×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tiranë/ Taksisti ‘nxehet’ me klientin piktor që i mësonte rrugët: Më goditi, më tha do të të thyej kockat

Stresi që sjell trafiku në Tiranë hap sherre dhe konflikte nga më të pabesueshmet. Deri tek konfrontimi mes një taksisti që duhet ta çonte sa më shpejt në destinacion një qytetar, me të cilin u grind pasi ky i fundit i jepte pa pushim sugjerime se nga të kalonte për të shmangur radhët e gjata.

Në një moment shoferi është nxehur dhe duke i rënë timonit i ka kujtuar klientit piktor se nuk ka asnjë shans që ai ti mësonte rrugën ndaj duhet t’i zbriste nga makina. Çështja nën hetim nga policia u hap nga denoncimi i E.B, i cili denoncoi për humbje kohe shërbimin e taksive që sipas tij nuk përmbushi detyrën për ta dërguar atje ku ai kishte punë.

“Jam paraqitur sot para jush për të bërë ankim ndaj shërbimit të taksive, pasi shoferi i tyre nuk më çoi në destinacion”, ka kallëzuar E.B.

Shtetasi në fjalë i thotë policisë se si e mori taksinë pranë kopshtit të Botanikës dhe se duhet të shkonte pranë Liceut Artistik.

“Ai mori drejtimin e gabuar dhe e kujtova që duhet të ndryshonte drejtim. Pastaj e morën në telefon dhe filloi të fliste në telefon. Sapo mbylli telefonin më tha zbrit nga taksia,”shtoi ai. Piktori i thotë policisë se në këtë agjenci taksish ishte klient prej 10 vitesh.

“I mora në telefon për t’iu treguar, por ky person më goditi. Më tha do të thyej kockat. Ai ishte i dehur dhe mbante erë alkool. Më dëmtoi pikturën dhe telefonin dhe ky person duhet të mbajë përgjegjësi për veprimet e kryera gjatë ushtrimit të detyrës”, këmbëngul në polici piktori.

Policia i tha Gazetasi.al se kërkoi paraqitjen në komisariat të taksistit me inicialet I.K. Ai tregon një version krejt tjetër duke fajësuar klientin që sipas tij ishte fyes, acarues dhe tekanjoz.

“Personi në fjalë ishte rreth 35 vjeç. Sapo mbërrita në vendin ku më tha në telefon agjencia, filloi të më kërkojë llogari se përse isha vonuar. U mundova ta sqaroj por ai vetëm bërtiste dhe nuk e zgjata më shumë diskutimin me të” shpjegoi i akuzuari.

Taksisti që ja vë fajin nervave të klientit dhe trafikut të rënduar shton në vazhdim,– “më kërkoi ta çoja pranë Liceut Artistik. Rrugës më kërkoi të nxitoja, të kaloja në korsi tjetër, të prisja krahun. Por unë në zbatim të rregullave të qarkullimit vijoja në korsinë time, ky person që për mendimin tim ishte agresiv hapi derën dhe zbriti nga makina pasi po bëja lëvizje të ngadaltë nga trafiku. Frenova nxitimthi dhe dola nga makina. E pyeta ç’po bën?, por ai fliste në telefon dhe ndërkohë nisi të më shajë,”-shpjegoi ai.

Taksisti këmbëngul se e paralajmëroi klientin ose të hipte në taksi, ose ti paguante paratë për rrugën që kishin bërë.

“I thashë të shkonte ku të donte, por duhet të më paguante, por ai përgjigjej,-“ nuk t’i jap”. Në këtë moment këtij personi i ra një zarf që e kishte future nën sqetull, vrapova dhe e mora dhe për gjithçka ndodhi njoftova në telefon kompaninë”- mbyll qëndrimin e tij i denoncuari.

Sipas policisë nga verifikimet e mëpasshme pranë kompanisë së taksive, rezulton se shoferi ka paguar nga xhepi 2500 lekë, të shërbimit të kësaj dite kur ngeci në trafik dhe klienti nuk e pagoi. Policia shton për Gazetasi.al se nisur nga ky kallëzim vërehet se nuk ka vepër penale, por ndërkohë i kanë propozuar klientit artist se nëse ai ka pretendime për shkaktim të dëmit nga humbja e kohës, mund ti drejtohet gjykatës civile.

“Pavarësisht këtij propozimi që i paraqitëm 35 vjeçarit , që nga ana e tij e nisi konfliktin pasi i propozoi shoferit ndryshim korsie. Ne do t’i referojmë këto materiale në prokurori dhe është prokuroria që vendos se si do të veprojë më tej”, tha një nga agjentët që pyeti palët e kreu veprime paraprake duke shënuar në fund të çështjes “për vlerësim”. Fax Web.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dhunuan punonjësin e policisë gjatë ndeshjes Tirana-Kastrioti, arrestohet Presidenti dhe Drejtori teknik i klubit të Superiores

Dhunuan punonjësin e policisë gjatë ndeshjes Tirana-Kastrioti, arrestohet Presidenti dhe Drejtori teknik i klubit të Superiores

Publikuar më 09.05.2021
Policia ka informuar mëngjesin e sotëm se ka vënë në pranga ...

