×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rritet numri i të intubuarve në Greqi, 100 persona humbën jetën nga COVID-19

Numri i pacientëve me Covid-19 në ventilator u rrit në 622 të enjten nga 613 të mërkurën dhe 596 të martën, pasi presioni mbi sistemin shëndetësor Grek nuk po tregon ndonjë shenjë lehtësimi.

Sipas Organizatës Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY), infeksionet e reja u ulën të enjten në 1,882 nga 2,199 ditën e kaluar dhe 2,186 të martën, e vështirë që tendenca rënëse nuk ka qenë e qëndrueshme.

Numri ditor i të vdekurve ishte gjithashtu i lartë të enjten, me EODY që raportoi 100 viktima të reja, që shkon gjithsej në 2,706. Numri i të vdekurve të mërkurën ishte 89 dhe të martën 111, përsëri duke treguar që vala e dytë e pandemisë nuk ka hyrë në një trajektore të qëndrueshme, në rënie.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Prishtinë/ Babai qëllon për vdekje djalin me armë zjarri

Prishtinë/ Babai qëllon për vdekje djalin me armë zjarri

Publikuar më 27.01.2021
Një rast i rëndë ka ndodhur në një familje në Prishtinë, bab...

Një rast i rëndë ka ndodhur në një familje në Prishtinë, babi ka vrarë djalin e tij në rrugën “Ndue Perlleshi”. Rastin për Gazetën Online Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se vrasja ka ndodhur rreth orës 17:00 në rrugën “Ndue Përlleshi” në kryeqytet. Ajo […]

Lexo më shumë

Mediat serbe citojnë dokumentin sekret të SHBA-së: Ka tre skenare për Kosovën, mes tyre edhe shkëmbimi i territoreve!

Mediat serbe citojnë dokumentin sekret të SHBA-së: Ka tre skenare për Kosovën, mes tyre edhe shkëmbimi i territoreve!

Publikuar më 27.01.2021
Ekzistojnë tre mundësi për një marrëveshje midis Kosovës dhe...

Ekzistojnë tre mundësi për një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë: e para është përdorimi i “stimujve” për Serbinë, mbështetja e donatorëve dhe anëtarësimi i përshpejtuar në BE për të rënë dakord për njohjen e Kosovës, e dyta është që Serbia të miratojë formimin e rretheve të reja autonome për serbët e Kosovës dhe shqiptarët në […]

Lexo më shumë

Greqi/ 858 raste të reja me COVID-19, 274 të intubuar, 32 vdekje

Greqi/ 858 raste të reja me COVID-19, 274 të intubuar, 32 vdekje

Publikuar më 27.01.2021
Greqi njoftoi sot 858 raste të reja të infeksionit me korona...

Greqi njoftoi sot 858 raste të reja të infeksionit me koronavirus (COVID-19), nga të cilat 11 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 154083, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5893 (3.8%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 47802 (62.8%) kanë […]

Lexo më shumë

Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Tetë viktima dhe 301 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Publikuar më 27.01.2021
Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga kor...

Të mërkurën në Kosovë janë shënuar edhe tetë viktima nga koronavirusi i ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të vdekurve në 1.479. Njoftimi është bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike përmes raportit ditor për situatën epidemiologjike. Në raport thuhet se nga testimi i 2.325 mostrave, pozitivë në COVID-19 kanë rezultuar edhe 301 […]

Lexo më shumë

“Trutë në tokë t’i kisha qit”, kërcënohet Vjosa Osmani

“Trutë në tokë t’i kisha qit”, kërcënohet Vjosa Osmani

Publikuar më 27.01.2021
Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, është kërcënu...

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, është kërcënuar, ka bërë të ditur shefi i stafit të saj. Sipas mediave të Kosovës, shefi i stafit të presidentes në detyrë, Faton Peci, ka thënë se po bëhet një fushatë e egër ndaj saj. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Peci publikoi një kërcënim që është […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut/ 444 raste të reja dhe 21 vdekje nga COVID-19

Maqedonia e Veriut/ 444 raste të reja dhe 21 vdekje nga COVID-19

Publikuar më 26.01.2021
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 4...

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 444 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 91.161 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend, transmeton Anadolu Agency. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i të vdekurve po ashtu është rritur në […]

Lexo më shumë

Vdiq nga prerjet në kokë! Gruaja e ish-ministrit grek që u arratis në Shqipëri kërkon rishikimin e hetimeve

Vdiq nga prerjet në kokë! Gruaja e ish-ministrit grek që u arratis në Shqipëri kërkon rishikimin e hetimeve

Publikuar më 26.01.2021
Provat dhe dëshmitë që çojnë në përfundimin se ka pasur një ...

Provat dhe dëshmitë që çojnë në përfundimin se ka pasur një përfshirje të një anijeje peshkimi profesional në aksidentin e Sifi Valyrakis jepen nga gruaja e ish-ministrit të ndjerë, piktorja e njohur Mina Papatheodorou – Valyrakis, citojnë mediat greke. Në një letër drejtuar Ministrit të Transportit, i cili është përgjegjës i Rojës Bregdetare, znj. Valyraki […]

Lexo më shumë

Rriten infektimet në Greqi, 842 raste të reja, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19

Rriten infektimet në Greqi, 842 raste të reja, 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19

Publikuar më 26.01.2021
Greqia njoftoi sot 842 raste të reja të infeksionit të ri me...

Greqia njoftoi sot 842 raste të reja të infeksionit të ri me koronavirus (COVID-19), nga të cilët 13 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 153226, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5874 (3.8%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 47407 […]

Lexo më shumë