UEFA nis hetim për Kosovën dhe Malin e Zi

Një hetim ka nisur ndaj federatave të Kosovës dhe Malit të Zi nga Komisioni i Disiplinës në UEFA.

Ky vendim vjen pas trazirave në ndeshjen e fundit mes këtyre dy përfaqësueseve, ku dardanët fituan 2-0, duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim.

Hetimet kanë nisur për hedhje të sendeve në fushën e lojës, si dhe për trazirat e shkaktuara nga tifozët në këtë ndeshje.

Disiplina do ta shqyrtojë këtë ndeshje më 21 nëntor ku pritet të merret edhe vendimi, i cili së paku do të ketë një dënim me gjobë për dy federatat.

Federatat e Malit të Zi ka dërguar një raport në UEFA se rreth 100 tifozë të saj janë provokuar para se të nisnin incidentet.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet