×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Shpërndahet Kuvendi, Maqedonia e Veriut në zgjedhje të parakohshme

Deputetët votuan shpërndarjen e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, duke çuar vendin në 12 prill në zgjedhje të parakohshme.

Në këtë votim nuk morën pjesë vetëm 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së, ndërsa 108 deputetë votuan pro. Vendimi për shpërbërjen e Kuvendit u paraqit nga kryetari Talat Xhaferi.

Kujtojme se Maqedonia e Veriut drejtohet nga një qeveri teknike, e cila do të organizojë zgjedhjet e parakohshme të 12 prillit.

Zoran Zaev dha dorëheqjen pas vendimit të BE për moshapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konsiderohet si Perëndi në Indi/ 95-vjeçari nuk i ka prerë kurrë flokët

Konsiderohet si Perëndi në Indi/ 95-vjeçari nuk i ka prerë kurrë flokët

Publikuar më 08.07.2020
Një 95-vjeçar respektohet si Perëndi nga banorët e provincës...

Një 95-vjeçar respektohet si Perëndi nga banorët e provincës ku ai jeton. Krejt kjo për shkak të gjatësisë së flokëve të tij gati 7.5-metërshe. Doddapalliah nuk i ka prerë asnjëherë flokët e tij, pasi që beson se do e humbte statusin e tij si hyjni, shkruan mediumi britanik Daily Mail. Banorët e fshatit Chitradurga të […]

Lexo më shumë

“Ndodhemi në mëshirën e tekave të virusit”, mjeku ngre alarmin: Situata në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit, çfarë duhet të bëjmë

“Ndodhemi në mëshirën e tekave të virusit”, mjeku ngre alarmin: Situata në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit, çfarë duhet të bëjmë

Publikuar më 08.07.2020
Shqipëria renditet e fundit në Evropë për numrin e testeve t...

Shqipëria renditet e fundit në Evropë për numrin e testeve të Covid-19 në raport me popullsinë. Erion Dasho, ekspert i Shëndetit Publik thotë për “Shekulli”-n se mungesa e testeve dhe mungesa e një strategjie gjithëpërfshirëse ka bërë që situata e krijuar nga virusi i ri të dalë jashtë kontrollit Enida Vërça Me vetëm 8549 teste […]

Lexo më shumë

Sa të ardhura do të legalizohen nga të ardhurat e padeklaruara të emigrantëve, bizneseve dhe individëve

Sa të ardhura do të legalizohen nga të ardhurat e padeklaruara të emigrantëve, bizneseve dhe individëve

Publikuar më 08.07.2020
Qeveria ka hedhur për konsultim draftin e amnistisë fiskale ...

Qeveria ka hedhur për konsultim draftin e amnistisë fiskale që synon të legalizojë të ardhurat e padeklaruara në vite të bizneset, individëve dhe emigrantëve. Ministrja Denaj shpjegon se ende nuk ka një llogaritje se sa të ardhura do të amnistohen, por synimi është që jashtë nismës të mbeten paratë e krimit. “Në çdo përpjekje për […]

Lexo më shumë

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Alarmante/ Infektohen dy punonjës të Institutit të Shëndetit Publik

Publikuar më 08.07.2020
Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste...

Nga 68 raste të konfirmuara paraditen e së mërkurës, 5 raste i përkasin qytetit të Beratit. Mësohet se mes të infektuarve janë edhe 2 punonjës të Drejtorisë së Shëndetit Publik. Nga pesë rastet e sotme, 4 raste janë brenda në qytetin e Beratit dhe 1 rast është në fshatin Karkanjoz. Ndërkohë gjatë ditës së djeshme […]

Lexo më shumë

Kompensim në taksën vjetore të mjeteve të përdorura, kategoritë që përfitojnë

Kompensim në taksën vjetore të mjeteve të përdorura, kategoritë që përfitojnë

Publikuar më 08.07.2020
Blendi Gonxhja, Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbim...

Blendi Gonxhja, Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka njoftuar kompensimin e Taksës Vjetore të Mjeteve të Përdorura për vitin 2020 në vlerën 100% për një kategori të caktuar automjetesh. Përmes një postimi në rrjetin e tij social, ai ka bërë me dije se paketa e solidaritetit kap vlerën e 1.4 […]

Lexo më shumë

Pandemia rrënon buxhetin vendor, të ardhurat rënie me 37%, shpenzimet me 27%

Pandemia rrënon buxhetin vendor, të ardhurat rënie me 37%, shpenzimet me 27%

Publikuar më 08.07.2020
Bashkitë në të gjithë vendin po kalojnë një situatë të vësht...

Bashkitë në të gjithë vendin po kalojnë një situatë të vështirë financiare me rënie drastike të ardhurash dhe mos realizimin shpenzimesh si rrjedhojë e efekteve negative që dha pandemia. Bilanci i buxhetit bashkiak për periudhën janar-maj 2020 tregon se, të ardhurat kanë shënuar rënie me 37% dhe shpenzimet me 27% në raport me periudhën respektive […]

Lexo më shumë

Pandemia uli aplikimet me 68%, Komisioni i Ekonomisë miraton shtyrjen e rivlerësimit të pasurive

Pandemia uli aplikimet me 68%, Komisioni i Ekonomisë miraton shtyrjen e rivlerësimit të pasurive

Publikuar më 07.07.2020
Shtyhet për në 31 dhjetor 2020 rivlerësimi i pasurive të pal...

Shtyhet për në 31 dhjetor 2020 rivlerësimi i pasurive të paluajtshme. Sipas Ministrisë së Financave vetëm për periudhën 18 mars deri më 18 maj 2020 numri i aplikimeve për rivlerësim ka rënë me 68%. Në total deri në mars janë rivlerësuar 15 mijë prona, ndërsa për periudhën më pas deri në fund të muajit maj […]

Lexo më shumë

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Vetëflijimi për ringjallje/ Mjeku flet për psikozën e familjes Josifi, çfarë i çoi drejt vdekjes

Publikuar më 07.07.2020
Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian...

Vetëflijimi i familjes Josifi në Kombinat. Psikiatri Gentian Çala thotë për “Shekulli”-n se referuar gjithë ngjarjes, dyshohet se vajzat dhe nëna vuanin nga Psikoza e Induktuar. Si shfaqet kjo sëmundje, pasojat dhe rastet të tjera të ngjashme në shoqërinë shqiptare Enida Vërça Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në […]

Lexo më shumë