×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U arrestuan pasi bojkotuan punën, Prokuroria kërkon burg për dy kontrollorët ajror të Rinasit

Pasi Prokuroria firmosi urdhër ndalimin për tre nga kontrollorët, duke i lënë ata në qelinë e paraburgimit, bëhet me dije se organi i akuzës do të kërkoj masën e sigurisë “Arrest në burg” dhe “Arrest në shtëpi” për 3 të arrestuarit.

Deri në këto momente është mësuar se Prokuroria ka kërkuar masën “Arrest në shtëpi” për kontrolloren ajrore Flora Ndreca, ndërsa për dy kolegët e saj, Armando Fezga dhe Muhin Mezini, është kërkuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, deri në përfundim të hetimeve.

Seanca për dhënien e masës së sigurisë pritet të zhvillohet ditën e nesërme në orën 08:30. Për tre kontrollorët ajror të AlbControl rëndon akuza për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Nga hetimet e prokurorisë, rezulton se në bisedat e kryera nga tre të arrestuarit, rezulton se Muhin Mezini, me detyrë mbikëqyrës i kontrollorëve të trafikut ajror ka ushtruar ndikim mbi kontrollorët  për plotësimin e formularëve të paaftësisë në punë. Ndërkohë thuhet  se Mezini ka bashkëpunuar me Flora Ndrecën dhe Armando Fezgën, të tre të arrestuar, për plotësimin e formularëve të paaftësisë.

Policia shoqëroi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës rreth 28 kontrollorë dhe pas marrjes në pyetje 25 prej tyre u lanë të lirë, ndërsa për tre të sipërpërmendurit, prokuroria firmosi urdhër ndalimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ngjarje e rëndë në Prishtinë/ Dy burra përdhunojnë 17- vjeçarin për një javë rresht: Më veshën dhe më lyen si femër

Ngjarje e rëndë në Prishtinë/ Dy burra përdhunojnë 17- vjeçarin për një javë rresht: Më veshën dhe më lyen si femër

Publikuar më 05.05.2021
Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seks...

Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me një 17-vjeçar nga një fshat i Prishtinës, për rreth një javë, në një banesë në lagjen “Ulpiana” në kryeqytet. Siç pohon 17-vjeçari, para policëve hetues, gjatë atyre ditëve dy të dyshuarit i kanë gjetur klientë meshkuj për shërbime seksuale – që kushtonin nga […]

Lexo më shumë

“Ma kërkoi ajo!” Zbardhet dëshmia e policit që tentoi të abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, çfarë zbuluan kamerat pranë banesës

“Ma kërkoi ajo!” Zbardhet dëshmia e policit që tentoi të abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, çfarë zbuluan kamerat pranë banesës

Publikuar më 05.05.2021
Të tjera detaje të reja janë zbardhur lidhur me arrestimin e...

Të tjera detaje të reja janë zbardhur lidhur me arrestimin e efektivit të policisë në Lezhë, Kol Kola, pasi akuzohet se ka tentuar të abuzojë seksualisht me një të mitur. Gjithashtu është zbardhur dëshmia e efektivit 62-vjeçar, i cili e ka mohuar akuzën. Ai ka pranuar se e njeh 13-vjeçaren dhe ka treguar se si […]

Lexo më shumë

Mbeti i vrarë në atentatin ndaj prokurorit Ndoja, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim monetar

Mbeti i vrarë në atentatin ndaj prokurorit Ndoja, familja e Andi Malokut kërkon dëmshpërblim monetar

Publikuar më 05.05.2021
Familja e Andi Malokut, shoferit të prokurorit Arjan Ndoja, ...

Familja e Andi Malokut, shoferit të prokurorit Arjan Ndoja, i cili mbeti i vrarë gjatë atentatit të 1 nëntorit të 2019, kanë kërkuar në GJKKO dëmshpërblim pasuror ndaj dy të pandehurve, Redjan Rraja dhe Ariol Halilaj. Shuma e dëmshpërblimit do të caktohet gjatë gjykimit. Seanca e sotme në ngarkim të Rrajës dhe Halilajt u shty […]

Lexo më shumë

I vihet flaka makinës në Durrës, shoqërohen në polici dy persona

I vihet flaka makinës në Durrës, shoqërohen në polici dy persona

Publikuar më 05.05.2021
Një automjet është përfshirë në flakë mbrëmjen e djeshme në ...

Një automjet është përfshirë në flakë mbrëmjen e djeshme në Durrës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, në lagjen nr.17, ku është djegur pjesërisht mjeti tip “Ford”, në pronësi të shtetases S. C., 43 vjeçe. Uniformat blu kanë shoqëruar në Komisariat 2 shtetas të dyshuar për këtë ngjarje dhe janë sekuestruar pamjet filmike […]

Lexo më shumë

SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit Habilaj

SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit Habilaj

Publikuar më 04.05.2021
Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar 63 vite burg në total p...

Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar 63 vite burg në total për anëtarë të grupit kriminal të ashtuquajtur Habilaj. Ata akuzohen për trafik e kultivim narkotikësh në kuadër të grupit kriminal, ndërkohë që ndaj tyre ka dënim dhe nga gjykatat italiane. Konkretisht SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 vite burg, Nezar Seiti 15 vite burg, […]

Lexo më shumë

I dolën para me sqepar, zbulohet shuma e parave që iu grabit punonjësit të pikës valutore, ja dëshmia e tij

I dolën para me sqepar, zbulohet shuma e parave që iu grabit punonjësit të pikës valutore, ja dëshmia e tij

Publikuar më 04.05.2021
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja që ndodhi mën...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja që ndodhi mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku dy persona kanë dhunuar dhe më pas i kanë marrë paratë një 55-vjeçari që transportonte valutë. Burime bëjnë me dije se shuma e parave që është marrë kap shifrën e 30 milionë lekëve të vjetra, ndërkohë që është […]

Lexo më shumë

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, lihen në burg 4 kushërinjtë Paplekaj

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, lihen në burg 4 kushërinjtë Paplekaj

Publikuar më 04.05.2021
Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 60 d...

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë burg me afat 60 ditor për katër kushërinjtë  Paplekaj. Mirash Paplekaj, Gëzim Paplekaj, Donald Paplekaj dhe Jetmir Paplekaj u vunë në pranga pasi dhunuan 38-vjeçarin Ylli Kacoli, i cili shpërndau një rrjetet sociale një video ku një banor deklaronte socialsitët i kishin dhënë 20 mijë lekë të reja […]

Lexo më shumë

Goditi kunatin me sende të forta dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 39-vjeçari në Himarë

Goditi kunatin me sende të forta dhe i dëmtoi automjetin, arrestohet 39-vjeçari në Himarë

Publikuar më 03.05.2021
Një 39-vjeçar në Himarë është arrestuar pasi ka dhunuar kuna...

Një 39-vjeçar në Himarë është arrestuar pasi ka dhunuar kunatin e tij. Mësohet se qytetari me iniciale H. M., pas një konflikti për motive të dobëta goditi me sende të forta dhe grushte kunatin e tij, 42-vjeçarin me iniciale S. A., të cilit më pas i dëmtoi edhe xhamin e automjetit. Ai kallëzua nga kunati […]

Lexo më shumë