SHKBB kontroll/ Sekuestrohet drogë në burgun e Rrogozhinës

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje ka kryer sot një kontroll në disa nga institucionet e vuajtjes së dënimit në vend.

Pas një kontrolli në Burgun e Rrogozhinës, janë gjetur nga policët e SHKBB 97.1 gr lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa. Droga është gjetur në ambientet e regjimit të jashtëm të qelive, ndërsa vazhdojnë hetimet për identifikimin e personave përgjegjës.

Pas marrjes së informacionit në rrugë operative, disa ditë mbikqyrje si dhe fal një bashkpunimi midis Sektorit të Hetimit dhe stafit të IEVP-së, u arrit të gjendej një sasi prej 97.1 gram e llojit canabis-sativa.

Pasi u kryen veprimet e para procedurale nga ana e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje, çështja u referua në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Lapërdhosja e shtetit

Rezart Prifti Këto ditë të bukura Tetori në Shqipëri diskutohet si përherë për surealen, për të paprekshmen, për atë që…

Abissnet