Rritje të temperaturave! Ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Pasditja do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të bëhen më të dukshme gjatë mesditës dhe në orët në vijim.

Më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat jugore dhe Juglindore të cilat do të sjellin rrebeshe shiu të izoluara bë Juglindje të vendit. Mbrëmja rikthen kthjellimet në vendin tonë.

Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlerat konstante duke u luhatur nga 7 gradë C deri në 28 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet