×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tronditëse! Qeni i shtëpisë i sulmon, binjakët 1 muajsh ndërrojnë jetë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një familje në Brazil, ku dy binjakë janë sulmuar nga qeni i familjes dhe si pasojë kanë humbur jetën.

Mediat e huaja shkruajnë se nëna e vogëlusheve, kishte shkuar tek shtëpia e një fqinji në momentin kur ndodhi ngjarja e rëndë.

Qeni i llojit labrador i ka sulmoi brutalisht binjakët. Kur nëna u kthye në shtëpi ishte tepër vonë, pasi qeni i kishte shkaktuar binjakëve plagë të mëdha në trup.

Edhe pse dy vogëlushët u transportuan me urgjencë në spital, fatkeqësisht nuk mundën të shpëtojnë.

“Çifti kishte nëntë vite që tentonte të kishte një fëmijë. Kjo ngjarje mendoj se shfaq një lloj xhelozie nga kafsha, nuk dal në konkluzion tjetër”, u shpreh një i afërm i familjes, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 persona humbën jetën dhe 196 të tjerë u infektuan nga koronavirusi në 24 orët e fundit

16 persona humbën jetën dhe 196 të tjerë u infektuan nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Publikuar më 06.08.2020
16 persona kanë humbur jetën dhe 196 të tjerë janë infektuar...

16 persona kanë humbur jetën dhe 196 të tjerë janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Mediat kosovare raportojnë numri total i të vdekurve si pasojë e pandemisë ka arritur në 300, ndërsa numri total i të infektuarve në 9 688. Në 24 orët e fundit janë shëruar 134 persona. Kjo […]

Lexo më shumë

E ngecur nën rrënoja, nxirret e gjallë pas 24 orësh vogëlushja në Liban (Video)

E ngecur nën rrënoja, nxirret e gjallë pas 24 orësh vogëlushja në Liban (Video)

Publikuar më 06.08.2020
Shpërthimi në Bjerut i pak ditëve më parë ka bërë që të shko...

Shpërthimi në Bjerut i pak ditëve më parë ka bërë që të shkojë në 135 numri i personave që humbën jetën dhe të paktën 5,000 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Shumë njerëz nuk kanë arritur ti mbijetojnë plagëve të marra dhe shumë të tjerë vazhdojnë të jenë nën rrënoja. Teksa mediet kanë raportuar situatën, […]

Lexo më shumë

Bomba nga Gjermania, një në çdo pesë pacientë me COVID-19 humb jetën

Bomba nga Gjermania, një në çdo pesë pacientë me COVID-19 humb jetën

Publikuar më 06.08.2020
Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spi...

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit kanë vdekur. Sidomos të rrezikuar janë pacientët që kanë nevojë për frymëmarrje artificiale. Nga analiza e të dhënave të 10,000 pacientëve të konfirmuar si të infektuar me Covid-19 që janë trajtuar në 920 […]

Lexo më shumë

Shpërthimi në Bejrut/ Prifti po mbante meshën, kisha shembet nga shpërthimi i fuqishëm  (VIDEO)

Shpërthimi në Bejrut/ Prifti po mbante meshën, kisha shembet nga shpërthimi i fuqishëm  (VIDEO)

Publikuar më 05.08.2020
Ndërkohë që një shpërthim tepër i fuqishëm ndodhi dje në Bej...

Ndërkohë që një shpërthim tepër i fuqishëm ndodhi dje në Bejrut ku u shkatërrua gjysma e qytetit dhe shkaktoi me qindra viktima e mijëra të plagosur, nëpër rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë momente të njerëzve të ndryshëm para shpërthimit masiv. Bëhet me dije se deri më tani sipas raportimeve nga mediat libaneze dhe botërore, janë […]

Lexo më shumë

Bill Gates i tronditi të gjithë me deklaratën e fundit: COVID-19 nuk është asgjë para krizës që po na afrohet!

Bill Gates i tronditi të gjithë me deklaratën e fundit: COVID-19 nuk është asgjë para krizës që po na afrohet!

Publikuar më 05.08.2020
Një nga personat më të pasur në mbarë globin, Bill Gates, ka...

Një nga personat më të pasur në mbarë globin, Bill Gates, ka reaguar së fundmi për situatën e rëndë që është krijuar nga koronavirusi, i cili ka infektuar pjesën më të madhe të botës dhe ka marrë më mijëra jetë njerëzish. Përmes një shkrimi, Bill Gates ka paralajmëruar se njerëzimi do të përballet me një […]

Lexo më shumë

Rikthehet virusi vdekjeprurës në Spanjë, rekord rastesh me COVID pas përfundimit të izolimit

Rikthehet virusi vdekjeprurës në Spanjë, rekord rastesh me COVID pas përfundimit të izolimit

Publikuar më 05.08.2020
Koronavirus nuk e ka ndërmend të largohet as një verë dhe kë...

Koronavirus nuk e ka ndërmend të largohet as një verë dhe këtë e ka treguar me rastet e shumta që ka regjistruar në Ballkan, por edhe në disa vende të Europës. Së fundmi edhe Spanja ka regjistruar 1,772 raste të reja me koronavirus, duke shënuar kështu rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve […]

Lexo më shumë

I mbijetoj shpërthimit në Beirut, gruaja rrëfen tmerrin: Burri ishte nën rrënoja, mbi kokë kishte një mur dhe i dilte shumë gjak

I mbijetoj shpërthimit në Beirut, gruaja rrëfen tmerrin: Burri ishte nën rrënoja, mbi kokë kishte një mur dhe i dilte shumë gjak

Publikuar më 05.08.2020
Një shpërthim i fuqishëm u regjistrua pasditen e djeshme në ...

Një shpërthim i fuqishëm u regjistrua pasditen e djeshme në kryeqytetin libanez, Beirut, ku deri më tani raportohet për 135 viktima mbi 5 mijë të plagosur dhe rreth 300,000 libanezë të mbetur të pastrehë. Një prej të mbijetuarave është edhe Chadia Elmeouchi-Noum, e cila ka rrëfyer tmerrin që kaloi pas shpërthimit  që ndodhi në portin […]

Lexo më shumë

Covid-19/ Dyfishohet numri i të infektuarve në Itali

Covid-19/ Dyfishohet numri i të infektuarve në Itali

Publikuar më 05.08.2020
Ka pësuar një dyfishim numri i rasteve të reja me koronaviru...

Ka pësuar një dyfishim numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit krahasuar me një ditë më parë. Emergjencat Civile raportojnë se pas 56 mijë tamponësh të kryer, 381 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19, krahasuar me 190 që ishin të martën. Gjithashtu raportohen dhe 10 humbje jete […]

Lexo më shumë