×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U arrestua si bashkëpunëtor për vrasjen e biznesmenit, 42-vjeçari ndihmoi të vëllain për të fshehur kufomën

Të tjera detaje zbardhen në lidhje me arrestimin e vëllait të Ferdinand Rrushit, autorit të dyshuar për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Ky i fundit u gjet i pajetë në një humnerë në Qafë Mollë të Dajtit. ‘BalkanWeb’ thekson se Pajtim Rrushi, akuzohet se ka bashkëpunuar me vëllain e tij për fshehjen e kufomës së 43-vjeçarit.

BW tha se grupi hetimor, pas këqyrjes së vendit ku u gjet viktima, krijuan dyshime se për shkak të terrenit të vështirë, dhe se autori ishte ndihmuar nga dikush. Mësohet se vëllai i autorit të dyshuar kishte refuzuar disa ditë që të dorëzonte makinën të autoritetet, e cila përdorur për krimin.

Pas hetimeve, shumë fakte implikonin 42-vjeçarin, i cili akuzohet për veprat penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës” dhe “Fshehje ose asgjësim i kufomës”, i dyshuar si bashkëpunëtor në ngjarje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Publikuar më 27.01.2022
Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qyteti...

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës. Një apartament është përfshirë nga flakët, e për pasojë ka humbur jetën 67-vjeçari E.R. 67-vjeçari ka humbur jetën për shkak të asfiksisë. Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i zjarrit është bërë ngrohësja. Zjarrëfikësja ndodhet në vendngjarje për të bërë shuarjen e […]

Lexo më shumë

Tentoi të vriste punonjësin e lavazhit ditën e ndërrimit të viteve, vihet në pranga pas një muaji vlonjati

Tentoi të vriste punonjësin e lavazhit ditën e ndërrimit të viteve, vihet në pranga pas një muaji vlonjati

Publikuar më 27.01.2022
Policia e Vlorës ka arrestuar shtetasin A.Sh, i cili në ditë...

Policia e Vlorës ka arrestuar shtetasin A.Sh, i cili në ditën e ndërrimit të viteve qëlloi me armë zjarri në drejtim të punonjësit të një lavazhi në zonën e Ujit të Ftohtë. Sherri mes të dyve nisi për shkak se punonjësi i lavazhit nuk pranoi që ti lante jashtë radhe makinën e A.SH. Ky i […]

Lexo më shumë

Policia italiane kap shqiptarin me 17 kg kokainë dhe 60 mijë euro

Policia italiane kap shqiptarin me 17 kg kokainë dhe 60 mijë euro

Publikuar më 26.01.2022
Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me 17 ...

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me 17 kilogramë kokainë. Efektivët e policisë ranë në gjurmët e shqiptarit pas hetimeve për gati një vit. Policia toskane monitoroi një sërë personash italiane dhe të huaj, përfshirë tregtarë ambulantë dhe klientë, të cilët kishin kontakte të shpeshta me subjekte jashtë rajonit për shitjen dhe […]

Lexo më shumë

Sherri me thika në Durrës, arrestohen 2 autorët që plagosën 23-vjeçarin (EMRAT)

Sherri me thika në Durrës, arrestohen 2 autorët që plagosën 23-vjeçarin (EMRAT)

Publikuar më 26.01.2022
Një konflikt i çastit mes një grupi të rinjsh ka lënë një pe...

Një konflikt i çastit mes një grupi të rinjsh ka lënë një person të plagosur në lagjen nr.17 të qytetit të Durrësit. 23-vjeçari Denis Spahiu u plagos me mjet prerës thikë nga Enea Hoxha, 20 vjeç dhe Aldor Kolmarkaj, 19 vjeç. Ngjarja e rëndë u regjistrua pranë stacionit të trenit të qytetit bregdetar rreth orës […]

Lexo më shumë

Vrasja e ish-efektivit Santiago Malko, dënohet me 25 vite burg Blendi Teta

Vrasja e ish-efektivit Santiago Malko, dënohet me 25 vite burg Blendi Teta

Publikuar më 26.01.2022
GJKKO ka dënuar me 25 vite burg Blendi Tetën për vrasjen e i...

GJKKO ka dënuar me 25 vite burg Blendi Tetën për vrasjen e ish-policit Santiago Malko në gusht 2019. Teta u gjet fajtor nga trupa gjykuese si pjesëmarrës në ekzekutimin e Malkos mbrëmjen e 28 gushtit në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë. Me vendimin e dhënë, trupa gjykuese ka pranuar si të arsyeshme provat e paraqitura […]

Lexo më shumë

Mediat ekuadoriane nxjerrin detaje të reja: 34 vjeçari shqiptar përfitonte 90 mijë dollarë në muaj nga trafiku i kokainës

Mediat ekuadoriane nxjerrin detaje të reja: 34 vjeçari shqiptar përfitonte 90 mijë dollarë në muaj nga trafiku i kokainës

Publikuar më 25.01.2022
Ergys Dashi, 34 vjeçari i cili u ekzekutua pak ditë më parë ...

Ergys Dashi, 34 vjeçari i cili u ekzekutua pak ditë më parë në Ekuador ishte pjesë e një bande të trafikut ndërkombëtar të drogës. Fitimet që Dashi nxirrte nga trafiku i kokainës shkonin nga 70.000 deri në 90.000 dollarë në muaj. Por përveç trafikut të kokainës, Dashi ishte përfshirë edhe në fushën e shfrytëzimit të […]

Lexo më shumë

U dënua sot përjetë/ Kush është Orges Bilbili, përplasja me armë me policin dhe si u neutralizua

U dënua sot përjetë/ Kush është Orges Bilbili, përplasja me armë me policin dhe si u neutralizua

Publikuar më 25.01.2022
I konsideruar si një nga më të fortët e Lushnjës Orges Bilbi...

I konsideruar si një nga më të fortët e Lushnjës Orges Bilbili është dënuar me burg përjetë nga Gjykata Kundër Krimit të Organizuar ditën e sotme. Megjithatë, merita më e madhe i takon efektivit të policisë i cili e vendosi në pranga në prillin e vitit 2020, kur vendi ishte izoluar nga pandemia e koronavirusit. […]

Lexo më shumë

Masakra e Lushnjës me dy të vrarë/ GJKKO dënon me burg përjetë Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Masakra e Lushnjës me dy të vrarë/ GJKKO dënon me burg përjetë Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Publikuar më 25.01.2022
Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënu...

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me burgim të përjetshëm Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin, autorët e masakrës së Lushnjës, ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha. Ngjarja në fjalë ndodh në vitin 2017. Në vendimin e GJKKO mësohet se është pushuar akuzën për vrasjen e Xhulio Shkurtit, nipit të […]

Lexo më shumë