×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U përjashtua nga skuadra bashkë me Lenjanin dhe 7 futbollistë të tjerë, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA!

Ish-futbollisti i Arsenalit dhe Barcelonës Aleks Song, i cili ishte shok skuadre te Sioni me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA.

Kamerunasi së bashku me tetë lojtarë të tjerë, duke përfshirë dhe futbollistin e Shqipërisë Lenjani u përjashtuan nga skuadra pasi nuk pranuan kërkesën e presidentit për të reduktuar pagat si pasojë e ndërprerjes së aktiviteteve sportive në Zvicër për shkak të koronavirusit.

“Po luanim një ndeshje miqësore në datën 20 mars dhe prisnim të takoheshim me presidentin tonë ditën e hënë ose të martën. Askush nuk kishte informacion. Morëm mesazh në ËhatsApp të martën ku thuhej se secili prej nesh duhej të firmoste një dokument për të pranuar uljen e pagave tona dhe se do të paguheshim 12 mijë euro në muaj. Ky dokument nuk kishte asnjë sqarim. Askush nuk e kupton se çfarë po ndodh”, rrëfen 32-vjeçari.

Ndërkohë, Song premtoi se do ta drejtonte çështjen në FIFA.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vendimi historik për Shqipërinë/ FSHF sjell në ‘Air Albania’ një finale të madhe europiane

Vendimi historik për Shqipërinë/ FSHF sjell në ‘Air Albania’ një finale të madhe europiane

Publikuar më 03.12.2020
Një vendim historik për Shqipërinë është marrë sot nga UEFA....

Një vendim historik për Shqipërinë është marrë sot nga UEFA. “Air Albania Stadium” do të mirëpres finalen e “Conference League” në vitin 2022. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s është mbledhur sot përmes video-konferencës dhe mori një vendim historik për Shqipërinë. Finalja e “UEFA Conference League”, turneut më të ri europian për klube që do të nisë […]

Lexo më shumë

Ndërron jetë në moshën 31-vjeçare futbollisti, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ndërron jetë në moshën 31-vjeçare futbollisti, vuante nga një sëmundje e rëndë

Publikuar më 02.12.2020
Ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, mbrojtësi maroken Moh...

Ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, mbrojtësi maroken Mohamad Abarhun. Ky lajm ka trishtuar mbarë botën e futbollit, ndërsa mësohet se ai vuante prej muajsh nga një sëmundje e rëndë. Që prej muajit shkurt futbollisti ishte diagnostikuar me kancer në stomak, sëmundje e cila i mori edhe jetën. Lajmin për ndarja e tij nga jeta […]

Lexo më shumë

Futbolli anglez pëson goditje të fortë nga Brexit, asnjë skuadër nuk mund të marri më shumë se tre lojtarë jashtë Anglisë

Futbolli anglez pëson goditje të fortë nga Brexit, asnjë skuadër nuk mund të marri më shumë se tre lojtarë jashtë Anglisë

Publikuar më 02.12.2020
Dominimi i klubeve të futbollit të Anglisë në Evropë mund të...

Dominimi i klubeve të futbollit të Anglisë në Evropë mund të rrezikohet si pasojë e politikës së imigracionit pas Brexit, me kufizime të reja që do të vendosen në numrin e lojtarëve jashtë që klubeve mund të nënshkruajnë. Rregullat e reja të imigracionit për futbollin anglez u përcaktuan të martën (1 dhjetor) në një marrëveshje […]

Lexo më shumë

 I infektuar që prej 27 nëntorit me koronavirus, Etrit Berisha shtrohet në spital

 I infektuar që prej 27 nëntorit me koronavirus, Etrit Berisha shtrohet në spital

Publikuar më 02.12.2020
Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është shtruar n...

Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është shtruar në spital si pasojë e COVID-19.  Lajmin e bënë të ditur mediat italiane. Sipas portieri i SPAL, Etrit Berisha, në orët e fundit “u pranua në departamentin e specializuar Covid-19 të spitalit Cona për të kryer teste klinike”. “Gardiani” kuqezi ka rezultuar pozitiv me koronavirusin që nga […]

Lexo më shumë

Prej ditësh i shtruar në Turqi si pasojë e COVID-19, trajneri Skënder Gega lë spitalin

Prej ditësh i shtruar në Turqi si pasojë e COVID-19, trajneri Skënder Gega lë spitalin

Publikuar më 02.12.2020
Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ka lënë spitalin në Turqi, ...

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ka lënë spitalin në Turqi, ku po kurohej prej ditësh nga COVID-19. Mësohet se Gega pritet që të mbërrijë ditën e sotme në aeroportin e Rinasit dhe mësohet se është në gjendje shumë të mirë shëndetësore. Mjeku shqiptar që e ndoqi me shumë përkushtim gjendjen e trajnerit ishte Gersi Alisha, […]

Lexo më shumë

Mjeku i Maradonës nën hetim për vdekjen e legjendës, i përlotur tregon orët e fundit të Diegos

Mjeku i Maradonës nën hetim për vdekjen e legjendës, i përlotur tregon orët e fundit të Diegos

Publikuar më 29.11.2020
Mjeku i Diego Maradonës, Leopoldo Luque, është nën hetim pas...

Mjeku i Diego Maradonës, Leopoldo Luque, është nën hetim pas vdekjes së legjendës së Argjentinës për neglizhencë të mundshme mjekësore, bëjnë me dije mediat. Raportet sugjerojnë që policia argjentinase urdhëroi një kontroll në shtëpinë dhe zyrën e Luque, pasi vdekja e legjendës së futbollit mund të jetë pasojë e një neglizhence mjekësore. Luque ishte në […]

Lexo më shumë

Po kurohet nga COVID-19/ Me maskë oksigjeni, trajneri i Kukësit shijon fitoren nga spitali në Turqi (Foto)

Po kurohet nga COVID-19/ Me maskë oksigjeni, trajneri i Kukësit shijon fitoren nga spitali në Turqi (Foto)

Publikuar më 29.11.2020
Këtë të diel Kukësi ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Valla...

Këtë të diel Kukësi ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Vallazniës. Duket se këtë fitore e ka ndjerë edhe trajneri i Kukësit, Skënder Gega, i cili ndodhet në Turqi për një kurim më te specializuar ndaj COVID-19. Në një foto të publikuar, Gega shfaqet me maskën e oksigjenit, ën dhomën e spitalit, duke parë ndeshjen […]

Lexo më shumë

Portieri i Kombëtares rezulton pozitiv Covid-19. Izolohet në shtëpinë e tij

Portieri i Kombëtares rezulton pozitiv Covid-19. Izolohet në shtëpinë e tij

Publikuar më 28.11.2020
Pasi shërohet Thomas Strakosha, sëmuret Etrit Berisha! Covid...

Pasi shërohet Thomas Strakosha, sëmuret Etrit Berisha! Covid-19 tani prek portierin tjetër kuqezi, ashtu sikurse njofton edhe klubi i tij, SPAL. “SPAL s.r.l. njofton se portieri Etrit Berisha, në izolim paraprak pas angazhimeve të fundit me kombëtaren shqiptare, doli pozitiv për Covid-19 pas tamponit molekulare të kryer dje. Lojtari nuk kishte asnjë kontakt me anëtarët […]

Lexo më shumë