×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U arrestua për korrupsion, GJKKO lë të lirë Florin Ahmetajn

Ka lënë qelinë e burgut edhe ish-shefi i Logjistikës së Burgut 313, Florin Ahmetaj. Ka qenë Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ajo që ka liruar nga qelia Ahmetajnn, i cili u arrestua disa muaj më parë për korrupsion.

Kujtojmë që më herët Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka lënë të lirë edhe ish-drejtorin e Burgut 313, Edurat Strugaj. Disa javë më parë, SPAK mbylli hetimet dërgoi dosjen në gjykatë.

Sipas SPAK-ut Eduard Strugaj në cilësinë e drejtorit ka bashkëpunuar me Florin Ahmetajn, me detyrë shef i Logjistikës në këtë IEVP, duke kërkuar dhe marrë para nga shtetasi I. Paço, si përfitim të parregullt një shumë prej 457.000 (katërqindë e pesëdhjet e shtatë) mijë lekë të reja me qëllim që ky i fundit të ushtronte aktivitetin tregtar të tregtimit të kafesë nëpërmjet makinetave të vendosura në IEVP – në.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“E zhveshi, e prekte dhe e puthte”/ Rrëfehet nëna e 15-vjeçares së abuzuar seksualisht nga mjeku në Kosovë

“E zhveshi, e prekte dhe e puthte”/ Rrëfehet nëna e 15-vjeçares së abuzuar seksualisht nga mjeku në Kosovë

Publikuar më 25.02.2021
Mjeku nga Malisheva, Ramadan Sopaj, po kërkohet nga Policia ...

Mjeku nga Malisheva, Ramadan Sopaj, po kërkohet nga Policia e Kosovës për veprat penale, keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeç dhe sulm seksual. Pasi policia kërkoi ndihmë nga qytetarët për arrestimin e tij, Oda e Mjekëve të Kosovës, njoftoi se Sopaj ka punuar si mjek familjar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Shpëtim […]

Lexo më shumë

Kukës/ Nuk paguanin taksa dhe siguracione, nisin hetimet për 10 pronarë biznesesh

Kukës/ Nuk paguanin taksa dhe siguracione, nisin hetimet për 10 pronarë biznesesh

Publikuar më 25.02.2021
10 pronarë biznesesh në Kukës janë vënë nën hetim nga polici...

10 pronarë biznesesh në Kukës janë vënë nën hetim nga policia pasi ushtronin aktivitetin e tyre pa u regjistruar në organet tatimore me punonjës të pa siguruar. Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Punësim i paligjshëm”. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës “Specialistët […]

Lexo më shumë

Ekzekutim i bosit të drogës, Artan Hoxha “zbërthen” mesazhin e autorëve

Ekzekutim i bosit të drogës, Artan Hoxha “zbërthen” mesazhin e autorëve

Publikuar më 25.02.2021
Ekzekutimi i bosit të drogës Behar Sofia mëngjesin e sotëm n...

Ekzekutimi i bosit të drogës Behar Sofia mëngjesin e sotëm në mes të Tiranës, në një zonë shumë të mbrojtur, për gazetarin Artan Hoxha është një mesazh i qartë i autorëve se “kudo që të jesh nuk je i paprekshëm”. Hoxha tha se Sofia i trembej një fakti të tillë prandaj kishte vendosur që të […]

Lexo më shumë

Vrasja e bosit të drogës, Artan Hoxha: Dritan Dajti, 400 mijë euro, kurthi dhe pengu

Vrasja e bosit të drogës, Artan Hoxha: Dritan Dajti, 400 mijë euro, kurthi dhe pengu

Publikuar më 25.02.2021
Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar mbrëmjen e sotme n...

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ në ABC përballë gazetares Jonida Shehu zbuloi detaje të tjera tronditëse në lidhje me ekzekutimin mafioz mëngjesin e sotëm në mes të Tiranës të bosit të drogës, Behar Sofia. Artan Hoxha u shpreh se viktima ishte personazhi kyç që mund të zbardhte masakrën […]

Lexo më shumë

Vrasja e Shkëlzen Kastratit/ RENEA kontrolle në Kurbin, arrestohet 1 person

Vrasja e Shkëlzen Kastratit/ RENEA kontrolle në Kurbin, arrestohet 1 person

Publikuar më 25.02.2021
RENEA dhe Forcat Operacionale kanë kryer sot kontrolle në zo...

RENEA dhe Forcat Operacionale kanë kryer sot kontrolle në zonën e Kurbinit. Abcneës.al mëson se nga kontrollet është gjetur një armë zjarri dhe është arrestuar poseduesi i saj. Në pranga ka rënë Cen Karriçi. Ai u kap brenda një lokali me armë zjarri pistoletë. Mësohet se kontrollet po bëhen kryesisht për të zbardhur më shumë […]

Lexo më shumë

Vrasja mafioze e Shkëlzen Kastratit/ RENEA zbarkon në Laç, çfarë u gjet në kompleksin“Arbëria”

Vrasja mafioze e Shkëlzen Kastratit/ RENEA zbarkon në Laç, çfarë u gjet në kompleksin“Arbëria”

Publikuar më 25.02.2021
RENEA ka zhvilluar kontrolle të imtësishme në kompleksin “Ar...

RENEA ka zhvilluar kontrolle të imtësishme në kompleksin “Arbëria” në qytetin e Laçit. Burime për “Balkanweb” bëjnë me dije se gjatë kontrollit, janë gjetur sende të paligjshme në këtë kompleks. Kontrolli ende nuk ka përfunduar, por është në proces. Këto kontrolle bëhen, kryesisht për të zbardhur më shumë për vrasjen e Shkëlzen Kastrati. Mësohet se […]

Lexo më shumë

I refuzuan azilin, Apeli rrëzon Ministrinë e Brendshme për Selami Simsek

I refuzuan azilin, Apeli rrëzon Ministrinë e Brendshme për Selami Simsek

Publikuar më 25.02.2021
Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar këtë të enjte ven...

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar këtë të enjte vendimin e Ministrisë së Brendshme për mosdhënien e azilit për shtetasin turk, Selami Simsek. Kjo i jep të drejtë shtetasit turk që të aplikojë sërish për azil në Shqipëri. Gjykata e Tiranës vendosi në fund të muajit janar dënimin me 12 muaj burg të Simsek për […]

Lexo më shumë

Aksident me pasojë vdekje në autostradën Tiranë-Durrës (Detaje)

Aksident me pasojë vdekje në autostradën Tiranë-Durrës (Detaje)

Publikuar më 25.02.2021
Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur rreth orës 14:55, t...

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur rreth orës 14:55, të kësaj të enjte në autostradën Durrës-Tiranë, tek mbikalimi i Fllakës. Uniformat blu njoftojnë se një mjet me drejtues shtetasin E. B., 52 vjeç, ka aksidentuar këmbësorin, një shtetas ende të pa identifikuar rreth 60 vjeç, i cili për pasojë ka ndërruar jetë. Drejtuesi i […]

Lexo më shumë