×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vjosa Osmani presidente/ Kokëdhima: Paçi këmbën e mbarë edhe për Shqipërinë

Përmes një postimi në llogarinë e tij, në rrjetin social “Facebook”, kreu i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima ka reaguar për zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente e Republikës së Kosovës.

Kokëdhima shkruan se zgjedhja e Vjosa Osmanit si presidente ishte mbyllja e një kapitulli të dhimbshëm të keqqeverisjes përmes kulisave dhe pazareve.

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani në krye të Kosovës, janë mishërimi i verdiktit të votuesve në 14 shkurt që nxorën në pension politik kryetarët e partive të vjetra dhe ua besuan rrugëtimin europian dy liderëve të rinj”, shkruan ndër të tjera kreu i partisë ZGJIDHJA.

Postimi i plotë i kreut të partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima:

Zgjedhja e Vjosa Osmanit si presidente e Republikës së Kosovës nuk ishte vetëm fundi i dramës politike që rrezikonte ta çonte vendin sërish në zgjedhje, por edhe mbyllja e kapitullit të dhimbshëm të keqqeverisjes përmes kulisave dhe pazareve.

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani në krye të Kosovës, janë mishërimi i verdiktit të votuesve në 14 shkurt që nxorën në pension politik kryetarët e partive të vjetra dhe ua besuan rrugëtimin europian dy liderëve të rinj.

Osmani dhe Kurti nuk kanë më asnjë pengesë të brendshme për të mbajtur premtimet elektorale, për t’u rikthyer qytetarëve demokracinë, dhe shtetin e pavarur që ecën me dinjitet përpara.

Paçin këmbën e mbarë edhe për Shqipërinë, ende peng të kastës së vjetër politike!

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zëri i Amerikës: Socialistët në garë me kohën për të shkarkuar Metën

Zëri i Amerikës: Socialistët në garë me kohën për të shkarkuar Metën

Publikuar më 05.05.2021
Në Shqipëri, Komisioni i Ligjeve nisi sot shqyrtimin e kërke...

Në Shqipëri, Komisioni i Ligjeve nisi sot shqyrtimin e kërkesës së një grupi deputetësh socialistë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Socialistët, siç u shprehën dhe sot në Komision, janë të mendimit se Kreu i Shtetit ka shkelur rëndë Kushtetutën para dhe gjatë procesit zgjedhor, “duke u bërë palë me opozitën apo duke nxitur gjuhën e […]

Lexo më shumë

“Do ta mërzis Ramën në parlament”/ Deputeti i PD Agron Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit

“Do ta mërzis Ramën në parlament”/ Deputeti i PD Agron Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit

Publikuar më 05.05.2021
Deputeti i zgjedhur i PD-së në Lezhë Agron Gjekmarkaj ka dek...

Deputeti i zgjedhur i PD-së në Lezhë Agron Gjekmarkaj ka deklaruar këtë të mërkurë se ai do të bëjë gjithçka që të mërzisë Kryeministrin Edi Rama në parlament. Në një intervistë për “Top Channel”, Gjekmarkaj deklaroi se “do të bëj gjithçka që kryeministri të mërzitet”.  Gjekmarkaj tha se këto zgjedhje nuk do të njihen dhe […]

Lexo më shumë

Rama dhe Basha u takuan në Rinas? Reagon PD: Një gënjeshtër tjetër për të mbuluar vjedhjen më të madhe të votave në historinë e Shqipërisë

Rama dhe Basha u takuan në Rinas? Reagon PD: Një gënjeshtër tjetër për të mbuluar vjedhjen më të madhe të votave në historinë e Shqipërisë

Publikuar më 05.05.2021
Partia Demokratike ka reaguar pas aludimeve politike për një...

Partia Demokratike ka reaguar pas aludimeve politike për një takim të ndodhur sot mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha në Rinas pas takimeve me komisionerin për zgjerimin Oliver Varhelyi. Në një reagim të shpërndarë për mediat, PD deklaron se nuk ka pasur asnjë takim dhe se kjo është një gënjeshtër tjetër […]

Lexo më shumë

Meta letër Kuvendit: Hetoni krimet zgjedhore në Kavajë dhe Elbasan dhe mbështetjen që Rama u jep bandave

Meta letër Kuvendit: Hetoni krimet zgjedhore në Kavajë dhe Elbasan dhe mbështetjen që Rama u jep bandave

Publikuar më 05.05.2021
Përmes një letre drejtuar Komisionit të Ligjeve dhe Kuvendit...

