×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sërish reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Vendi ynë përgjatë ditës së sotme do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave në të gjithë territorin. Ndërsa pasdite sipas Meteoalb vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje lokale shiu ku më të dukshme do jenë në Verilindje dhe Jug të vendit.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat e mëngjesit, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5-6°C mëngjesi deri në 26°C mesdita.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

I nxehti mbërthen vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 03.07.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara në zonat malore, kryesisht në verilindje dhe juglindje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: […]

Lexo më shumë

Vijojnë temperaturat e larta në vend, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vijojnë temperaturat e larta në vend, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 02.07.2020
Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atm...

Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike ditën e sotme, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese përgjatë ultësirës perëndimore. Por në zonat e thella malore do të ketë vranësira të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta. Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në […]

Lexo më shumë

Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë C, ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë C, ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Publikuar më 01.07.2020
Territori shqiptar do të vijojë të jetë me mot të qëndrueshë...

Territori shqiptar do të vijojë të jetë me mot të qëndrueshëm, ku kthjellimet do të jenë dominuese në zonat bregdetare dhe në ultësirën perëndimore. Por në orët e pasdites pritet të ketë shfaqje të vranësirave dhe reshjeve të pakta në zonat Verilindore dhe Juglindore. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por […]

Lexo më shumë

I nxehti mbërthen Shqipërinë, njihuni me parashikimin e motit për sot

I nxehti mbërthen Shqipërinë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 30.06.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17ºC […]

Lexo më shumë

Temperaturat arrijnë deri në 37 gradë C, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Temperaturat arrijnë deri në 37 gradë C, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 29.06.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17ºC […]

Lexo më shumë

Temperatura të larta dhe kthjellime, parashikimi i motit për sot, 28 qershor 2020

Temperatura të larta dhe kthjellime, parashikimi i motit për sot, 28 qershor 2020

Publikuar më 28.06.2020
Më në fund diell dhe temperatura të larta për adhuruesit e p...

Më në fund diell dhe temperatura të larta për adhuruesit e plazhit dhe për ata që tashmë nisin pushimet e verës. Ditën e sotme do të mbizotërojë moti i kthjellët në të gjithë territorin. Vranësirat do të jenë kalimtare në zonat malore. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të karakterit lokal në formë […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e moti për sot dhe nesër në vendin tonë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e moti për sot dhe nesër në vendin tonë

Publikuar më 27.06.2020
Më në fund diell dhe temperatura të larta për adhuruesit e p...

Më në fund diell dhe temperatura të larta për adhuruesit e plazhit dhe për ata që tashmë nisin pushimet e verës. Dita e Shtunë dhe e Diel do të mbizotërojë moti i kthjellët në të gjithë territorin. Vranësirat do të jenë kalimtare në zonat malore. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të karakterit […]

Lexo më shumë

Temperaturat e larta mbërthejnë vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperaturat e larta mbërthejnë vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 26.06.2020
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellim...

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara, kryesisht në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga […]

Lexo më shumë