×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Të gjithë pushtetin fuksave

Arben Rrozhani

Ndërsa Edi Rama edhe kërkonte falje për rrjedhjen e pagave të mbi 630 mijë personave; akuzonte si këto 8 vite se “fajin e ka Saliu”; spiropalizohej dhe justifikohej se këto ndodhin edhe në SHBA, Kanada dhe bëhen edhe filma; se dikush nga brenda i nxorri të dhënat jashtë, nëpër celularë doli lista me pagat e prillit 2021, me 60 mijë rrogëtarë më shumë. Me këto ritme dhe me këtë mosreagim qeveritar dhe institucional, deri në fund të vitit nuk është çudi që të dalin edhe rrogat e mbi 2 milionë emigrantëve.

Rrjedhja e databazës me rrogat nuk është çudi dhe as e papritur. Rama tha se ajo ka muaj që qarkullon në “Tik Tok” dhe po përdoret tani me qëllime të caktuara, duke aluduar për puç ndaj qeverisë së tij. Asgjë nuk është e rastësishme. Është pjesë e qeverisjes së fuksave, patronazhistëve që u zbuluan përpara zgjedhjeve të 25 prillit, me vrerin dhe qorrllëkun e tyre militant ndaj partisë në pushtet. Rama i mbrojti para dhe pas fitores, nuk kërkoi dhe as ka ndërmend të kërkojë falje për rrjedhjen e të dhënave personale të mbi 900 mijë qytetarëve.

Ai u krenua me patronazhistët dhe tha se ata po sakrifikonin nga koha e tyre e lirë për të bërë fushatë shpirtërore me elektoratin. E kanë mashtruar dhe i janë verbuar sytë për atë pjesë që në shumicë përfaqëson llumin e shoqërisë. Si patronazhisti im, një sekser gjyqesh, përzënë nga vëllezërit si kumarxhi, që për shërbimet e ndyra duke shpërndarë të dhëna të rreme, ka përfituar padrejtësisht nga pushteti i fuksave. Dhe si ai janë mijëra të tjerë që rëndom kanë qëlluar fqinjë, ose kolegë në punë. Edi Rama u dha zemër këtyre delenxhinjve duke i mbrojtur publikisht si kontributorë të fitores së mandatit të tretë dhe që deklaron se do t’i përdorë edhe për të katërtin.

Ndaj dhe do të kemi rrjedhje të reja të të dhënave personale, aq sa ka mbetur pa dalë edhe rregjistri i lidhjeve jashtëmartesore. Për këtë nuk mund të fajësohet aspak as dixhitalizimi, as e-govenrment, as E-Albania, e cila ka lehtësuar përdorimin e qindra shërbimeve për individët dhe bizneset.

Problemi është se në duart e kujt kanë rënë dhe si përdoren të dhënat personale, në mungesë të qeverisë, Komisionerit për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe veçanërisht kur në krye të gjithçkaje është një kryefuks.

P.S. Sapo më erdhi databaza me rrogat e janarit 2021 dhe më premtuan se do të më sjellin të tjera, më të freskëta. Po publikoj vetëm pagat e ministrave të “Rama 2” dhe kryebashkiakut Veliaj, edhe ky b***thë e br***kë me patronazhistët.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gif

Era i çoi kamardaret larg bregut të Shëngjinit, shpëtohen 3 të mitur dhe 45-vjeçari

Era i çoi kamardaret larg bregut të Shëngjinit, shpëtohen 3 të mitur dhe 45-vjeçari

Publikuar më 10.08.2022
Policia Kufitare Shëngjin tha se u erdhi në ndihmë 4 pushues...

Policia Kufitare Shëngjin tha se u erdhi në ndihmë 4 pushuesve ( 3 prej tyre të mitur) që rrezikuan të mbyteshin në det, pasi ishin larguar me komardare rreth 1 milje larg bregut dhe nuk po ktheheshin dot në breg. Sipas njoftimit, gjatë patrullimit të zonës së plazhit, me qëllim garantimin e një sezoni turistik […]

Lexo më shumë

Pas kontrollit të vilës nga FBI, ish-presidenti Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New York-ut

Pas kontrollit të vilës nga FBI, ish-presidenti Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New York-ut

Publikuar më 10.08.2022
Ish-Presidenti Donald Trump pritet të merret në pyetje nga P...

