×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Zbulohet itinerari i kontejnerit me kokainë, ja si mbërriti në Durrës. E porositur nga 3 grupe kriminale

Detaje të reja zbulohen nga operacioni i drogës në portin e Durrës ku u sekuestruan 143 kg kokainë. Policia kishte marrë informacion rreth 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës nga Guayaquil dhe kishte shtuar kontrollin në port për të gjitha ngarkesat nga Amerika Latine.

Nga Ekuadori kontejneri kaloi tranzit në Itali në portin Gioia Tauro por nuk u kontrollua. Në dokumentacionin shoqërues kontejneri i ngarkuar me banane kishte destinacion Tiranën.

Me të mbërritur në portin e Durrësit ai iu nënshtrua kontrollit me skaner i cili dha sinjal të kuq. Për ta kaluar në vijën e dytë të kontrollit policia thirri një prej administratorëve të kompanisë “Masabi Fruits” Klajdi Xibrakun. Në prani të tij u sharrua pjesa metalike e tavanit, ku u konstatuan pakot me lëndë narkotike, shkruan BW.

Klajdi Xibraku u arrestua nga ana e policisë dhe pak orë më vonë u arrestua edhe administrator tjetër Erjon Peti.

Të dy të arrestuarit të cilët janë edhe kushërinj me njëri-tjetrin mohojnë të kenë lidhje me trafikun e drogës. Ata thonë se operojnë në fushën e importit të frutave prej 5 vitesh dhe çdo javë presin kontejnerë nga Amerika Latine, por nuk janë përfshirë kurrë në trafik droge.

Policia dyshon se ngarkesa prej 143 kg drogë ka ardhur në Shqipëri për llogari të 3 grupeve të ndryshme kriminale. Policia ka sekuestruar telefonat celular të dy të arrestuarve si edhe gjithë dokumentacionin e kompanisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ngjarje e rëndë në Prishtinë/ Dy burra përdhunojnë 17- vjeçarin për një javë rresht: Më veshën dhe më lyen si femër

Ngjarje e rëndë në Prishtinë/ Dy burra përdhunojnë 17- vjeçarin për një javë rresht: Më veshën dhe më lyen si femër

Publikuar më 05.05.2021
Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seks...

Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me një 17-vjeçar nga një fshat i Prishtinës, për rreth një javë, në një banesë në lagjen “Ulpiana” në kryeqytet. Siç pohon 17-vjeçari, para policëve hetues, gjatë atyre ditëve dy të dyshuarit i kanë gjetur klientë meshkuj për shërbime seksuale – që kushtonin nga […]

Lexo më shumë

“Ma kërkoi ajo!” Zbardhet dëshmia e policit që tentoi të abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, çfarë zbuluan kamerat pranë banesës

“Ma kërkoi ajo!” Zbardhet dëshmia e policit që tentoi të abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, çfarë zbuluan kamerat pranë banesës

Publikuar më 05.05.2021
Të tjera detaje të reja janë zbardhur lidhur me arrestimin e...

Të tjera detaje të reja janë zbardhur lidhur me arrestimin e efektivit të policisë në Lezhë, Kol Kola, pasi akuzohet se ka tentuar të abuzojë seksualisht me një të mitur. Gjithashtu është zbardhur dëshmia e efektivit 62-vjeçar, i cili e ka mohuar akuzën. Ai ka pranuar se e njeh 13-vjeçaren dhe ka treguar se si […]

Lexo më shumë

Mbeti i vrarë në atentatin ndaj prokurorit Ndoja, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim monetar

Mbeti i vrarë në atentatin ndaj prokurorit Ndoja, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim monetar

Publikuar më 05.05.2021
Familja e Andi Malokut, shoferit të prokurorit Arjan Ndoja, ...

Familja e Andi Malokut, shoferit të prokurorit Arjan Ndoja, i cili mbeti i vrarë gjatë atentatit të 1 nëntorit të 2019, kanë kërkuar në GJKKO dëmshpërblim pasuror ndaj dy të pandehurve, Redjan Rraja dhe Ariol Halilaj. Shuma e dëmshpërblimit do të caktohet gjatë gjykimit. Seanca e sotme në ngarkim të Rrajës dhe Halilajt u shty […]

Lexo më shumë

I vihet flaka makinës në Durrës, shoqërohen në polici dy persona

I vihet flaka makinës në Durrës, shoqërohen në polici dy persona

Publikuar më 05.05.2021
Një automjet është përfshirë në flakë mbrëmjen e djeshme në ...

Një automjet është përfshirë në flakë mbrëmjen e djeshme në Durrës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, në lagjen nr.17, ku është djegur pjesërisht mjeti tip “Ford”, në pronësi të shtetases S. C., 43 vjeçe. Uniformat blu kanë shoqëruar në Komisariat 2 shtetas të dyshuar për këtë ngjarje dhe janë sekuestruar pamjet filmike […]

Lexo më shumë

SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit Habilaj

SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit Habilaj

Publikuar më 04.05.2021
Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar 63 vite burg në total p...

Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar 63 vite burg në total për anëtarë të grupit kriminal të ashtuquajtur Habilaj. Ata akuzohen për trafik e kultivim narkotikësh në kuadër të grupit kriminal, ndërkohë që ndaj tyre ka dënim dhe nga gjykatat italiane. Konkretisht SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 vite burg, Nezar Seiti 15 vite burg, […]

Lexo më shumë

I dolën para me sqepar, zbulohet shuma e parave që iu grabit punonjësit të pikës valutore, ja dëshmia e tij

I dolën para me sqepar, zbulohet shuma e parave që iu grabit punonjësit të pikës valutore, ja dëshmia e tij

Publikuar më 04.05.2021
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja që ndodhi mën...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja që ndodhi mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku dy persona kanë dhunuar dhe më pas i kanë marrë paratë një 55-vjeçari që transportonte valutë. Burime bëjnë me dije se shuma e parave që është marrë kap shifrën e 30 milionë lekëve të vjetra, ndërkohë që është […]

Lexo më shumë

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, lihen në burg 4 kushërinjtë Paplekaj

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, lihen në burg 4 kushërinjtë Paplekaj

Publikuar më 04.05.2021
Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 60 d...

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 60 ditor për katër kushërinjtë  Paplekaj. Mirash Paplekaj, Gëzim Paplekaj, Donald Paplekaj dhe Jetmir Paplekaj u vunë në pranga pasi dhunuan 38-vjeçarin Ylli Kacoli, i cili shpërndau një rrjetet sociale një video ku një banor deklaronte socialsitët i kishin dhënë 20 mijë lekë të reja […]

Lexo më shumë

Goditi kunatin me sende të forta dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 39-vjeçari në Himarë

Goditi kunatin me sende të forta dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 39-vjeçari në Himarë

Publikuar më 03.05.2021
Një 39-vjeçar në Himarë është arrestuar pasi ka dhunuar kuna...

Një 39-vjeçar në Himarë është arrestuar pasi ka dhunuar kunatin e tij. Mësohet se qytetari me iniciale H. M., pas një konflikti për motive të dobëta goditi me sende të forta dhe grushte kunatin e tij, 42-vjeçarin me iniciale S. A., të cilit më pas i dëmtoi edhe xhamin e automjetit. Ai kallëzua nga kunati […]

Lexo më shumë