×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot në vendin tonë

Pjesa e parë e ditës do të diktojë mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë.

Parashikohet që edhe pasditja dhe nata të vijojnë në të njëjtat kushte për pjesën më të madhe të vendit, ndërsa kalime vranësirash do ketë në Veri-Verilindje dhe Juglindje të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -1°C mëngjesi deri në 17°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Temperaturat arrijnë deri në 21 gradë C, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Temperaturat arrijnë deri në 21 gradë C, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 25.02.2021
Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të...

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë në Shqipëri mot të kthjellët gjatë paradites. Por mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash në pjesën më të madhe të vendit duke lënë me kthjellime skajin jugor dhe pjesërisht bregdetin. Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten në mesditë duke […]

Lexo më shumë

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot në vendin tonë

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 24.02.2021
Masat ajrore me origjinë perëndimore do të diktojnë mot të k...

Masat ajrore me origjinë perëndimore do të diktojnë mot të kthjellët dhe të ngrohtë në vendin tonë gjatë paradites. Edhe pasditja e mbrëmja mbeten në ndikimin e motit të kthjellët, ndërsa kalime vranësirash të lehta do ketë vetëm në zonat veriore dhe lindore. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke bërë […]

Lexo më shumë

Temperatura të pazakonta, si do të jetë java e fundit e shkurtit

Temperatura të pazakonta, si do të jetë java e fundit e shkurtit

Publikuar më 22.02.2021
Java e fundit të shkurtit pritet të mbyllet me mot të kthjel...

Java e fundit të shkurtit pritet të mbyllet me mot të kthjellët. Meteorologu Hakil Osmani, tregon se java e fundit pritet të jetë me temperatura të larta deri nën 16 gradë celsius në ultësirën perëndimore.. “Java e fundit e muajit shkurt mbetet nën ndikimin e motit të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet të jenë dominante […]

Lexo më shumë

Dita nis me diell, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Dita nis me diell, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 22.02.2021
Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë. Por m...

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulëta duke lënë vetëm zonat e ultësirës perëndimore në ndikimin e motit të kthjellët. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke bërë që ekstremumet ditore […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit për sot, 18 shkurt 2021

Parashikimi i motit për sot, 18 shkurt 2021

Publikuar më 18.02.2021
Sipas MeteoAlb, Shqiperia mbetet ne mbizoterimin e kthjellim...

Sipas MeteoAlb, Shqiperia mbetet ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta te vranësirave deri në orët e pasdites. Ndërsa gjatë pasdites dhe mbremjes vranësirat do të bëhen gradualisht më të dukshme në zonat malore. Temperaturat e ajrit do te vijojnë te rriten në mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në […]

Lexo më shumë

Temperatura të ulëta dhe vranësira, si parashikohet moti për këtë të mërkurë

Temperatura të ulëta dhe vranësira, si parashikohet moti për këtë të mërkurë

Publikuar më 17.02.2021
Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë paradites vijon te jetë ne n...

Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë paradites vijon te jetë ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave, ku më të dukshme paraqiten në zonat veri- verilindore. Por pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjithë territorin. Temperaturat e ajrit do të vijojne të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -11°C deri […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

Publikuar më 16.02.2021
Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore Siberiane do te n...

Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore Siberiane do te ndikojne kushtet e motit ne vendin tone duke bere qe kthjellime dhe vranesira te lehta te jene dominante. Oret e pasdites vijojne ne ndikimin e motit te kthjellet dhe te ftohte ne te gjithe territorin e vendit. Temperaturat e ajrit do te rriten me 2 – […]

Lexo më shumë

Ulen ndjeshëm temperaturat, si parashikohet moti për këtë të hënë

Ulen ndjeshëm temperaturat, si parashikohet moti për këtë të hënë

Publikuar më 15.02.2021
Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranesira te here pas hereshm...

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranesira te here pas hereshme dominojne motin ne vendin tone ku ne skajin verior dhe juglindor vranesirat jane me te shpeshta duke sjelle dhe reshje te pakta debore. POR mesdita dhe pasditja sjellin mbizoterim te motit te kthjellet ne te gjithe vendin. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten lehte […]

Lexo më shumë