×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tjetër deputet shqiptar infektohet me koronavirus, shtrohet edhe në spital

Një tjetër deputet shqiptar është infektuar me koronavirus në Kosovë. Bëhet fjala për deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adrian Shala, i cili është edhe kryetar i degës së LDK-së në Suharekë.

Ndërsa mësohet se sot ai është shtruar në Spitalin e Prizrenit pas konfirmimit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës se është pozitiv në COVID-19.

“Të dashur qytetarë, ka disa ditë që kryetari jonë dhe deputeti juaj dr. Ardian Shala është vetizoluar dhe ishte në pritje të rezultateve nga IKSHPK-ja. Ndërsa sot është konfirmuar pozitiv me COVID-19 dhe është shtrirë në spitalin e Prizrenit në Kliniken Infektive. Gjendja e tij është stabile dhe e qëndrueshme”, ka njoftuar dega e LDK-së në Suharekë përmes Facebookut.

Aktualisht, edhe kryeministri Avdullah Hoti dhe zv.kryeministri Driton Selmanaj, që vijnë nga LDK-ja, janë në vetizolim, pasi para pak ditësh kanë rezultuar pozitivë. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka qenë po ashtu në mesin e të infektuarve, por është shëruar tashmë.

Deputetë të kësaj partie të infektuar me koronavirus janë Arben Gashi, Haxhi Avdyli, Visar Hoti e Kujtim Gashi. Shumica janë shëruar tashmë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 të vdekur dhe 186 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit nga koronavirusi në shtetin fqinj

7 të vdekur dhe 186 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit nga koronavirusi në shtetin fqinj

Publikuar më 17.09.2020
7 persona kanë ndërruar jetë dhe 186 të tjerë janë infektuar...

7 persona kanë ndërruar jetë dhe 186 të tjerë janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj bëri të ditur se nga 1 674 testime të kryera brenda 24 orëve të fundit, 186 kanë rezultuar pozitiv. Sipas deklaratës së bërë nga ky institucion, në […]

Lexo më shumë

Kërcënon shefja e BE-së: Turqia të ndalë veprimet, do mbrojmë të drejtat e Greqisë dhe Qipros

Kërcënon shefja e BE-së: Turqia të ndalë veprimet, do mbrojmë të drejtat e Greqisë dhe Qipros

Publikuar më 17.09.2020
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i dë...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i dërgoi një mesazh Turqisë në fjalimin e saj të parë mbi gjendjen e Unionit përpara seancës plenare të Parlamentit Evropian. Presidentja gjermane e BE foli për “veprime agresive” nga Turqia dhe i bëri thirrje Ankarasë të ndalojë veprimet e njëanshme dhe të dialogojë. Në të njëjtën […]

Lexo më shumë

Zyrtari serb ndalon Bosnje-Hercegovinën të njohë Kosovën si shtet të pavarur

Zyrtari serb ndalon Bosnje-Hercegovinën të njohë Kosovën si shtet të pavarur

Publikuar më 17.09.2020
Politikani serb Milorad Dodik ka votuar kundër njohjes së Ko...

Politikani serb Milorad Dodik ka votuar kundër njohjes së Kosovës si e pavarur, në mbledhjen e jashtëzakonshme të presidencës boshnjake. Dy anëtarët e tjerë të këtij institucioni, Zhelko Komshiç dhe Shefik Xhaferoviç, votuan pro. Ky vendim nuk është përfundimtar, pasi u ra dakord që të shkohet në raundin e dytë të votimit, në seancën e […]

Lexo më shumë

Denoncimet/ Në Serbi ka shumë punëtorë shqiptar të paligjshëm dhe të pambrojtur

Denoncimet/ Në Serbi ka shumë punëtorë shqiptar të paligjshëm dhe të pambrojtur

Publikuar më 17.09.2020
Inspektorët e punës gjetën punëtorë të paligjshëm nga Rumani...

Inspektorët e punës gjetën punëtorë të paligjshëm nga Rumania, Turqia, India, Italia, Shqipëria, Bosnja, Polonia, Kroacia dhe Moldavia midis nëntorit 2018 dhe gushtit 2020 në vendet e ndërtimit nëpër Serbi, njoftoi Sindikatave të Bashkuara në faqen e saj të internetit dje (16 shtator). Sindikata shpjegoi se shumica e punëtorëve të huaj të ndërtimit u punësuan […]

Lexo më shumë

Situata e COVID-19/ 3 persona të vdekur dhe 43 raste pozitive

Situata e COVID-19/ 3 persona të vdekur dhe 43 raste pozitive

Publikuar më 17.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 664 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 43 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Lexo më shumë

A do të ketë valë të re të COVID-19 në Kosovë? Zyrtari i lartë i OBSH: Ekziston rreziku, duhet të përgatitemi mirë!

A do të ketë valë të re të COVID-19 në Kosovë? Zyrtari i lartë i OBSH: Ekziston rreziku, duhet të përgatitemi mirë!

Publikuar më 16.09.2020
Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e le...

Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e lehtë e të infektuarve me koronavirus, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Muaji korrik e gusht ka qenë kulmi i të infektuarve ku shifrat ditore kanë qenë kryesisht treshifrore, kurse në ditët e fundit, numri i infektuarve me koronavirus nuk ka kaluar shifrën 76. Po ashtu, […]

Lexo më shumë

Dialogu Kosovë-Serbi/ Gjuriç: Asociacioni, tema e parë e bisedimeve të enjten

Dialogu Kosovë-Serbi/ Gjuriç: Asociacioni, tema e parë e bisedimeve të enjten

Publikuar më 16.09.2020
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gj...

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tha se në takimin e së enjtes në Bruksel me palën e Kosovës do të bisedohet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë. “Tema e parë në rendin e ditës nesër do të jetë Asociacioni i komunave me shumicë serbe. Së paku, […]

Lexo më shumë

Telefonata e fundit/ Erdogan për Merkel: Mosmarrëveshjet me Greqinë e zgjidhim nëse…

Telefonata e fundit/ Erdogan për Merkel: Mosmarrëveshjet me Greqinë e zgjidhim nëse…

Publikuar më 16.09.2020
Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Angel...

Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Angela Merkel, të mërkurën pasdite. Krerët e Gjermanisë dhe Turqisë diskutuan zhvillimet e fundit në Mesdheun Lindor dhe situatën në marrëdhëniet Greko-Turke. Sipas presidencës turke, Erdogan tha se nëse ekziston një qasje konstruktive dhe e barabartë ndaj çështjes së Mesdheut Lindor, atëherë mosmarrëveshjet mund të zgjidhen përmes […]

Lexo më shumë