Ish-Presidenti Donald Trump pritet të merret në pyetje nga Prokurorja e Përgjithshme e New Yorkut, Letitia James të mërkurën, raporton CNN.  Veprimet e fundit të FBI-së me kontrollin e një prej vilave të ish-presidentit, duket se i kanë dhënë një  pikë kthese vendimtare një hetimi civil të nisur mbi praktikat e tij të biznesit. Është e […]

Lexo më shumë

Rama takohet me Erdoganin në Turqi: Biseduam për energjinë dhe ushqimin

Rama takohet me Erdoganin në Turqi: Biseduam për energjinë dhe ushqimin

Publikuar më 10.08.2022
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur pas takimit që ...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur pas takimit që e kishte në Ankara me presidentin e Turqisë Recep Taip Erdogan, me ftesën e këtij të fundit. Në atë takim është diskutuar për krizën energjetike dhe sigurimin e lëndëve të ushqimeve bazë. “Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Endogam dhe projekte konkrete për përballimin e […]

Lexo më shumë

Shqipëria i lufton zjarret me pajisje 50-vjeçare

Shqipëria i lufton zjarret me pajisje 50-vjeçare

Publikuar më 10.08.2022
Zjarret vazhdojnë të përpijnë qindra hektarë pyje në Shqipër...

Zjarret vazhdojnë të përpijnë qindra hektarë pyje në Shqipëri, duke rrezikuar edhe zonat e banuara dhe tokat bujqësore. Rritja e temperaturave në muajin gusht po shoqërohet edhe me shtimin e vatrave të zjarrit në sipërfaqet pyjore dhe ato me shkurre të Shqipërisë. Njëzet e tetë vatra zjarri janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit, prej […]

Lexo më shumë

Ka 10 vite që nuk mbaron, kredi tjetër 49 mln dollarë për rrugën e ‘florinjtë’ Qukës-Qafë Plloçë

Ka 10 vite që nuk mbaron, kredi tjetër 49 mln dollarë për rrugën e ‘florinjtë’ Qukës-Qafë Plloçë

Publikuar më 10.08.2022
Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare ...

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë të rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Kredi do të jetë 49 mln dollarë, ndërsa më herët janë dhënë edhe 25 milionë dollarë. Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha se kredia ishte me kushte të favorshme, duke pasur paraysh që bota […]

Lexo më shumë

Lulzim Peci, thirrje Albin Kurtit: Lejimi i shamive në shkolla godet në themel karakterin sekular të vendit tonë

Lulzim Peci, thirrje Albin Kurtit: Lejimi i shamive në shkolla godet në themel karakterin sekular të vendit tonë

Publikuar më 10.08.2022
Lulzim Peci, drejtor ekzekutiv i Institutit “KIPRED”, ka thë...

Lulzim Peci, drejtor ekzekutiv i Institutit “KIPRED”, ka thënë se fushata e nisur së fundmi që në shkolla të lejohet bartja e shamisë islame, ka për qëllim që të fusë islamin politik përmes institucioneve shtetërore. Peci, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se shpreson se Qeveria e Kosoves nuk do të bëjë një gabim madhor […]

Lexo më shumë

Rruga Kombinat-Plepa, e harruar nga qeveritë prej 20 vitesh

Rruga Kombinat-Plepa, e harruar nga qeveritë prej 20 vitesh

Publikuar më 10.08.2022
Kjo është rruga e vjetër Tiranë –Plepa, e njohur si Rruga e ...

Kjo është rruga e vjetër Tiranë –Plepa, e njohur si Rruga e Ndroqit. E gjatë rreth 28 kilometra dhe në një kohë normale, të merr më shumë se 50 minuta udhëtim. Koha shtohet në ditët e dimrit kryesisht, kur shirat përkeqësojnë situatën. Kanë kaluar më shumë se rreth 20 vjet, dhe në këtë aks, ndër […]

Lexo më shumë

U sugjeroi myslimanëve taliatele me mish derri për iftar, moderatorja anulon ribotimin e librit me receta gatimi: U shtrenjtua printimi, çmimi dyfishohet

U sugjeroi myslimanëve taliatele me mish derri për iftar, moderatorja anulon ribotimin e librit me receta gatimi: U shtrenjtua printimi, çmimi dyfishohet

Publikuar më 10.08.2022
Moderatorja Arbana Osmani, që bën edhe libra me receta gatim...

Moderatorja Arbana Osmani, që bën edhe libra me receta gatimi, njoftoi fansat se nuk do ta ribotojë librin, sepse janë rritur çmimet e printimit. Përmes një postimi në Instagram, Arbana ka njoftuar se ka vendosur mos ta ribotojë për shkak se është rritur çmimi i lëndës së parë dhe rrjedhimisht dhe çmimi i librit dyfishohet. […]

Lexo më shumë