

Rrihte gruan dhe vajzën sistematikisht, e pëson keq 43-vjeçari në Vlorë

Rrihte gruan dhe vajzën sistematikisht, e pëson keq 43-vjeçari në Vlorë

Publikuar më 22.01.2021
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuz...

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet për veprën penale “Dhunë në familje”. Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasi A.Ç., 43 vjeç, i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij, në mënyrë të përsëritur. Vlorë Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në […]

Lexo më shumë

Aksion blic në Nikël, RENEA mësyn në shtëpinë e ‘të fortëve’

Aksion blic në Nikël, RENEA mësyn në shtëpinë e ‘të fortëve’

Publikuar më 22.01.2021
Një aksion blic është zhvilluar në fshatin Nikël të Fushë-Kr...

Një aksion blic është zhvilluar në fshatin Nikël të Fushë-Krujës nga forcat RENEA. Operacioni i cili nisi një natë më parë, ka ushtruar kontrolle në disa banesa të personave me rekorde kriminale. Sipas informacioneve, janë janë kontrolluar 7 banesa, me vendim gjykate. Pjesë e kontrollit kanë qenë banesat e Valter dhe Durim Bamit. Gjithashtu është […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...