×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Surpriza, si do ta zbatojë këtë vit distancimin social Markata e lodrave në QTU

Edhe këtë qershor, me rastin e ditës ndërkombëtare të fëmijëve, QTU rikthen Markaten e Lodrave, gjatë të gjithë muajit! Nën motonFëmijët për fëmijët”, do të jenë vetë vogëlushët ata që do të shesin dhe do të blejnë lodrat me njëri-tjetrin!

Si çdo vit, qëllimi i këtij aktiviteti është argëtimi i fëmijëve dhe zgjimi i shpirtit të  sipërmarrjes që në moshë të re. Duke marrë në konsidetatë ndodhitë e fundit nëpër botë, QTU ka vendosur që për arsye sigurie, këtë vit të zhvillojë aktivitetin e Markatës së Lodrave online.

Kjo do të thotë se çdo fëmijë do  të ketë mundësinë të regjistrohet nëpërmjet formularit që do të gjejë në www.qtu.al  dhe më pas do të kontaktohet nga stafi i QTU për të marrë udhëzimet mbi pjesëmarrjen në faqen e shitjeve oline me lodrat e tyre.

Pjesë e kësaj nisme mund të bëhen të gjithë fëmijët deri në 15 vjeç, të shoqëruar nga të rritur që janë përfaqësues ligjorë, ndërkohë që pjesëmarrja është falas.

Secilit fëmijë do ti dedikohet një hapësirë shitjeje në webin e QTU, ku do të ketë mundësinë të ekspozojë të gjithë lodrat që dëshiron. QTU do të kujdeset për të fotografuar lodrat e aplikantëve si dhe për të përcjellë mesazhet që fëmijët dëshirojnë të japin te bashkëmoshatarët e tjerë nëpërmjet qtu.al.

Duke qenë se shitja do të ofrohet kundrejt çmimeve simbolike, “Markata e Lodrave” është një mundësi shumë e mirë edhe për ata fëmijë që duan të blejnë lodra në gjendje shumë të mirë me çmime tepër të favorshme.

Për më shumë informacion, mund të drejtoheni në website-n  www.qtu.al dhe në mediat sociale në Facebook: QTU dhe instagram: qtu_qendratregtareunivers.

Qendra Tregtare Univers fton të gjithë fëmijët të aplikojnë në qtu.al, duke filluar nga data 1 qershor. QTU është pjesë e Grupit Balfin, Grup që ka një shtrirje rajonale dhe më gjerë në Evropën Qendrore, i pranishëm konkretisht në 7 shtete të ndryshme.

/Shkrim Promocional/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pas Tiranës, edhe East Gate në Shkup drejt realizimit pas huasë së rëndësishme

Pas Tiranës, edhe East Gate në Shkup drejt realizimit pas huasë së rëndësishme

Publikuar më 30.07.2020
Pavarësisht vështirësive të krizës globale të diktuar nga Co...

Pavarësisht vështirësive të krizës globale të diktuar nga Covid-19, besimi i bankave lokale dhe rajonale ndaj Grupit Balfin mbetet i palëkundur. Në një konferencë për shtyp u mbajt sot në qendrën tregtare East Gate Mall në Shkup, ku u nënshkrua një marrëveshje ndërmjet Skopje East Gate (SEG) dhe një grupi bankash për një hua për […]

Lexo më shumë

Projekti “Green Coast”, nxitës i punësimit dhe promovimit të vlerave të Palasës

Projekti “Green Coast”, nxitës i punësimit dhe promovimit të vlerave të Palasës

Publikuar më 23.07.2020
Turizmi është transformuar në një prej industrive kryesore p...

Turizmi është transformuar në një prej industrive kryesore përsa i përket ndikimit në ekonominë kombëtare të Shqipërisë dhe akoma më shumë për ekonomitë e vogla lokale. Krahas vëmendjes së institucioneve qeverisëse, qendrore apo vendore, ndikim të madh ka pas edhe investimi nga ana e shoqërive private. Mbështetja e zhvillimit të turizmit në një perspektivë strategjike […]

Lexo më shumë

Merr fund jeta e vështirë për familjen Lazo në Sarandë, Samir Mane merr përsipër rikonstruksionin e banesës

Merr fund jeta e vështirë për familjen Lazo në Sarandë, Samir Mane merr përsipër rikonstruksionin e banesës

Publikuar më 25.06.2020
Grupi Balfin, me iniciativën e Presidentit Samir Mane, pasi ...