Policia ka informuar mëngjesin e sotëm se ka vënë në pranga shtetasin Alban Vogli, President i klubit të Kastriotit dhe shtetasin Gazment Vogli, Drejtor Teknik të tij. Arrestimi i tyre erdhi pas trazirave që ndodhën ditën e djeshme në “Selman Stërmasi”, gjatë ndeshjes Tirana-Kastrioti. Sipas Policisë gjatë zhvillimit të ndeshjes, këta të dy anë hyrë […]

Lexo më shumë

E rëndë në Durrës/ Gjendet i mbytur nga peshkatarët një 56-vjeçar

E rëndë në Durrës/ Gjendet i mbytur nga peshkatarët një 56-vjeçar

Publikuar më 09.05.2021
Një 56-vjeçar është gjetur i mbytur në Porto Romano. Sipas i...

Një 56-vjeçar është gjetur i mbytur në Porto Romano. Sipas informacioneve paraprake nga Durrësi, sot rreth orës 7:35 është gjetur i mbytur në det nga peshkatarët shtetasi B. B.,  rreth 56 vjeç. Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune. Durrës/Informacion paraprak Më datë 09.05.2021, në orën 07:35, në Porto Romano, është gjetur i mbytur […]

Lexo më shumë

Vdekja në Durrës e 3 anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani, procedohen penalisht 2 mjekë

Vdekja në Durrës e 3 anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani, procedohen penalisht 2 mjekë

Publikuar më 09.05.2021
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në familjen Haliti nga Gjila...

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në familjen Haliti nga Gjilani, ku tre anëtarët e së cilës (nëna dhe djali me bashkëshorten) kanë ndërruar jetë në Manzë, Durrës. Dyshohet se shtetasit nga Gjilani kanë mbledhur kërpudha dhe pasi i kanë konsumuar në banesën e tyre në Gjirin e Lalëzit janë helmuar. Pas kësaj ngjarjeje të […]

Lexo më shumë

E rëndë në Lezhë/ Gjendet në rrugë një person i pajetë

E rëndë në Lezhë/ Gjendet në rrugë një person i pajetë

Publikuar më 09.05.2021
Një person është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në Lezhë....

Një person është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në Lezhë. Paraprakisht bëhet me dije se, sot rreth orës 06:30, në vendin e quajtur “Tregu i Milotit”  është gjetur në rrugë, pa shenja jetë një shtetas ende i paidentifikuar. Sipas uniformave blu, nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera Lezhë/ […]

Lexo më shumë

U pa përtej Adriatikut, të gjithë me sytë nga qielli, shikoni ku ndodhet tani raketa kineze

U pa përtej Adriatikut, të gjithë me sytë nga qielli, shikoni ku ndodhet tani raketa kineze

Publikuar më 08.05.2021
Bota është në ankth dhe me sytë nga qielli ku do të bjerë ra...

Bota është në ankth dhe me sytë nga qielli ku do të bjerë raketa kineze. Në linkun e mëposhtëm ju mund të shikoni në kohë reale lëvizjen e raketës kineze se në cilin cep të hapësirës ndodhet. Ushtria amerikane parashikoi se raketa kineze do të bjerë në Turkmenistan në Azinë Qendrore. Dje një teleskop në […]

Lexo më shumë

Grushte dhe shkulje flokësh, rrihen keq adoleshentet në Tiranë (VIDEO)

Grushte dhe shkulje flokësh, rrihen keq adoleshentet në Tiranë (VIDEO)

Publikuar më 08.05.2021
Dy vajza adoleshente janë zënë me njëra-tjetrën në mes të rr...

Dy vajza adoleshente janë zënë me njëra-tjetrën në mes të rrugës në afërsi të shkollës 9-vjeçare Musine Kokalari në Tiranë. Siç shihet nga videoja e siguruar nga “JOQ”, vajzat qëllojnë njëra-tjetrën me grushte dhe kapen nga flokët. Ndërkohë nuk dihet shkaku i këtij sherri mes vajzave.

Lexo më shumë

A do pranojë post nga Rama në qeveri? Halim Kosova jep përgjigjen e qartë: Nuk luftoj për këtë gjë, por shëndetësia s’njeh parti!

A do pranojë post nga Rama në qeveri? Halim Kosova jep përgjigjen e qartë: Nuk luftoj për këtë gjë, por shëndetësia s’njeh parti!

Publikuar më 08.05.2021
Ish-deputeti demokrat, mjeku Halim Kosova, tregoi në emision...

Ish-deputeti demokrat, mjeku Halim Kosova, tregoi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, nëse do të pranonte një post nga kryeministri Edi Rama. Kosova tha se sistemi shëndetësor nuk njeh parti, por do konsensus të përgjithshëm politik, që të ndërtohet afatgjatë. Mes të tjerash, mjeku e tha qartë se nuk lufton për […]

Lexo më shumë

Shkoi për pushime tek e bija, por burri humb jetën sapo hyn në det

Shkoi për pushime tek e bija, por burri humb jetën sapo hyn në det

Publikuar më 08.05.2021
Një i moshuar ka gjetur vdekjen në Shëngjin të Lezhës. Mësoh...

Një i moshuar ka gjetur vdekjen në Shëngjin të Lezhës. Mësohet se 71-vjeçari kishte ardhur për pushime tek e bija në Lezhë dhe sot kishte shkuar të lahej në det. Dyshimet janë se i moshuari ka pësuar arrest kardiak. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të […]

Lexo më shumë