Përmes një letre drejtuar Komisionit të Ligjeve dhe Kuvendit, Presidenti Ilir Meta reagon pas nismës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij, me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutë para, gjatë dhe pas fushatës zgjedhore të 25 prillit. Në letrën drejtuar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Meta kërkon që të hetohen krimet zgjedhore në Kavajë […]

Lexo më shumë

Nga klientelizmi te kapja e shtetit/ Analiza e DW: Pse liderë si Rama që cilësohen “autoritarë” fitojnë në Ballkan? Ja ku gaboi opozita

Nga klientelizmi te kapja e shtetit/ Analiza e DW: Pse liderë si Rama që cilësohen “autoritarë” fitojnë në Ballkan? Ja ku gaboi opozita

Publikuar më 05.05.2021
Analistja gjermane, Johanna Deimel analizon fitoren e PS në ...

Analistja gjermane, Johanna Deimel analizon fitoren e PS në zgjedhjet e 25 Prillit, “patronazhistët”, gabimet e PD, që me bojkotin i hoqi vetes çdo mundësi ndikimi dhe ndryshimin e imazhit të Edi Ramës. Deutsche Welle: Zgjedhjet në Shqipëri përfunduan me fitoren e Partisë Socialiste. Kreu i saj, Edi Rama ia doli për herë të parë […]

Lexo më shumë

Komisioneri për Zgjerimin Varhelyi: Nëse Maqedonia e Veriut nuk arrin marrëveshje me Bullgarinë, Shqipëria mund të nisë negociatat me BE e vetme

Komisioneri për Zgjerimin Varhelyi: Nëse Maqedonia e Veriut nuk arrin marrëveshje me Bullgarinë, Shqipëria mund të nisë negociatat me BE e vetme

Publikuar më 05.05.2021
Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi ditën e sotme do t...

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi ditën e sotme do të vizitojë Shqipërinë. Mësohet se në orën 9.30, në aeroportin “Nënë Tereza”, do të mbahet një konferencë për mediat e kryeministrit Edi Rama dhe komisionerit për zgjerimin, Olivér Várhelyi. Varhelyi, ka deklaruar të martën në Shkup se nisja e bisedimeve të anëtarësimit me BE-në varet nga […]

Lexo më shumë

Akuzat e opozitës për blerje të votave në zgjedhje/ Komisioneri Varhelyi mbi Konferencën Ndërqeveritare: Po presim rezultatet e Apelimit

Akuzat e opozitës për blerje të votave në zgjedhje/ Komisioneri Varhelyi mbi Konferencën Ndërqeveritare: Po presim rezultatet e Apelimit

Publikuar më 05.05.2021
Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi gjatë konfe...

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama foli mbi procesin e zgjedhjeve dhe mbi ndikimin që do të kenë kontestimet e opozitës në mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare me Shqipërinë. “Ne kemi një ambasador vërtet të mirë në Shqipëri dhe jam krenar të punoj me të. Kemi qenë […]

Lexo më shumë

Zbardhet vendimi i Bashës në mbledhjen me deputetët e zgjedhur dhe kandidatët jo fitues

Zbardhet vendimi i Bashës në mbledhjen me deputetët e zgjedhur dhe kandidatët jo fitues

Publikuar më 04.05.2021
Në përfundim të mbledhjes së deputetëve të zgjedhur të Parti...

Në përfundim të mbledhjes së deputetëve të zgjedhur të Partisë Demokratike dhe kandidatëve jo fitues me kryedemokratin Basha, u hodh më shumë dritë në lidhje me axhendën e kësaj force politike në ditët në vijim dhe aksionin e saj për mospranimin e 25 prillit. Burime bëjnë me dije se ka qenë deputeti Gjekmarkaj ai i […]

Lexo më shumë