Grupi Balfin, me iniciativën e Presidentit Samir Mane, pasi u njoh për me rastin e familjes Lazo, ka vendosur t’i përgjigjet thirrjes së tyre për ndihmë. Shumë shpejt do të fillojnë punimet për rikonstruksionin e shtëpisë së kësaj familje në Sarandë. Një rast i përcjellë nga programi i gazetarisë investigative ”Fiks Fare” në televizionin Top […]

Lexo më shumë

Eco Market vjen tek ti! Qëndro në shtëpi, porosit online shportën ushqimore

Eco Market vjen tek ti! Qëndro në shtëpi, porosit online shportën ushqimore

Publikuar më 05.04.2020
Rrjeti i marketeve Eco Market në kuadër të situatës së kriju...

Rrjeti i marketeve Eco Market në kuadër të situatës së krijuar prej COVID-19, ka ndërtuar një platformë të porosisë online  (http://bli.ecomarket.al/) për të gjithë gamën e produkteve të saj me të njëjtat çmime si në dyqanet fizike të saj. Eco Market i gjendet pranë qytetarëve në të gjithë Shqipërinë përmes bashkëpunimit me shërbimin postar Albanian […]

Lexo më shumë

Ja 10 fatlumët e shorteut të Spar që do ta nisin vitin me një Fiat Panda

Ja 10 fatlumët e shorteut të Spar që do ta nisin vitin me një Fiat Panda

Publikuar më 20.01.2020
Tetori i vitit 2019 shënoi 3 vjetorin e Spar Albania në Shqi...

Tetori i vitit 2019 shënoi 3 vjetorin e Spar Albania në Shqipëri. Me rastin e festimeve, Spar nisi fushata intensive me oferta e me surpriza fantastike për të shpërblyer klientët e tij në mbarë vendin. Një prej këtyre surprizave ishte dhe fushata “Ktheji blerjet në fitore”, e cila ju ofronte mundësinë të gjithë klientëve të […]

Lexo më shumë

Kthehet në traditë mbështetja e studentëve ekselentë të turizmit

Kthehet në traditë mbështetja e studentëve ekselentë të turizmit

Publikuar më 28.12.2019
Industria e turizmit luan një rol jetik në ekonominë globale...

Industria e turizmit luan një rol jetik në ekonominë globale dhe në gjithë komunitetin përkatës. Teksa në vitin 2018 kjo industri gjeneroi 10.4% të Prodhimit të Brendshem Bruto në rang global duke rritur ndjeshëm treguesit e punësimit, viti 2019 pritet të mbyllet me shifra akoma më optimiste. Në Shqipëri duke iu referuar të dhënave zyrtare […]

Lexo më shumë

27.3 milionë USD për 2019 nga AlbChrome në Bulqizë, hapet pusi nr 9, investimi më i madh në sektorin minerar

27.3 milionë USD për 2019 nga AlbChrome në Bulqizë, hapet pusi nr 9, investimi më i madh në sektorin minerar

Publikuar më 26.12.2019
Me investime që kapin vlerën 27.3 milionë USD, AlbChrome, ka...

Me investime që kapin vlerën 27.3 milionë USD, AlbChrome, ka shënuar një rekord investimesh për vitin 2019 në minierën e Bulqizës, që administrohet nga kompania. Së fundmi ka nisur funksionimin “Kali i Betejës” i një vargu të tërë investimesh, Pusi numër 9, investimi më i madh në sektorin minerar në Shqipëri gjatë 30 viteve të […]

Lexo më shumë

“Sigal Uniqa Group Austria” kontribuon me 60 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti

“Sigal Uniqa Group Austria” kontribuon me 60 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti

Publikuar më 27.11.2019
SIGAL UNIQA Group AUSTRIA në Shqipëri, pjesë e Grupit të Sig...

SIGAL UNIQA Group AUSTRIA në Shqipëri, pjesë e Grupit të Sigurimeve UNIQA, një prej grupeve financiare në Evropë, është duke përjetuar dhe ndjekur nga afër çdo sekondë për t’iu gjendur sa më pranë të gjithë klientëve të saj të siguruar, në gatishmëri totale 24/7, në terren dhe në përmbushje të plotë të të gjitha detyrimeve […]

Lexo më shumë