×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Suel Çela u shpall i pafajshëm, reagon PD: Ata që blejnë vota për Edi Ramën janë të paprekshëm!

Pasi Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli të pafajshëm Suel Çelën, i akuzuar si njëri nga protagonistët e 18 shtatorit 2017 në qytetin e Elbasanit, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike.

Përmes një deklarate, Partia Demokratike, shprehet se shpallja i pafajshëm i Çelës është bërë oër faktin se ai është një “shërbëtor” i pushtetit të Edi Ramës.

“Ata që blejnë vota për karrigen e Edi Ramës janë të paprekshëm! Kur kriminelët vjedhin zgjedhjet për Edi Ramën, kur bëjnë drogë me lejen e pushtetit të Edi Ramës, kur godasin policinë dhe e çnderojnë atë me mbrojtjen e Edi Ramës, drejtësia është e pafuqishme të bëjë drejtësi”-shkruhet ndër të tjera në deklaratën e PD.

Deklarata e Partisë Demokratike:

Mesazhi që iu dha sot shqiptarëve është se kriminelët e pushtetit, ata që blejnë vota për karrigen e Edi Ramës janë të paprekshëm! Kur kriminelët vjedhin zgjedhjet për Edi Ramën, kur bëjnë drogë me lejen e pushtetit të Edi Ramës, kur godasin policinë dhe e çnderojnë atë me mbrojtjen e Edi Ramës, drejtësia është e pafuqishme të bëjë drejtësi. Duke shpallur të pafajshëm kriminelët e pushtetit, rrëzohet çdo iluzion për drejtësinë e pavarur. Të gjithë e kanë mësuar se drejtësia është plotësisht në dorën e Edi Ramës dhe të krimit. Vendi ka nevojë jetike për ndarjen e politikës nga krimi, ka nevojë për zgjedhje të lira, të pandikuara nga kriminelët, si dhe për një qeveri të re, që e ka fatin të lidhur me qytetarët dhe jo me kriminelët.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aksident tragjik në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën 30-vjeçarja (DETAJE)

Aksident tragjik në autostradën Tiranë-Durrës, humb jetën 30-vjeçarja (DETAJE)

Publikuar më 14.07.2020
Një aksident i rëndë me pasoja fatale ka ndodhur rreth një o...

Një aksident i rëndë me pasoja fatale ka ndodhur rreth një orë më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Një automjet me drejtuese shtetasen E.D, gjatë udhëtimit në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga. Si pasojë e përplasjes 30-vjeçarja fatkeqësisht ka humbur jetën. Njoftimi i Policisë: Tiranë/Informacion paraprak Më datë 14.07.2020, rreth orës […]

Lexo më shumë

Trafik droge dhe organizatë kriminale/ OFL i dërgon formularin katër “të fortëve” të Shkodrës (EMRAT)

Trafik droge dhe organizatë kriminale/ OFL i dërgon formularin katër “të fortëve” të Shkodrës (EMRAT)

Publikuar më 14.07.2020
Operacioni Forca e Ligjit kësaj rradhe ka zbritur në Shkodër...

Operacioni Forca e Ligjit kësaj rradhe ka zbritur në Shkodër, ku i ka dërguar formularin e deklarimit katër eksponentëve kriminal në këtë qytet. OFL i ka dërguar formularin e deklarimit: Ladio Bracit, banues në Shkodër, i dënuar për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Organizata Kriminale”; Artur Ndojës, banues në Shkodër, i dënuar në Itali […]

Lexo më shumë

Operacioni “Akciza”/ Goditet grupi që kontrabandonte mallra në Tiranë, arrestohen 2 persona (DETAJE)

Operacioni “Akciza”/ Goditet grupi që kontrabandonte mallra në Tiranë, arrestohen 2 persona (DETAJE)

Publikuar më 14.07.2020
Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Tir...

Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Tiranës,  ka finalizuar operacionin e koduar “Akciza” bazuar në goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë. Si pasojë në kuadër të këtij operacioni është bërë arrestimi i shtetasve L.T dhe A.M si dhe u shpall në kërkim shtetasi […]

Lexo më shumë

Operacioni “Danubi”/ Trafikonin klandestinë, arrestohen 5 shtetas dhe në kërkim 8 të tjerë (EMRAT)

Operacioni “Danubi”/ Trafikonin klandestinë, arrestohen 5 shtetas dhe në kërkim 8 të tjerë (EMRAT)

Publikuar më 14.07.2020
Pas një hetimi disa mujor, policia e Durrësit ka arritur që ...

Pas një hetimi disa mujor, policia e Durrësit ka arritur që të godasë një rrjet kriminal i vili trafikonte klandestinë. Në bazë të operacionit “Danubi”, u arrestuan 5 shtetas dhe u shpallën në kërkim 8 të tjerë. Bëhet me dije se shtetasit e arrestuar nga policia janë: Mirdash Xhani, Ijaz Berisha, Igli Gripshi, Elton Baroka, […]

Lexo më shumë

Foto-Emri/ Kush është lezhjani i arrestuar në Greqi me heroinë? Arratisja nga burgu grek dhe dënimi për vrasje në Shqipëri

Foto-Emri/ Kush është lezhjani i arrestuar në Greqi me heroinë? Arratisja nga burgu grek dhe dënimi për vrasje në Shqipëri

Publikuar më 14.07.2020
Agim Margegaj është shqiptari i arrestuar dje në Greqi pas a...

Agim Margegaj është shqiptari i arrestuar dje në Greqi pas arratisjes nga burgu. 43-vjeçari nga Lezha përfitoi nga leja disa ditore e qëndrimit jashtë dhe nuk u kthye më në qeli deri sa u arrestua me 5.5 kg kokainë. Ai vuante dënimin me burgim te përjetshëm për vrasje me dashje, tentativë për vrasje më shumë […]

Lexo më shumë

Akuzohet për grabitjen e bujshme në Rinas, flet nga arratia i shumëkërkuari Tao Çela: Ja ku isha kur ndodhi ngjarja

Akuzohet për grabitjen e bujshme në Rinas, flet nga arratia i shumëkërkuari Tao Çela: Ja ku isha kur ndodhi ngjarja

Publikuar më 13.07.2020
Talo Çela është sot një nga më të kërkuarit e policisë shqip...

Talo Çela është sot një nga më të kërkuarit e policisë shqiptare. 49-vjeçari nga Elbasani është akuzuar si një nga pjesëmarrësit e grabitjeve të parave në aeroportin e Rinasit dhe është i vetmi person në kërkim për këto ngjarje. Ai ka dhënë sot një intervistë nga arratia ekskluzivisht për emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në […]

Lexo më shumë

Zgjat pak aventura e shqiptarit të dënuar përjetë, si u arrestua me 5 kg heroinë pas arratisjes spektakolare në Greqi

Zgjat pak aventura e shqiptarit të dënuar përjetë, si u arrestua me 5 kg heroinë pas arratisjes spektakolare në Greqi

Publikuar më 13.07.2020
Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke nën...

Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Sipas mediave greke departamenti i anti-drogës të Atikës vuri në pranga Agim Margegaj në zonën Artemidha të Athinës, gjatë një operacioni ku iu sekuestrua lënda narkotike prej 5 kg heroinë e pastër, e mbërritur në Athinë nëpërmjet Kakavijës me një […]

Lexo më shumë

E ngjashme me një histori filmi, italiani vret tutorin shqiptar pasi dashurohet me prostitutën

E ngjashme me një histori filmi, italiani vret tutorin shqiptar pasi dashurohet me prostitutën

Publikuar më 13.07.2020
Një 52-vjeçar italian kishte rënë në dashuri me një prostitu...

Një 52-vjeçar italian kishte rënë në dashuri me një prostitutë dhe dëshironte ta shpëtonte atë nga tutorët shqiptarë. Kjo histori e ngjashme me skenarin e një filmi hollywoodi pati një fund tragjik pasi përfundoi me vdekjen e tutorit shqiptar Halim Margjekaj. Kjo histori e ndodhur disa vite më parë raporton gazeta italiane “Il mattino” doli […]

Lexo më shumë