×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U kap në Maqedoninë e Veriut, kamioni me 1.3 tonë kokainë kaloi në Shqipëri

Në Maqedoninë e Veriut është kapur sot një sasi rekord kokaine në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit,  pas një aksioni të gjerë policor.

Informacionet e para nxorën se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Bar (Mal i Zi) e duhej të përfundonte në Koper (Slloveni).

Por nga informacionet e fundit zbulohet se droga që qarkullonte në një kamion bananesh, ka hyrë dje në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit në Shkodër dhe ka dalë sot nga Qafë Thana. Të paktën kjo konfirmohet nga SPAK.

Burimet nga ky institucion thanë se ishte e planifikuar që kamioni të lejohej të kalonte, pasi ishte kërkesë e DEA-s amerikane dhe policisë italiane, të cilët kishin disa ditë që po hetonin.

Kamioni u kap në një magazinë frutash në Krushopek, ku u arrestuan dy shoferë dhe një magazinier, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur. Mësohet se kokaina ishte nisur nga Amerika Latine deri në Bar të Malit të Zi dhe kishte destinacion final Slloveninë.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos: Mbajtja e maskës e detyrueshme ose gjobë

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos: Mbajtja e maskës e detyrueshme ose gjobë

Publikuar më 08.07.2020
Mjekja Gjeorgjina Kuli, anëtare e Komitetit Teknik të Eksper...

Mjekja Gjeorgjina Kuli, anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për pandeminë thotë se është vendosur që maskat të bëhet të detyrueshme në ambientet ku ka shumë njerëz, biznese dhe ambientet e mbyllura, pritja në radha dhe se nëse kjo nuk respektohet do të vendosen gjoba. E ftuar në Report Tv, mjekja tha se ky vendim […]

Lexo më shumë

“Çmenduri familjare”- Mjekja psikiatre flet për tragjedinë në familjen Josifi. Tregon çfarë i shtyu nënë e bijë të vetëflijoheshin

“Çmenduri familjare”- Mjekja psikiatre flet për tragjedinë në familjen Josifi. Tregon çfarë i shtyu nënë e bijë të vetëflijoheshin

Publikuar më 08.07.2020
Mjekja psikiatre, Arjana Rreli, foli në emisionin “Real Stor...

Mjekja psikiatre, Arjana Rreli, foli në emisionin “Real Story”, në News24, për tragjedinë në Kombinat që ka tronditur mbarë opinionin publik, ku nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifi, u gjetën të vdekura brenda banesës së tyre, pasi ishin vetëflijuar ne emer te ringjalljes. Mjekja Rreli tha se në familjen Josifi diçka ka funksionuar keq, ndërsa […]

Lexo më shumë

Jelekë antiplumb dhe armë prej floriri…ja kush është shqiptari, kreu i bandës gjobvënëse ndaj bizneseve në Greqi (FOTO)

Jelekë antiplumb dhe armë prej floriri…ja kush është shqiptari, kreu i bandës gjobvënëse ndaj bizneseve në Greqi (FOTO)

Publikuar më 08.07.2020
Pistoleta prej ari, jelekë anti-plumbi dhe një T-shirt me st...

Pistoleta prej ari, jelekë anti-plumbi dhe një T-shirt me stil mafioz janë disa nga fotot e postuara në faqet e tyre personale në rrjetet sociale nga pjesëtarët e grupit të shantazhit, shkruajnë mediat greke. Udhëheqësi i dyshuar i organizatës kriminale fotografohej vazhdimisht me armë, duke dërguar kështu mesazhe për rivalët e tij. Krimineli u arrestua […]

Lexo më shumë

Lotaria amerikane/ Çfarë do të thotë për fituesit të shkojnë në SHBA në një periudhë pandemie

Lotaria amerikane/ Çfarë do të thotë për fituesit të shkojnë në SHBA në një periudhë pandemie

Publikuar më 08.07.2020
Bazuar në programin e Lotarisë së Vizave, dhjetëra mijëra im...

Bazuar në programin e Lotarisë së Vizave, dhjetëra mijëra imigrantë të mundshëm mbështeten në fatin e shortit për të fituar mundësinë për të jetuar dhe punuar në Shtetet e Bashkuara, pa sponsorizim nga një punëdhënës ose anëtar familjeje. Ky program është ndërprerë përkohësisht nga administrata e Presidentit Trump për shkak të pandemisë së koronavirusit. Por […]

Lexo më shumë

E fundit/ Nga 36 testime, 6 persona pozitiv me Covid-19 në Kukës

E fundit/ Nga 36 testime, 6 persona pozitiv me Covid-19 në Kukës

Publikuar më 08.07.2020
Ditën e sotme në Kukës janë bërë 36 testime për covid -19 nd...

Ditën e sotme në Kukës janë bërë 36 testime për covid -19 ndërsa kanë rezultuar pozitiv 6 persona. Ende nuk dihet historiku i infeksionit. Kujtojmë se në këtë qark, sipas të dhënave të publikuara paraditen e sotme nga ministria e Shëndetësisë janë 28 të prekur me Covid ndërsa numri tashmë shkon 34. Pasditen e sotme, […]

Lexo më shumë

“Ka gjashtë muaj që nuk ha”, e ëma tregon agjërimin e vajzës së saj që beson te “ringjallja” në trup të pavdekshëm

“Ka gjashtë muaj që nuk ha”, e ëma tregon agjërimin e vajzës së saj që beson te “ringjallja” në trup të pavdekshëm

Publikuar më 08.07.2020
Pas tragjedisë në zonën e Kombinatit ku u shokua i gjithë op...

Pas tragjedisë në zonën e Kombinatit ku u shokua i gjithë opinioni publik pasi nënë e bijë humbën jetën si pasojë e vetëflijimit me mosushqyerje për hir të “ringjalljes” , një tjetër rast i ngjashëm bëhet me dije se ndodhet në Tiranë. Duke kontaktuar me gazetaren e televizionit Top Chanel nëpërmjet rrjetit social Facebook, të […]

Lexo më shumë

5 raste me koronavirus në Elbasan, mes tyre mjeku pediatër dhe një infermier

5 raste me koronavirus në Elbasan, mes tyre mjeku pediatër dhe një infermier

Publikuar më 08.07.2020
5 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Elbasan, k...

5 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Elbasan, ku mes tyre ka edhe staf mjekësorë. Përkatësisht mësohet se mes 5 rasteve të infektuar me koronavurus janë edhe një mjek pediatër e një infermier. Këto nuk janë rastet e para me koronavirus mes stafit mjekësor, ku vetëm dy ditë më parë në pavijoni i […]

Lexo më shumë

Urdhri i Ministrisë së Shëndetësisë/ Shtetasit shqiptar që vijnë nga jashtë nuk do të vetëkarantinohen

Urdhri i Ministrisë së Shëndetësisë/ Shtetasit shqiptar që vijnë nga jashtë nuk do të vetëkarantinohen

Publikuar më 08.07.2020
Në datën 7 prill të këtij viti, Ministrija e Shëndetësisë, O...

Në datën 7 prill të këtij viti, Ministrija e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, firmosën urdhrin, në bazë të së cilës qytetarët shqiptar që do të vijnë nga jashtë vendit do të vetëkarantinoheshin për 14 ditë. Por sot ky vendim është shfuqizuar nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë dhe asaj të […]

Lexo më shumë