×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vogëlushi iu merr topin gjyqtarëve dhe shënon gol, stadiumi në gaz (Video)

Para se të fillonte ndeshja e Kupës Angleze midis Tottenham dhe Middlesbrough, Hudson Keane, djali i vogël i ish-lojtarit të Tottenham dhe ndihmësit aktual të Middlesbrough, Robbie Keane, iu morri topin gjyqtarëve dhe shkoi për të shënuar një gol.

Siç shihet dhe në pamjet e më poshtë kjo situatë ka bërë që tifozët të nrihen në këmbë dhe të duartrokasin voglushin.

(Video: Instagram/ Robbie Keane)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Futbolli në grevë kundër qeverisë”/ Bojkoti i Superligës jehonë në mediat italiane

“Futbolli në grevë kundër qeverisë”/ Bojkoti i Superligës jehonë në mediat italiane

Publikuar më 19.09.2020
Qeveria shqiptare nuk u ka dhënë zgjidhje katër kërkesave ba...

Qeveria shqiptare nuk u ka dhënë zgjidhje katër kërkesave bazike të Ligës së klubeve të Superligës duke bërë që kampionati më i rëndësishëm të mbetet në vendnumëro. Lidhur me bojkotin në Superligën Shqiptare ka shkruar media prestigjoze italiane “Tuttosport”. Në artikullin e medias italiane tregohet një panorame e situatës së krijuar pas bojkotit të kampionatit. […]

Lexo më shumë

Kreu i FSHF-së i përvishet Ramës: Futbolli nuk kërkon lemoshë zoti Kryeministër, por investime. Kaq e vështirë është…

Kreu i FSHF-së i përvishet Ramës: Futbolli nuk kërkon lemoshë zoti Kryeministër, por investime. Kaq e vështirë është…

Publikuar më 18.09.2020
Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka,...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, i është drejtur me një letër Kryeministrit të vendit, Edi Rama. Letra ka për qëllim që të vërë në dukje mungesën e investimeve në futboll, mlosmbajtjen e premtimeve, që vetë Rama i kishte përcaktuar disa kohë më parë. Në letër, Duka thekson se futbolli nuk do mëshirë […]

Lexo më shumë

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare prezantohet te skuadra e madhe italiane

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare prezantohet te skuadra e madhe italiane

Publikuar më 17.09.2020
Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është prezantuar zyrtarisht...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është prezantuar zyrtarisht te skuadra e Serie A në Itali. Marash Kumbulla do të mbaj të veshur fanellën me numër 24 dhe ka kaluar zyrtarisht te skuadra e Romës duke ka bërë një hap para në karrierën e tij. Ai do të huazohet për dy vite, por e ka mundësinë e […]

Lexo më shumë

Lionel Messi fiton betejën 9-vjeçare me vendimin e gjykatës së lartë të BE

Lionel Messi fiton betejën 9-vjeçare me vendimin e gjykatës së lartë të BE

Publikuar më 17.09.2020
Futbollisti Lionel Messi mund të regjistrojë një markë tregt...

Futbollisti Lionel Messi mund të regjistrojë një markë tregtare nën emrin e tij, konfirmoi gjykata e lartë e BE, të enjten pas një beteje ligjore nëntë vjeçare. Gjyqtarët në Gjykatën e Drejtësisë të Bashkimit Evropian lanë në fuqi një vendim të Gjykatës së Përgjithshme të vitit 2018, i cili zbuloi se fama e Messit e […]

Lexo më shumë

Bogdani: Roma bëri goditje me Kumbullën, më impresionoi vjet kur markoi Lukakun

Bogdani: Roma bëri goditje me Kumbullën, më impresionoi vjet kur markoi Lukakun

Publikuar më 17.09.2020
Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka nënshkruar me Romën për ...

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka nënshkruar me Romën për 5 vitet e ardhshme. Lidhur me Marash Kumbullën ka folur ish-lojtari i kombëtares Erjon Bogdani. Në intervistën e tij, Bogdani thekson se Roma ka bërë një goditje të madhe duke transferuar Kumbullën, teksa edhe ai vetë është impresionuar nga rritja që ka bërë futbollisti i datëlindjes […]

Lexo më shumë

Liga Profesioniste i përgjigjet qeverisë: Nuk i keni dhënë zgjidhje katër kërkesave tona

Liga Profesioniste i përgjigjet qeverisë: Nuk i keni dhënë zgjidhje katër kërkesave tona

Publikuar më 16.09.2020
Ekipet e futbollit të Kategorisë Superiore kanë vendosur të ...

Ekipet e futbollit të Kategorisë Superiore kanë vendosur të mos fillojnë kampionatin e futbollit derisa qeveria  të plotësojë katër kërkesat e artikulara më herët. Ky vendim u mori formën e tij të prerë në mbledhjen e përfaqësuesve të Ligës Profesioniste e cila u mbajt gjatë ndeshjes së Kombëtares në Minsk. Ndërkohë sot, Liga ka reaguar […]

Lexo më shumë

Duka: Të mos shpikim rrotën, por të kopjojmë botën. Presidentët kishin frikë diçka

Duka: Të mos shpikim rrotën, por të kopjojmë botën. Presidentët kishin frikë diçka

Publikuar më 14.09.2020
Në lidhje me influencën politike, Z. Duka u shpreh se: ̶...

Në lidhje me influencën politike, Z. Duka u shpreh se: “Presidentët e kanë pasur merakun që kjo do bëhej politike. Por po të shikoni sloganin, etiketohen qeveritë dhe jo qeveria. Shqipëria nuk shpik rrotën. Le të kopjojmë botën, të shohim si e kanë ndërtuar atë shtratin e zhvillimit të futbollit. Nuk jam për bojkot. Po […]

Lexo më shumë

A ka hapur Duka konflikt me Ramën? Duka: Kam folur me shumë zyrtarë dhe nuk i kam bindur dot

A ka hapur Duka konflikt me Ramën? Duka: Kam folur me shumë zyrtarë dhe nuk i kam bindur dot

Publikuar më 14.09.2020
Armand Duka në “Pressing” ka folur edhe për financat e fubol...

Armand Duka në “Pressing” ka folur edhe për financat e fubollit. Sipas Z. Duka: “TVSH 6%, tatim fitimi i futbollistëve të mos paguhet për 10 vite, të falen kamatëvonesat e detyrimeve fiskale dhe një ligj sponsorizimi favorizuar për bizneset. Këto janë katër kërkesat e klubeve, ndërkohë që qeveria ishte njohur me të që një muaj […]

Lexo më shumë